7 najlepszych inwestycji krótkoterminowych we wrześniu 2020 r

7 najlepszych inwestycji krótkoterminowych we wrześniu 2020 r
16 października 2020
Category: Mieć Wpływ

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną, wspieraną przez reklamy porównywarką. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Nasze artykuły, narzędzia interaktywne i hipotetyczne przykłady zawierają informacje, które pomogą Ci przeprowadzić badania, ale nie mają służyć jako porady inwestycyjne i nie możemy zagwarantować, że te informacje mają zastosowanie lub są dokładne w Twojej sytuacji osobistej. Wszelkie szacunki oparte na wynikach z przeszłości nie gwarantują przyszłych wyników, a przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji należy omówić swoje konkretne potrzeby inwestycyjne lub zasięgnąć porady wykwalifikowanego specjalisty.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

Ujawnienie redakcyjne.

Wszystkie recenzje są przygotowywane przez naszych pracowników. Wyrażane opinie są wyłącznie opiniami recenzenta i nie zostały sprawdzone ani zatwierdzone przez żadnego reklamodawcę. Informacje, w tym wszelkie stawki, warunki i opłaty związane z produktami finansowymi, przedstawione w przeglądzie, są aktualne na dzień publikacji.

 • 1 wrz 2020 /
 • 6 min czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są dla nas najważniejsze. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby zapewnić, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Jeśli chcesz zainwestować pieniądze na krótki okres, prawdopodobnie szukasz bezpiecznego miejsca do przechowywania gotówki, zanim będziesz musiał uzyskać do niej dostęp w nie tak odległej przyszłości. Niezwykle niestabilne rynki w 2020 roku skłoniły wielu inwestorów do trzymania gotówki w miarę kontynuacji kryzysu związanego z koronawirusem.

W rezultacie będziesz chciał mieć te pieniądze później, kiedy będziesz ich potrzebować, zamiast tracić pieniądze na kiepską inwestycję. Dlatego najważniejszą rzeczą, której inwestorzy powinni szukać w krótkoterminowej inwestycji, jest bezpieczeństwo.

Co to jest inwestycja krótkoterminowa?

Jeśli dokonujesz inwestycji krótkoterminowej, często robisz to, ponieważ potrzebujesz pieniędzy w określonym czasie. Jeśli oszczędzasz na zaliczkę na przykład na dom lub wesele, pieniądze muszą być gotowe. Inwestycje krótkoterminowe to te, których dokonujesz krócej niż trzy lata. Poświęcisz potencjalnie wyższy zysk dla bezpieczeństwa posiadania pieniędzy.

Jeśli masz dłuższy horyzont czasowy – co najmniej od trzech do pięciu lat (a dłuższy jest lepszy) – możesz przyjrzeć się inwestycjom, takim jak akcje. Akcje oferują potencjał do znacznie wyższego zwrotu. Giełda rośnie średnio o 10 procent rocznie przez długie okresy – ale są one bardziej zmienne. Akcje podlegają dużym wahaniom, a dłuższy horyzont czasowy daje możliwość przetrwania ich wzlotów i upadków.

Co wziąć pod uwagę

A więc bezpieczeństwo kosztuje. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie zarobić na inwestycji krótkoterminowej tak dużo, jak na inwestycji długoterminowej. Jeśli inwestujesz krótkoterminowo, będziesz ograniczony do pewnych rodzajów inwestycji i nie powinieneś kupować bardziej ryzykownych, takich jak akcje i fundusze akcyjne.

(Ale jeśli możesz inwestować długoterminowo, oto jak kupować akcje).

Inwestycje krótkoterminowe mają jednak kilka zalet. Zazwyczaj są bardzo płynne, więc możesz dostać swoje pieniądze, kiedy tylko ich potrzebujesz. Ponadto są one zwykle mniej ryzykowne niż inwestycje długoterminowe, więc możesz mieć ograniczony minus lub nawet go nie mieć.

Oto najlepsze inwestycje krótkoterminowe we wrześniu:

 1. Konta oszczędnościowe
 2. Krótkoterminowe fundusze obligacji korporacyjnych
 3. Krótkoterminowe fundusze obligacji rządowych Stanów Zjednoczonych
 4. Rachunki rynku pieniężnego
 5. Certyfikaty depozytowe
 6. Rachunki zarządzania gotówką
 7. Treasurys

Przegląd: Najlepsze inwestycje krótkoterminowe we wrześniu 2020 r

Oto kilka najlepszych inwestycji krótkoterminowych, które nadal oferują pewien zwrot.

1. Rachunki oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe w banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej to dobra alternatywa dla trzymania gotówki na koncie czekowym, które zazwyczaj powoduje niewielkie oprocentowanie depozytu. Bank będzie regularnie spłacał odsetki na koncie oszczędnościowym.

Oszczędzający dobrze by się przydali na kontach oszczędnościowych w porównywarkach, ponieważ łatwo jest znaleźć banki oferujące najwyższe oprocentowanie i założyć je.

Ryzyko: Konta oszczędnościowe są ubezpieczone przez FDIC w bankach i przez NCUA w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, więc nie stracisz pieniędzy. W perspektywie krótkoterminowej nie ma ryzyka związanego z tymi rachunkami, chociaż inwestorzy, którzy przechowują swoje pieniądze przez dłuższy czas, będą mieli problem z nadążeniem za inflacją.

Płynność: Konta oszczędnościowe są wysoce płynne i możesz do nich dodawać pieniądze. Konta oszczędnościowe zazwyczaj pozwalają jednak na maksymalnie sześć bezpłatnych wypłat lub przelewów na cykl wyciągów. (Rezerwa Federalna zezwoliła bankom na odstąpienie od tego wymogu w ramach swoich awaryjnych interwencji na rynku). Oczywiście będziesz chciał uważać na banki, które pobierają opłaty za utrzymanie konta lub dostęp do bankomatów, aby zminimalizować te .

2. Krótkoterminowe fundusze obligacji korporacyjnych

Obligacje korporacyjne to obligacje emitowane przez duże korporacje w celu sfinansowania ich inwestycji. Zazwyczaj są uważani za bezpiecznych i płacą odsetki w regularnych odstępach czasu, na przykład co kwartał lub dwa razy w roku.

Fundusze obligacji to kolekcje obligacji korporacyjnych, które składają się z obligacji wielu różnych firm, zwykle z wielu branż i wielkości firm. Ta dywersyfikacja oznacza, że ​​obligacja o złych wynikach nie zaszkodzi zbytnio całkowitemu zwrotowi. Fundusz obligacji będzie regularnie wypłacał odsetki.

Ryzyko: krótkoterminowy fundusz obligacji korporacyjnych nie jest ubezpieczony przez rząd, więc może stracić pieniądze. Jednak obligacje wydają się być dość bezpieczne, zwłaszcza jeśli kupujesz ich bardzo zróżnicowaną kolekcję. Ponadto fundusz krótkoterminowy zapewnia najmniejszą ekspozycję na ryzyko związane ze zmieniającymi się stopami procentowymi, więc rosnące lub spadające stopy nie wpłyną zbytnio na cenę funduszu.

Płynność: krótkoterminowy fundusz obligacji korporacyjnych jest wysoce płynny i można go kupować i sprzedawać w dowolnym dniu otwarcia giełdy.

3. Krótkoterminowe fundusze obligacji rządowych Stanów Zjednoczonych

Obligacje rządowe są jak obligacje korporacyjne, z tym wyjątkiem, że są emitowane przez rząd federalny USA i jego agencje. Fundusze obligacji rządowych kupują inwestycje, takie jak bony skarbowe, obligacje, bony skarbowe i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką od przedsiębiorstw sponsorowanych przez rząd, takich jak Fannie Mae i Freddie Mac. Obligacje te są uważane za obarczone niskim ryzykiem.

Ryzyko: Chociaż te obligacje nie są zabezpieczone przez FDIC, obligacje są rządową obietnicą spłaty pieniędzy. Ponieważ są wspierane przez pełną wiarę i kredyt Stanów Zjednoczonych, te obligacje są uważane za bardzo bezpieczne.

Ponadto fundusz obligacji krótkoterminowych oznacza, że ​​inwestor ponosi niskie ryzyko stopy procentowej. Zatem rosnące lub spadające stopy procentowe nie wpłyną znacząco na cenę obligacji funduszu.

Płynność: obligacje skarbowe należą do aktywów, które są najczęściej przedmiotem obrotu na giełdach, więc fundusze obligacji skarbowych są wysoce płynne. Można je kupować i sprzedawać w dowolnym dniu otwarcia giełdy.

4. Rachunki rynku pieniężnego

Rachunki rynku pieniężnego to inny rodzaj lokat bankowych i zwykle oprocentowane są one wyższe niż rachunki oszczędnościowe, chociaż zazwyczaj wymagają również wyższej minimalnej inwestycji.

Ryzyko: Upewnij się, że znajdziesz konto rynku pieniężnego, które jest ubezpieczone przez FDIC, aby Twoje konto było chronione przed utratą pieniędzy, z ochroną do 250 000 USD na deponenta na bank. Podobnie jak w przypadku konta oszczędnościowego, główne ryzyko dla rachunku rynku pieniężnego pojawia się z czasem, ponieważ jego niskie stopy procentowe zwykle utrudniają inwestorom nadążanie za inflacją. Jednak w perspektywie krótkoterminowej nie jest to poważny problem.

Płynność: Rachunki rynku pieniężnego są wysoce płynne, chociaż prawo federalne nakłada pewne ograniczenia na wypłaty.

5. Świadectwa depozytowe

Możesz znaleźć certyfikaty depozytowe lub płyty CD w swoim banku i na ogół oferują one wyższy zwrot niż można znaleźć w innych produktach bankowych, takich jak konta oszczędnościowe i konta rynku pieniężnego.

Płyty CD to lokaty terminowe, co oznacza, że ​​kiedy je otwierasz, zgadzasz się na trzymanie pieniędzy na koncie przez określony czas, od tygodni do wielu lat, w zależności od wymaganego terminu zapadalności. W zamian za bezpieczeństwo posiadania tych pieniędzy w swoim skarbcu bank zapłaci Ci wyższe oprocentowanie.

Bank regularnie płaci odsetki za płytę CD, a pod koniec okresu ważności płyty zwróci kapitał wraz z odsetkami.

Ryzyko: płyty CD są ubezpieczone przez FDIC, więc nie stracisz na nich żadnych pieniędzy. Ryzyko jest ograniczone w przypadku krótkoterminowych płyt CD, ale największe ryzyko polega na tym, że możesz przegapić lepszą stawkę w innym miejscu, podczas gdy Twoje pieniądze są zablokowane na płycie CD.

Płynność: płyty CD są mniej płynne niż inne inwestycje bankowe na tej liście. Kiedy zgadzasz się na warunki CD, generalnie pozwalasz bankowi na nałożenie kary za wcześniejsze zakończenie tego CD. Dlatego chcesz być bardzo ostrożny, aby nie zablokować swoich pieniędzy, a następnie nie musisz uzyskać do nich dostępu przed końcem semestru.

6. Rachunki zarządzania gotówką

Rachunek zarządzania środkami pieniężnymi umożliwia lokowanie pieniędzy w różnych krótkoterminowych inwestycjach i działa podobnie jak rachunek zbiorczy. Często możesz inwestować, odpisywać czeki z konta, przelewać pieniądze i wykonywać inne typowe czynności bankowe. Rachunki zarządzania gotówką są zwykle oferowane przez doradców robo i maklerów giełdowych online.

Tak więc konto zarządzania środkami pieniężnymi zapewnia dużą elastyczność.

Ryzyko: Rachunki zarządzania gotówką są często inwestowane w bezpieczne fundusze rynku pieniężnego o niskim dochodzie, więc nie ma dużego ryzyka. W przypadku niektórych kont robo-doradców instytucje te wpłacają Twoje pieniądze do banków partnerskich chronionych przez FDIC, więc możesz chcieć upewnić się, że nie przekroczysz kwoty depozytu FDIC, jeśli prowadzisz już interesy z jednym z banków partnerskich.

Płynność: Rachunki zarządzania gotówką są niezwykle płynne, a pieniądze można wypłacić w dowolnym momencie. Pod tym względem mogą być nawet lepsze niż tradycyjne rachunki oszczędnościowo-pieniężne, które ograniczają miesięczne wypłaty.

7. Treasurys

Skarbowe papiery wartościowe występują w trzech odmianach – bony skarbowe, obligacje skarbowe i obligacje skarbowe – i oferują najwyższy bezpieczny zysk, poparty ratingiem AAA rządu federalnego USA. Dlatego zamiast kupować rządowy fundusz obligacji, możesz zdecydować się na zakup określonych papierów wartościowych, w zależności od potrzeb.

Ryzyko: Podobnie jak w przypadku funduszu obligacji, pojedyncze obligacje nie są zabezpieczone przez FDIC, ale są zabezpieczone obietnicą rządową spłaty pieniędzy, więc są uważane za bardzo bezpieczne.

Płynność: obligacje rządu USA są najbardziej płynnymi obligacjami na giełdach i można je wymienić w dowolnym dniu, w którym rynek jest otwarty.

Najlepsze inwestycje za krótkoterminowe pieniądze

Kiedy potrzebujesz pieniędzy Opcje inwestycyjne Potencjalna stopa procentowa Ryzyko
Rok lub krócej Rachunki oszczędnościowe i rynku pieniężnego, rachunki zarządzania gotówką 0,1-0,8 procent (a może więcej, jeśli korzystasz z banku internetowego) Niskie ryzyko i konta są obsługiwane przez FDIC.
Dwa do trzech lat Fundusze skarbowe i obligacyjne, płyty CD 1,2+ procent Produkty bankowe i papiery skarbowe są najbezpieczniejsze, fundusze obligacji korporacyjnych nieco mniej.
Trzy do pięciu lat (lub więcej) Płyty CD, obligacje i fundusze obligacji, a nawet akcje na dłuższe okresy Ponad 1,5 procent (lub znacznie więcej, jeśli inwestujesz w akcje) CD i obligacje wiążą się ze stosunkowo niskim ryzykiem w porównaniu z akcjami, które mogą podlegać dużym wahaniom i wiążą się z wysokim ryzykiem.

Ucz się więcej:

 • Najlepsze inwestycje
 • Jak wybrać najlepszy plan 529
 • 5 najlepszych funduszy ETF do kupienia

Zastrzeżenie redakcyjne: Wszystkim inwestorom zaleca się przeprowadzenie własnych niezależnych badań strategii inwestycyjnych przed podjęciem decyzji inwestycyjnej. Ponadto zwraca się uwagę inwestorów, że dotychczasowe wyniki produktów inwestycyjnych nie gwarantują przyszłego wzrostu cen.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy