Co to znaczy maksymalizować wykorzystanie karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Obsługi Klienta

Dowiedz się, dlaczego powinieneś tego unikać

 • Dzielić
 • KołekE-mailJeśli Twoja karta kredytowa ma limit kredytowy – maksymalną kwotę, jaką możesz wydać na swoją kartę – zechcesz utrzymywać saldo znacznie poniżej tego limitu. Na przykład, jeśli potrzebujesz pieniędzy na pokrycie sytuacji awaryjnej, a twoje karty zostały wyczerpane, możesz znaleźć się w finansowej fladze.

  Kiedy karta kredytowa zostaje wyczerpana?

  Przekroczony limit kredytowy osiągnął limit, bardzo blisko, a nawet przekracza limit. Na przykład, jeśli Twój limit kredytowy wynosi 1000 USD, a saldo karty kredytowej wynosi 1000 USD, z definicji Twoja karta kredytowa jest wyczerpana. Jeśli spłacisz saldo, zanim opłaty finansowe zostaną naliczone na Twoje konto, może się okazać, że saldo na Twojej karcie kredytowej przekroczyło limit i możesz je otrzymać za opłatą za limit kredytowy.

  Kiedy Twoja karta kredytowa zostanie wyczerpana, wystawca Twojej karty kredytowej może nie pozwolić na pobieranie dodatkowych opłat, dopóki nie spłacisz salda i nie otworzysz ponownie dostępnego kredytu.

  Co z tym zrobić?

  Są tylko dwa sposoby na poprawienie przekroczonej karty kredytowej. Jednym z nich jest zwiększenie limitu kredytu, co zapewniłoby więcej miejsca na karcie kredytowej. Możesz poprosić o wyższy limit kredytowy, dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej. Lub, niektórzy wydawcy kart umożliwiają przesłanie wniosku o zwiększenie limitu kredytowego za pośrednictwem konta internetowego. Niestety, Twoje aktualne saldo i limit kredytu mogą być brane pod uwagę, a maksymalne saldo może spowodować odmowę.

  Najlepszym sposobem, aby zadbać o wyczerpaną kartę kredytową, jest spłacenie salda tak bardzo, jak to tylko możliwe. Płacenie w całości, jeśli możesz sobie na to pozwolić, jest idealne. Jeśli spłacisz znaczną część salda, wystawca karty kredytowej może nawet zgodzić się na podwyższenie limitu kredytowego.

  Maksymalne wykorzystanie karty kredytowej jest możliwe do uniknięcia. Regularne monitorowanie wykorzystania karty kredytowej pozwala Ci wiedzieć, jaki jest Twój limit. Saldo możesz sprawdzić w dowolnym momencie online, za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub dzwoniąc do obsługi klienta karty kredytowej.

  Często sprawdzaj saldo karty, poznaj limity każdej karty i podejmuj świadomy wysiłek, aby zakupy były poniżej całkowitego dostępnego kredytu, aby uniknąć maksymalnego wyczerpania karty kredytowej. Gdy saldo zacznie zbliżać się do limitu kredytowego, zaprzestań korzystania z karty kredytowej i dokonaj płatności na koncie, jeśli możesz.

  Maksymalnie wyczerpane karty kredytowe i Twoja ocena kredytowa

  Jeśli Twoja karta kredytowa jest nadal wyczerpana do czasu, gdy wystawca karty zgłosi Twoje konto do biur kredytowych – zwykle w dniu zamknięcia wyciągu z konta – maksymalne saldo może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

  Prawie jedna trzecia Twojej oceny kredytowej zależy od tego, jaka część dostępnego kredytu jest wykorzystywana, więc maksymalne wykorzystanie karty kredytowej zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Ogólnie rzecz biorąc, saldo większe niż 30 procent dostępnego kredytu może mieć negatywny wpływ na zdolność kredytową. Wcześniejsze 

  Z drugiej strony, możesz spłacić saldo przed zamknięciem wyciągu, a maksymalne saldo nie zostanie zgłoszone biurom kredytowym, oszczędzając w ten sposób swoją zdolność kredytową.

  Maksymalne wykorzystanie karty kredytowej nie zawsze oznacza, że ​​jesteś nieodpowiedzialnym kredytobiorcą. Być może podjąłeś celową decyzję o obciążeniu karty kredytowej wysokim stanem konta. Na przykład, ponieważ możesz chcieć maksymalnie zwiększyć zarobki z nagród z karty kredytowej lub skorzystać z umowy transferu salda. Chociaż Twoja zdolność kredytowa może nadal ucierpieć od któregokolwiek z nich, możesz naprawić szkody, zmniejszając saldo karty kredytowej tak szybko, jak to możliwe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy