Co to jest kredyt i dlaczego jest niezbędny dla Twojej kondycji finansowej [AKTUALIZACJA]

17 lutego 2021
Category: Abyś Mógł

Kredyt wpływa na każdy aspekt twojego życia finansowego; Od wynajmu mieszkania do pracodawcy, który decyduje, czy Cię zatrudnić. Ten szczegółowy post wyjaśnia, dlaczego tego potrzebujesz. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać kredyt na swoją korzyść, spodoba ci się ten post. Zacznijmy.

Co to jest kredyt?

Kredyt to możliwość pożyczania pieniędzy już dziś z obietnicą spłaty ich w przyszłości. To wersja dla dorosłych, kiedy jeden z twoich kolegów z klasy chciałby pożyczyć pięć dolców, a ty nigdy nie byłeś pewien, czy zdążą ci spłacić.

Ludzie z dobrymi wynikami są jak te dzieciaki w szkole, które oddały ci pieniądze następnego dnia. Dzieci takie jak Jill.

Gdyby Jill pożyczyła w poniedziałek 5,16 dolara, we wtorek przyniosłaby ci banknot pięciodolarowy, jeden grosz, jeden grosz i jeden grosz.

Ludzie ze złym kredytem są jak Timmy. Timmy unikałby cię przez następne dziesięć lat, aż do ukończenia szkoły średniej.

Na przykładzie szkoły dzieci, które pożyczają pieniądze, są jak wierzyciele. Wersja dla dorosłych to sprzedawcy, pożyczkodawcy lub osoby świadczące usługi.

Jako konsumenci chcemy, aby ludzie nam pożyczali. Może chodzi o zakup domu lub zaciągnięcie kredytu studenckiego. Dlatego tak ważne jest, aby mieć dobry kredyt.

Dzieci mają ogólne przeczucie, kto w ich klasie może im spłacić, ale dorośli używają bardziej obiektywnej metody – oceny zdolności kredytowej.

Dlaczego kredyt jest ważny

Twoja ocena kredytowa to trzycyfrowa liczba, która podsumowuje Ciebie jako pożyczkobiorcę. Im wyższa zdolność kredytowa, tym bardziej godny zaufania jesteś.

Umożliwia pożyczkodawcom szybkie sprawdzenie zdolności kredytowej i określenie, czy mają do czynienia z osobą typu Timmy, czy osobą typu Jill. Punkty kredytowe wahają się od 300 do 850. Wszystko powyżej 800 jest uważane za doskonałe.

Jeśli jesteś osobą typu Jill, z radością pożyczą ci pieniądze, ponieważ są pewni, że zwrócisz im odsetki. Jest mniej prawdopodobne, że dadzą Timmy’emu pieniądze, ponieważ widzą, że w przeszłości ich nie spłacał.

Aby uzyskać Twoją zdolność kredytową, pożyczkodawcy sprawdzą Twój raport kredytowy. Twój raport kredytowy to po prostu historia kredytowa zawierająca trochę więcej informacji i skonsolidowana w łatwym do odczytania pliku.

Trzy biura kredytoweTwój raport kredytowy jest przechowywany przez trzy niezależne biura kredytowe Experian, TransUnion i Equifax. Fair Isaac Corporation (FICO) opracowało algorytm, który umieszcza wszystkie te informacje w łatwej do zrozumienia wartości liczbowej. Stąd pochodzi termin FICO score.

Każdy pożyczkodawca mówi trzem biurom, czy spłacasz swoje długi. Każdy z nich niezależnie śledzi, ile razy oddałeś pieniądze, a ile razy tego nie zrobiłeś.

Wszystkie te dane są zbierane w niezależnych raportach i przypisywane punktacji. System punktacji kredytowej każdego biura różni się nieznacznie.

Twój wynik FICO daje wierzycielom wyobrażenie o tym, jakiego rodzaju pożyczkobiorcą będziesz , ale aby uzyskać pełny obraz, będą musieli spojrzeć na Twój pełny raport kredytowy z Experian, TransUnion lub Equifax.

Twój raport kredytowy zawiera następujące informacje:

 • Wszelkie zaciągnięte pożyczki, w tym ich kwoty i spłacona kwota.
 • Ile masz rachunków kart kredytowych, w tym ich limity zadłużenia i salda należności.Niezależnie od tego, czy przegapiłeś, spóźniłeś się lub zapłaciłeś miesięczne płatności w terminie.Poważne problemy finansowe, takie jak bankructwa, przejęcia samochodów lub przejęcia kredytów hipotecznych.Skorzystaj z naszych najlepszych strategii, narzędzi i pomocy, które są wysyłane bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej.Cztery podstawowe rodzaje kredytów

  Odnawialne: większość kart to kredyt odnawialny. W przypadku tego typu masz limit pożyczki. Masz minimalną kwotę, którą musisz spłacać co miesiąc, ale możesz spłacić całą kwotę. Każda kwota, której nie spłacisz, przechodzi na następny miesiąc.

  Karty obciążeniowe: Karty obciążeniowe są podobne do kart kredytowych, z wyjątkiem tego, że musisz co miesiąc spłacać pełne saldo. W dzisiejszych czasach są dość rzadkie, ale kiedyś były powszechne u sprzedawców detalicznych. Sztuczka polegała na tym, że można było ich używać tylko w tym miejscu. Więc możesz mieć kartę ładującą JC Penny, ale nie możesz z nią dostać benzyny. Trzeba było tylko kupić coś od JC Penny.

  Kredyt usługowy: dotyczy usług świadczonych Tobie, takich jak gaz, prąd, prąd, członkostwo w siłowni, abonament na telefon komórkowy itp. Są to usługi świadczone z zastrzeżeniem, że zapłacisz za nie po fakcie.

  Kredyt ratalny: są to pożyczki udzielone, które zgadzasz się spłacać w równych miesięcznych ratach przez ustalony okres. Przykładem może być płatność za samochód w wysokości 349 USD miesięcznie przez 72 miesiące.

  Dlaczego potrzebujesz dobrego wyniku kredytowego?

  Więc teraz rozumiemy, dlaczego istnieje kredyt, ale dlaczego potrzebujesz swojego, aby był dobry?

  W pewnym momencie będziesz chciał coś kupić, a twój kredyt będzie decydującym czynnikiem, który decyduje o tym, ile zapłacisz lub czy uda ci się dokonać zakupu.

  Kiedy przychodzi czas na zakup domu, otrzymasz od banku niższe oprocentowanie, jeśli masz dobry kredyt. Jeśli tego nie zrobisz, mogą nie pożyczyć Ci pieniędzy.

  Kiedy przychodzi czas na wynajęcie mieszkania, właściciel sprawdzi Twoją ocenę, aby określić, czy powinien oddać Ci słodkie mieszkanie, czy też powinien wynająć komuś innemu.

  Firmy ubezpieczeniowe zwracają na to uwagę, ustalając, jakie stawki zaoferować. Pracodawcy mogą próbować ustalić, czy powinni Cię zatrudnić.

  Kredyt wpłynie na prawie każdy aspekt Twojego życia finansowego.

  Jak zbudować dobry wynik?

  Więc wiesz, dlaczego istnieje kredyt, wiesz, że chcesz, aby twój był dobry, ale jak go budujesz? Istnieje kilka sposobów na zwiększenie wyniku. Wiem, że wydaje się, że kredyt na budowanie jest czarną dziurą zamieszania, ale tak nie jest.

  Korzystanie z kart kredytowychNajłatwiejszym sposobem na zbudowanie kredytu jest użycie kart kredytowych. Możesz zwiększyć swój wynik, spłacając kartę na czas iw całości, co miesiąc.

  Uważaj jednak, ponieważ opóźnione płatności lub ich nie spłacanie spowoduje obniżenie wyniku. Im więcej linii kredytowych możesz z powodzeniem spłacić i im dłużej będziesz mieć otwarte karty, tym lepszy wynik.

  Jest to podobne do pożyczania pieniędzy od dzieci w szkole, abyś mógł je spłacić i zyskać reputację kogoś, kto spłaca ich dług.

  Nie chcesz używać karty kredytowej do kupowania rzeczy, na które nie możesz sobie pozwolić. Zadłużenie na karcie kredytowej może wydawać się lawiną, a ostatecznie nawet dokonanie minimalnej spłaty staje się trudne. Nigdy nie używaj swojej karty do zakupu czegoś, na co inaczej nie możesz sobie pozwolić.

  Możesz również zwiększyć swój limit, prosząc wystawcę karty o zwiększenie go. Im wyższy dostępny kredyt, tym bardziej zaufany kredytobiorca, za którego jesteś.

  Bez korzystania z kart kredytowychMożesz go również zbudować, spłacając otrzymane pożyczki. Terminowa spłata kredytów studenckich, kredytów samochodowych i wszelkich pożyczek bankowych co miesiąc podniesie Twoją zdolność kredytową.

  Możesz również poprosić usługodawcę lub wynajmującego o dostarczenie biurom informacji kredytowej Twojej pozytywnej historii płatności. Jeśli masz konto bankowe, możesz porozmawiać ze swoim bankierem o uzyskaniu linii kredytowej.

  Co zrobić, jeśli masz zły kredyt?Wyjście spod złego kredytu to trudna sytuacja, ale jest to wykonalne. Aby rozpocząć, musisz zbudować kopię zapasową swojego kredytu.

  Jeśli nie kwalifikujesz się do otrzymania karty kredytowej, możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, stając się autoryzowanym użytkownikiem cudzej karty kredytowej. Możesz także zostać współzałożycielem pożyczki innej osoby.

  Posiadanie złego kredytu jest jak dług, z którego nie można wyjść z dnia na dzień. Bądź dla siebie cierpliwa i zacznij od małych rzeczy.

  Nie kupuj rzeczy, na które Cię nie stać i zawsze spłacaj swoje długi w terminie. Utworzenie kopii zapasowej historii płatności zajmie trochę czasu, ale możesz to zrobić.

  Końcowe przemyślenia

  Uzyskanie dobrego wyniku jest w Twoim zasięgu, jeśli planujesz z wyprzedzeniem i przejmiesz kontrolę. Finanse osobiste są osobiste. To, co działa dla mnie, może nie być najlepszym planem dla Ciebie.

  Ilość czasu i ilość pieniędzy, które możesz przeznaczyć na swoje finanse, będzie się różnić w zależności od osoby, ale te kroki pomogą Ci zwiększyć wynik i przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

  Pierwszym krokiem do zbudowania zdolności kredytowej jest wiedzieć, gdzie się obecnie znajdujesz. Aby uzyskać bezpłatną ocenę kredytową, sprawdź Credit Karma.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy