7 kart kredytowych, które dają mi najwięcej punktów za wydanego dolara

17 lutego 2021
Category: American Express

Jednym z najlepszych sposobów na zmaksymalizowanie punktów, które możesz zarobić za pomocą kart kredytowych, jest użycie odpowiednich kart dla odpowiednich kategorii wydatków. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy tak wiele lukratywnych nowych kart ze świetnymi kategoriami bonusowymi, więc posiadanie odpowiednich kart może pomóc w zdobyciu wielu punktów.

Wprawdzie płacę dużo rocznych opłat za karty kredytowe, chociaż chciałbym myśleć, że czerpię korzyści z każdej karty, którą zdecyduję się odnawiać każdego roku. Spędziłem trochę czasu, analizując liczby na kartach, które muszę obliczyć średnią liczbę punktów, które zarabiam za wydanego dolara.

Aby obliczyć, zsumowałem wydatki na każdej karcie i podzieliłem je przez liczbę zdobytych punktów, aby obliczyć średnią liczbę punktów zdobytych za wydanego dolara. Jednak usunąłem wszelkiego rodzaju bonusy powitalne, bonusy z ofert Amex itp. Jest szansa, że ​​w niektórych z nich popełniłem mały błąd, ale czuję się całkiem dobrze z matematyką.

Mając to na uwadze, oto siedem kart kredytowych, które osobiście przynoszą mi najwięcej punktów za każdego wydanego dolara:

Platinum Card® od American Express

Średnia punktów za dolara: 4,96

Od lat Amex Platinum Card to karta, którą trzymałem ze względu na korzyści, które moim zdaniem więcej niż uzasadniają roczną opłatę. Obejmuje to roczny kredyt lotniczy w wysokości 200 USD, kredyt Uber w wysokości 200 USD, członkostwo Priority Pass, dostęp do salonów Centurion Lounges, dostęp do Delta SkyClubs itp.

Jednak w zeszłym roku karta dodała 5x punktów za przeloty zakupione bezpośrednio w liniach lotniczych, co jest ogromną korzyścią, biorąc pod uwagę moje wzorce wydatków. Więc używam tej karty prawie wyłącznie do zakupów biletów lotniczych, podczas gdy inne karty Amex są bardziej opłacalne przy codziennych wydatkach.

Chase Freedom Flex SM

Średnia punktów za dolara: 4,93

Używam mojej Chase Freedom Flex, aby uzupełnić inne posiadane karty, które zdobywają punkty Ultimate Rewards. The Freedom oferuje 5x punktów w rotacyjnych kategoriach kwartalnych, do 1500 $ wydatków na kwartał. Robię wszystko, co w mojej mocy, aby zmaksymalizować te kategorie bonusów i nie uważam za szczególnie opłacalne lokowanie innych wydatków na karcie, ponieważ brak opłaty rocznej Chase Freedom Unlimited® zapewnia lepszy zwrot z wydatków bez premii.

Chase Sapphire Reserve®

Średnia punktów za dolara: 2,81

Rezerwat Sapphire oferuje potrójne punkty za posiłki i podróże. Podróże i posiłki to tylko to, na co wydaję wszystkie pieniądze, więc obejmuje to zdecydowaną większość kategorii, w których robię zakupy kartą. W przypadku wydatków bez premii używam zamiast tego Chase Freedom Unlimited® .

Karta kredytowa Blue Business® Plus od American Express

Średnia punktów za dolara: 2,00

Ta karta bez rocznych opłat (stawki i opłaty) oferuje podwójne punkty Membership Rewards za pierwsze 50 000 USD wydawane rocznie. Nie przekroczyliśmy jeszcze tego progu wydatków, więc do tej pory otrzymaliśmy dwa punkty Membership Rewards za każdego dolara wydanego na tę kartę.

Ink Business Cash℠ Karta kredytowa

Średnia punktów za dolara: 1,86

Ta karta bez opłaty rocznej zapewnia 5-krotność punktów za pierwsze 25 000 USD wydane w każdym roku rocznicowym konta na łączne zakupy w sklepach z artykułami biurowymi oraz usługami telefonii komórkowej, stacjonarnej, internetowej i telewizji kablowej, a także 2x punkty za pierwsze 25 000 USD w połączonych zakupach w gaz stacje i restauracje.

Chociaż nie płacę za kabel, dostaję całkiem sporo wartości z 5 punktów za zakup telefonów komórkowych. Jest kilka zakupów, które prawdopodobnie powinienem umieścić na innych kartach, ale wydaje mi się, że wygodniej jest trzymać te zakupy biznesowe na wizytówce, nawet za cenę kilku punktów. No cóż.

Preferowana karta kredytowa Amex EveryDay®

Średnia punktów za dolara: 1,77

Ta karta zapewnia 3x punkty w amerykańskich supermarketach (do 6000 dolarów rocznie w zakupach) i 2x punkty na amerykańskich stacjach benzynowych. Co więcej, karta oferuje 50% premii punktowej, gdy wykonasz co najmniej 30 transakcji w jednym cyklu rozliczeniowym, co oznacza, że ​​możesz zdobyć do 4,5x punktów w supermarketach, 3x punkty na stacjach benzynowych i 1,5x punkty za wszystko inne.

Osobiście nie wydaję zbyt dużo na benzynę i supermarkety, więc nie mam takiej wartości z tej karty, jak inni. Jednak nadal uważam, że warto go codziennie wydawać i używać go, gdy jestem w supermarkecie lub na stacji benzynowej.

Chase Freedom Unlimited®

Średnia punktów za dolara: 1,5

Ta karta oferuje stałe 1,5x punkt za każdego dolara wydanego we wszystkich kategoriach. Zwykle jest to karta cashback, co oznacza, że ​​naprawdę zarabiasz 1,5% cashback.

Jeśli jednak masz tę kartę oprócz jednej z kart, na której gromadzone są punkty Ultimate Rewards, możesz przenieść te punkty do Ultimate Rewards. Karty, które gromadzą karty Ultimate Rewards obejmują:

Konkluzja

Korzystanie z właściwej karty kredytowej w celu maksymalizacji dziennych wydatków może być świetnym sposobem na zwiększenie salda punktów. Jednak zawsze obliczaj, czy karta daje Ci wartość w porównaniu z roczną opłatą. Jak zobaczysz powyżej, cztery z siedmiu kart, które dają mi najwięcej punktów za dolara, nie są w rzeczywistości kartami rocznych opłat, co jest naprawdę niesamowite.

Które karty dają Ci najwięcej punktów za każdego wydanego dolara?

Poniższe łącza przekierują Cię do stawek i opłat za wspomniane karty American Express. Należą do nich: Karta kredytowa Blue Business® Plus od American Express (stawki i opłaty).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy