Co to jest kredyt samochodowy na leasing?

17 lutego 2021
Category: Swój Raport

Leasingujesz pojazd, o którym wiesz, że chcesz go zatrzymać. Czy powinieneś dostać kredyt samochodowy w leasingu?

Leasing pojazdu ma swoje zalety, ale są też decyzje, których nie masz w przypadku tradycyjnych kredytów samochodowych. Musisz zdecydować, czy chcesz wykupić umowę leasingu samochodu, czy wybrać inną ścieżkę, na przykład zwrot samochodu. Oznacza to, że może być konieczne rozważenie pożyczki na wykup leasingu.

Jak działa wykup leasingu i czy może pomóc pożyczka? Zapoznaj się z tym przewodnikiem po wykupie kredytów samochodowych i znalezieniu odpowiednich ofert finansowania wykupu leasingu samochodu.

Co to jest leasing i jak z niego wyjść?

W 2019 roku prawie 29% nowych samochodów było leasingowanych w USA. Nawet przy tak dużej liczbie leasingowanych samochodów nie wszyscy rozumieją umowy leasingu i ich opcje zakończenia leasingu. Leasing jest w zasadzie wtedy, gdy dealer samochodowy pozwalaCipożyczyćswojąnieruchomość za miesięczną wypłatę.

Leasing może nie być opcją dla wszystkich profili kredytowych, ale dobrze wykwalifikowani pożyczkobiorcy mogą zaoferować niższe miesięczne raty i całkowity koszt pojazdu. W zależności od warunków leasingu samochodu, zazwyczaj masz od dwóch do trzech opcji wyjścia z niego.

1. Leasing innego pojazdu

Wiele osób korzysta z leasingu, ponieważ rutynowo chcą mieć najnowsze modele i funkcje zamiast używanych samochodów. Leasing umożliwia uzyskanie najnowszego modelu bez przechodzenia przez proces sprzedaży. Możesz mieć również opcje przedłużenia leasingu pojazdu. Umożliwiłoby to dalsze leasingowanie posiadanego pojazdu, jeśli nie jesteś zainteresowany jego posiadaniem, ale ma to najmniejszy sens ekonomiczny.

2. Pożyczki pod leasing

Jeśli chcesz i chcesz zatrzymać leasingowany pojazd, możesz skorzystać z opcji wykupu, która pozwala na zakup samochodu za wartość końcową. Wykup leasingu samochodu umożliwia refinansowanie tej wartości rezydualnej, więc nie musisz płacić wszystkiego od razu. Dzięki temu możesz zachować samochód, zarządzając mniejszą kwotą pożyczki. W zależności od warunków pożyczki możesz mieć niższą miesięczną spłatę przy wykupie pożyczki.

3. Zwróć pojazd

Niektórzy chcą zwrócić pojazd i albo kupić inny, albo wydzierżawić od innego dealera. Zwrot jest prawie zawsze możliwy, ale musisz pomyśleć o kosztach zwrotu. Jeśli na przykład przekroczyłeś limity kilometrów w samochodzie, możesz ponieść znaczne koszty z własnej kieszeni, na które się nie przygotowałeś.

Nie każda dzierżawa będzie miała każdą z tych opcji, więc przed wyrażeniem zgody na dzierżawę warto dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i zadać sprzedawcy wszelkie istotne pytania.

Jak działa wykup leasingu?

Jeśli masz gotówkę na wykupienie leasingu, jest to dość prosty proces: spłacisz niespłacone saldo pożyczki oraz wszelkie kary przedpłaty, które naliczy pożyczkodawca.

Jeśli musisz wziąć pożyczkę, aby wykupić leasing, zajmie to trochę więcej czasu. Kredyt na wykup leasingu wymaga kilku kroków, w tym:

  • Uzyskanie aktualnego salda leasingu:Przed złożeniem wniosku o pożyczkę musisz wiedzieć, ile jesteś winien z tytułu aktualnego leasingu. Wypłata ta powinna pochodzić bezpośrednio od leasingodawcy, aby otrzymać najbardziej dokładną kwotę spłaty.
  • Obliczanie wartości pojazdu:Chociaż pożyczkodawca nie poprosi Cię bezpośrednio o te informacje, powinieneś to wiedzieć, aby zrozumieć, ile będziesz mieć kapitału własnego w przyszłości. Może to również ograniczyć kwotę pożyczki, jeśli wartość pojazdu jest znacznie niższa niż saldo pożyczki.
  • Ubieganie się o kilka opcji pożyczki:Aby znaleźć najlepsze oprocentowanie pożyczki, będziesz chciał złożyć wniosek o pożyczki na wykup leasingu u kilku różnych pożyczkodawców. Umożliwi to porównanie stóp procentowych, opłat i warunków pożyczki, dzięki czemu uzyskasz najlepszą ofertę finansowania dla swojej sytuacji.
  • Spłacanie salda leasingu:może się to zdarzyć na kilka sposobów. Niektórzy pożyczkodawcy będą chcieli wysłać wypłatę bezpośrednio do firmy leasingowej, podczas gdy inni wyślą Ci czek lub bezpośredni depozyt. Możesz następnie użyć tych pieniędzy, aby samodzielnie wykupić dzierżawę.

Gdy pożyczkodawca spłaci saldo leasingowe, zaczniesz otrzymywać wyciągi od nowego pożyczkodawcy. Gdy spłacisz pożyczkę na wykup leasingu, będziesz dumnym właścicielem swojego pojazdu.

4 rzeczy, które musisz wiedzieć o pożyczkach leasingowych na pojazdy

Preferencje pojazdów i cele finansowe każdego z nas są różne, ale pożyczki na zakup leasingu samochodowego mogą być skuteczną strategią dla osób, które chcą zwiększyć swój kapitał.

1. Możesz zwiększyć swoją siłę nabywczą dzięki pożyczce na wykup leasingu.

Jeśli zdecydowałeś, że Twój leasing nie działa dla Ciebie – lub po prostu wiesz, że chcesz posiadać samochód, którym jeździsz, musisz podjąć decyzję. Możesz wykupić leasing za własne środki pieniężne, które możesz mieć lub nie, lub możesz otrzymać pożyczkę na wykup leasingu, aby spłacić saldo.

Nawet jeśli masz pieniądze na wykupienie leasingu, pożyczka może pomóc Ci zarezerwować oszczędności na inne nieoczekiwane wydatki.

2. Wykup kredytów samochodowych eliminuje ograniczenia przebiegu związane z leasingiem.

Leasing samochodu ma wiele zalet – niższe opłaty, dostęp do usług premium i brak zobowiązania do zakupu, ale jedną z wad dla wielu kierowców są limity kilometrów, które dealerzy nakładają na pojazdy. Przekraczanie mil może spowodować nieoczekiwane koszty dzierżawy.

Zamiast wchodzić w nowy leasing lub handlować samochodem, ponieważ nie masz gotówki na wykup leasingu, pożyczka na wykup leasingu może Cię wyrwać z tej restrykcyjnej sytuacji.

3. Wykup leasingu z finansowaniem może zapewnić długoterminowe oszczędności.

Zawsze możesz zawrzeć nową umowę najmu, ale prawdopodobnie skończysz z płatnościami podobnymi do tych, które masz teraz, jeśli nie wyższymi. Pożyczka na wykup leasingu może pozwolić Ci zachować samochód, w którym się znajdujesz, oferując jednocześnie możliwość niższych miesięcznych rat. Pożyczki mają również określoną datę spłaty, co oznacza własność.

4. Jeśli masz zły kredyt, mogą istnieć opcje wykupu leasingu.

Kwalifikacja do nowego leasingu ze złym kredytem będzie trudna, ale mogą istnieć opcje pożyczki dla osób, które nie mają najlepszej historii kredytowej. Może to być jeden z najtańszych sposobów na utrzymanie samochodu bez uszczuplania posiadanych oszczędności. Znalezienie tych opcji może być trudne, jeśli nie masz planu.

Przejrzyj swój raport kredytowy i ocenę kredytową, aby zobaczyć, na czym stoisz, a następnie znajdź kalkulator pożyczki. Pomoże Ci to oszacować potencjalne koszty kredytu wykupu leasingu i czy ma to dla Ciebie sens.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy