Co się stanie, jeśli nie użyję swojej karty kredytowej?

Co się stanie, jeśli nie użyję swojej karty kredytowej?
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Zaprzestanie korzystania z karty kredytowej może być kuszące, ale może to prowadzić do anulowania karty i uszkodzenia wyniku kredytowego.

Źródło obrazu: Getty Images

Zarządzanie kartą kredytową przypomina trochę małżeństwo z rodziną akrobatów. Nie będziesz musiał brać udziału w występie na highwire, ale będziesz musiał ćwiczyć równowagę.

Maksymalnie obciąż swoją kartę, a Twoja zdolność kredytowa ucierpi. Ukryj kartę zbyt długo w szufladzie, a wystawca karty kredytowej może ją anulować. Jak w przypadku większości balansowania, chodzi o znalezienie bezpiecznego miejsca pośrodku.

Ryzyko nieużywania karty kredytowej

Być może powiedziano Ci, że najlepszym sposobem na wyjście z zadłużenia jest ukrycie karty kredytowej, aby nie mieć do niej dostępu, gdy masz ochotę dokonać zakupów pod wpływem chwili. Być może słyszałeś nawet, że powinieneś pociąć swoją kartę na małe kawałki, upewniając się, że nigdy więcej jej nie użyjesz. Jeśli regularnie pobierasz więcej, niż możesz sobie pozwolić, oba pomysły mogą brzmieć zachęcająco, szczególnie jeśli Twoja karta kredytowa nie pobiera opłaty rocznej.

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych jest okropne i warto go unikać. Jeśli jednak w ogóle nie użyjesz swojej karty, ryzykujesz jej anulowanie z powodu braku aktywności. Możesz także narazić się na zwiększone ryzyko oszustwa związanego z kartą kredytową i przypadkowych przegapionych płatności.

Twoja karta może zostać anulowana

Nie ma sztywnej reguły określającej, jak długo firma obsługująca karty kredytowe pozwoli Ci na przechowywanie Twojej karty w lodzie. Nie tylko określają właściwy moment, ale nie są prawnie zobowiązani do powiadamiania Cię o tym. Musisz pamiętać, że firmy obsługujące karty kredytowe muszą zarabiać pieniądze. Jeśli nie użyjesz ich karty, nie będą otrzymywać żadnych odsetek. Nieużywanie oznacza również, że firmy obsługujące karty kredytowe nie mogą pobierać opłat manipulacyjnych od handlowców, gdy używasz karty.

Jeśli i kiedy Twoja karta zostanie anulowana, istnieją dwa sposoby, w jakie może to wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

  1. Zmniejszy to średnią długość Twojej historii kredytowej. Stanowi to 15% całkowitej oceny kredytowej, a najmądrzejszym sposobem jej zwiększenia jest zatrzymanie otwartych kont.
  2. Twój wskaźnik wykorzystania kredytu może wzrosnąć. Jest to drugi najważniejszy czynnik przy obliczaniu zdolności kredytowej i mierzy kwotę, którą jesteś winien w stosunku do dostępnego kredytu. Aby to zilustrować, wyobraź sobie, że masz trzy karty kredytowe, z których każda ma limit wydatków w wysokości 5000 USD, co daje łącznie 15 000 USD dostępnego kredytu. Jeśli jesteś winien 2500 $ na dwóch kartach, oznacza to, że używasz 5000 $ z dostępnych 15 000 $, czyli 33%. Załóżmy, że nie jesteś nic winien trzeciej karcie kredytowej, która zostaje anulowana, ponieważ jej nie używasz. Dzięki temu masz tylko 10 000 $ dostępnego kredytu, a więc całkowite wykorzystanie kredytu wzrasta do 50%. Celem jest utrzymanie jak najniższego wykorzystania, a anulowana karta działa przeciwko temu.

Możesz przeoczyć aktywność karty

Zadaj sobie pytanie, jakie jest prawdopodobieństwo sprawdzenia miesięcznego wyciągu związanego z kartą, której nie używasz. Jeśli odpowiedź brzmi „niezbyt”, możesz przeoczyć fałszywe opłaty. W 2019 roku w USA odnotowano 650572 przypadki kradzieży tożsamości, a 41,8% z nich dotyczyło oszustw związanych z kartami kredytowymi.

Jeśli nigdy nie byłeś ofiarą oszustwa, możesz nie zdawać sobie sprawy, że cyberprzestępcy czasami zabierają numer Twojej karty kredytowej na „próbę”, kupując coś małego. Jeśli to przestępstwo nie zostanie zgłoszone, wiedzą, że większe zakupy są bezpieczne.

Łatwo też przeoczyć inne pojawiające się opłaty i przypadkowo przegapić płatność. Obejmują one roczne opłaty za karty kredytowe i nieregularne płatności za takie rzeczy, jak radio satelitarne, usługi abonamentowe i karnety na siłownię. Nieudane płatności powodują naliczenie opłat za opóźnienia i obniżają zdolność kredytową.

Zrób to dla siebie

Faktem jest, że trzeba czasami używać karty kredytowej, aby utrzymać ją przy życiu. To, jak często należy go wyciągać, jest kwestią opinii. Aby być po bezpiecznej stronie, spróbuj pobierać co najmniej jedną pozycję miesięcznie i spłacać. Nawet jeśli to tylko galon mleka, czynność zostanie wyświetlona jako płatność na czas, a wystawca karty kredytowej uzna kartę za aktywną.

Idealnym sposobem na użycie dowolnej karty kredytowej jest zakup tego, czego potrzebujesz, zdobycie cennych nagród i nigdy nie przenoszenie salda na następny miesiąc. Bez względu na to, jaka jest Twoja obecna sytuacja, nie musisz zaprzestać korzystania z karty kredytowej. Zamiast tego musisz sprawić, by działało dla Ciebie – a nie na odwrót.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek finanso widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy