Cel? Wyrównanie szans!

Zdobądź środki na działania na rzecz rozwoju swojej lokalnej wspólnoty. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na terenach objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju możesz ubiegać się o dofinansowanie planów wzmacniających potencjał społeczny jak i również zawodowy mieszkańców twojego obszaru.

JAKIE DZIAŁANIA MIEŚCI PROGRAM?

Projekty przy ramach poddziałania 9. jednej. 4. mają wspierać osób mieszkających obszarów wiejskich w ramach usług o charakterze społecznym, fachowym, edukacyjnym, a także przy działaniach środowiskowych.

Środki z programu można więc przeznaczyć np. na: poradnictwo psychologiczne, trening umiejętności społecznych, wolontariat bądź asystenta jednostki niepełnosprawnej.

W zakresie usług o charakterze zawodowym finansowaniem może zostać objęte poradnictwo zawodowe czy najęcie trenera pracy.

Dostęp do takich usług posiada pomóc osobom wykluczonym lub z niepełnosprawnościami podjąć pracę zawodową oraz ułatwić powszednie życie.

Dodatkowo, w zakresie działań środowiskowych możesz urządzić spotkania o charakterze integracyjnym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, ekologicznym, a także turystycznym.

KTO JUŻ SKORZYSTAŁ?

W województwie śląskim wraz z programów aktywizujących skorzystało m. in. Centrum Inicjatyw Społecznych w Rybniku, które w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Tutejsza Grupa Działania „Morawskie Wrota” realizowało projekt, wspierający jednostki wykluczone i ich środowiska lokalne w wymiarze społecznym i zawodowym.

Do udziału zaproszono osoby niepełnosprawne, rodziny z osobami niepełnosprawnymi, osoby będące pod pieczą zastępczą, a także ludzie młodzi, która popadła w konflikt z prawem. Uczestnicy pozostali objęci indywidualnymi programami usamodzielnienia i zdobywania kwalifikacji.

Realizowali program aktywności miejscowej, własne pomysły i inicjatywy, szkolenia (w tym fachowe i przybliżające do sektorze pracy), a także staże jak i również zatrudnienie na otwartym sektorze pracy.

KTO MOŻE STARAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE?

Wnioski mogą konstruować podmioty, które spełniają kryteria określone w regulaminie konkursu, z wyłączeniem osób fizycznych, np. organizacje pozarządowe, samorządy czy spółdzielnie socjalne.

Ważnym warunkiem jest wówczas, że aplikować mogą wnioskodawcy, których projekty będą realizowane na terenach objętych Lokalnymi Strategiami Rozwoju. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi aż 95%.

DO DZIEŁA!

Wnioski o dotacje możemy składać do 29 listopada br.

Oto parę rad nt. jego sporządzania:

• Wejdź dzięki stronę: rpo. slaskie. pl/lsi/nabor/358 i zapoznaj się z dokumentacją konkursową.

• Przetestuj, czy Twój pomysł ma szanse na otrzymanie dofinansowania.

• Upewnij się przede wszystkim, czy zaplanowałeś działania na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju.

Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z pracownikami Urzędu i umów się na spotkanie.

GDZIE WEDŁUG INFORMACJE NT. NABORU?

Główny Punkt Informacyjny po Regionie

ul. Dąbrowskiego 23, parter, sektor C

40-037 Katowice

Telefony do konsultantów:

32 77 czterdzieści 172

32 77 30 193

32 77 30 194

E-mail:

[email protected] pl

Godziny pracy punktu:

w poniedziałki przy godzinach:

7. 00–17. 00,

od wtorku do piątku w godzinach:

7. 30–15. 30

Zobacz spot promujący kampanię informacyjną "Śląskie - wyprzedzamy! " nt. Regionalnego Systemu Operacyjnego Województwa Śląskiego w lata 2014-2020 https://youtu.be/Nw0HXgHR2Nw

Więcej informacji na: www.rpo.slaskie.pl/slaskiewyprzedzamy

Foto: Województwo Śląskie, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Potencjał społeczny i zawodowy

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. W jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, ma możliwość uniknąć kary. Wystarczy otwarty żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę na aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI znał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie