Czy federalna ulga podatkowa na energię słoneczną wygasa w 2020 r.?

17 lutego 2021
Category: Ulga Podatkowa

Możesz zaoszczędzić energię i zaoszczędzić pieniądze na kosztach paneli słonecznych dzięki26% uldze federalnego podatku słonecznegojeśli kupisz panele słoneczne w 2020 r. 1

Jak opisano poniżej, rok 2019 był ostatnim rokiem, w którym można było skorzystać z pełnej 30% ulgi podatkowej… Jednak 26% ulga podatkowa jest nadal dostępna w 2020 r.

Federalna ulga podatkowa od energii słonecznej ma duży wpływ na zwrot energii słonecznej. Jeśli chcesz skorzystać z 26% federalnej ulgi podatkowej od energii słonecznej, ale nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na zakup paneli słonecznych, możesz uzyskać przystępne finansowanie PACE, jeśli jest dostępne w Twoim stanie.

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną – mieszkalna i komercyjna

Federalna ulga podatkowa dotycząca energii słonecznej, zwana także ulgą podatkową dotyczącą inwestycji słonecznych, lub „ITC, zapewnia federalną ulgę podatkową w wysokości 26% dolara na domowe systemy solarne (sekcja 25D) i komercyjne (sekcja 48).

Jeśli jest to domowy system solarny, właściciel domu może ubiegać się o federalną ulgę podatkową z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych, korzystając z formularza 5695. Jeśli firma instaluje system słoneczny, firma domaga się ulgi podatkowej.

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną miała wygasnąć, ale została przedłużona dwupartyjną ustawą budżetową z 2018 r.

Zgodnie z artykułem GTM, zarówno mieszkaniowe, jak i komercyjne projekty solarne w zeszłym roku kwalifikowały się do pełnej 30-procentowej ulgi podatkowej na inwestycje (ITC), a budowa musiała zostać rozpoczęta przed 31.12.2019. 2

Instrukcje dotyczące formularza IRS 5965

Zgodnie z instrukcjami do formularza IRS 5965, możesz wziąć dolara za dolarową ulgę podatkową na 26% wszelkich kosztów związanych z mieszkalnym systemem słonecznym 3:

„Kwalifikowane koszty nieruchomości z elektrycznością słoneczną to koszty nieruchomości, które wykorzystują energię słoneczną do wytwarzania energii elektrycznej do użytku w Twoim domu w Stanach Zjednoczonych. Żadne koszty związane z panelem słonecznym lub inną nieruchomością zainstalowaną jako dach (lub jego część) nie kwalifikują się do kwalifikacji wyłącznie z tego powodu, że nieruchomość stanowi element konstrukcyjny konstrukcji, na której jest zainstalowana. Dom nie musi być głównym domem .

Instrukcje dotyczące formularza IRS 5965

Oto link do instrukcji dotyczących formularza IRS 5965, w jaki sposób ubiegać się o ulgę podatkową IRS na energię słoneczną.

Kiedy wygasa federalna ulga podatkowa na energię słoneczną?

Federalna ulga podatkowa na energię słoneczną zmniejsza się stopniowo w latach zbliżających się do 2023 r. W następujący sposób:

 • 30% dla systemów mieszkaniowych i komercyjnych oddanych do użytku do końca 2019 r
 • 26% dla systemów mieszkaniowych i komercyjnych oddanych do użytku w 2020 r22% dla systemów mieszkaniowych i komercyjnych oddanych do użytku w 2021 r10% dla systemów komercyjnych rozpoczynających się w 2022 roku i później0% dla systemów mieszkaniowych po 2022 roku i późniejDom obsługiwany przez system nie musi być głównym miejscem zamieszkania podatnika.

  Do ulgi podatkowej kwalifikują się również mieszkalne panele słoneczne ogniwa paliwowe źródła geotermalne i małe wiatry . Więcej informacji można znaleźć na stronie Energy.gov.

  MACRS – Business Solar Tax Incentive

  W ramach federalnego zmodyfikowanego systemu przyspieszonego zwrotu kosztów (MACRS) IRS umożliwia firmom odzyskanie inwestycji ekologicznych w niektóre nieruchomości poprzez odliczenia amortyzacyjne.

  MACRS jest ulubionym narzędziem wielu kupujących panele fotowoltaiczne, ponieważ przyspiesza stopę zwrotu z inwestycji w energię słoneczną.

  Poniższy wykres, z The Butler Firm, pokazuje korzyści z przyspieszonej amortyzacji MACRS w porównaniu z okresem amortyzacji liniowej trwającym ponad 20 lat.

  Zgodnie z MACRS panele słoneczne mogą być amortyzowane przez pięć lat.

  W przypadku sprzętu, na który wnioskuje się o ulgę podatkową na inwestycje (ITC) lub dotację z programu skarbowego 1603 r., Właściciel musi obniżyć podstawę amortyzacji projektu o połowę wartości ITC. Oznacza to, że właściciel może odliczyć osiemdziesiąt pięć procent (85%) swojej podstawy opodatkowania.

  Właściciele budynków mogą skorzystać zarówno z systemu MACRS, jak i ITC, i otrzymać zarówno odliczenie amortyzacyjne w wysokości 85% podstawy opodatkowania, jak i ulgę w wysokości 26% (nie dotyczy porównania jabłek z jabłkami). Aby uzyskać więcej informacji na temat MACRS i paneli słonecznych, odwiedź tę stronę na SEIA.org.

  Finansowanie PACE

  PACE to skrót od Property Assessed Clean Energy… PACE to sposób na pożyczenie pieniędzy na finansowanie inwestycji w energię odnawialną dla domów i firm. W całych Stanach Zjednoczonych dostępne są zarówno programy mieszkaniowe, jak i komercyjne

  „Ocena nieruchomości odnosi się do sposobu, w jaki pożyczki PACE są spłacane z podatków od nieruchomości… Innymi słowy, jeśli zaciągniesz pożyczkę mieszkaniową lub komercyjną PACE, saldo zostanie dodane do rachunku podatku od nieruchomości i spłacone z podatku od nieruchomości płatności.

  Struktura jest podobna do oceny miejskiej lub miejskiej kanalizacji, ale służy do własnych inwestycji w efektywność energetyczną.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy