Czy karta Mastercard Black Card jest tego warta?

17 lutego 2021
Category: Jest Dla Ciebie

29 stycznia 2019 r

Podsumowanie

Mastercard Black Card rozlicza się jako luksusowa karta z dodatkowymi korzyściami – i dużą roczną opłatą. Czy warto? Czytaj dalej, aby sprawdzić, czy karta Mastercard Black Card jest właśnie dla Ciebie.

Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

Twoja podróż z kartą kredytową oficjalnie trwa.

Miej oko na swoją skrzynkę odbiorczą – wkrótce wyślemy Twoją pierwszą wiadomość.

Właśnie trafiłem na reklamę karty Mastercard Black. Wygląda całkiem nieźle. Ale roczna opłata wydaje się dość wysoka. Czy warto? – Mason

Drogi Masonie

Możesz wiele powiedzieć o obrazie, który karta próbuje wyświetlić, patrząc na jej witrynę internetową. Karty podróżne zazwyczaj przywołują wizje wakacji, ludzi wędrujących po zaśnieżonej górze, spoglądających przez skrzydło samolotu lub siedzących na dziobie łodzi, która wjeżdża na egzotyczną plażę.

Zadaj Tony’emu pytanie .

Mastercard Black Card: „ Luksusowa karta ”

Z drugiej strony strona internetowa Mastercard Black Card Barclaycard przywołuje czysty luksus.

Nazywa się „kartą luksusową i posiada 46 patentów związanych z „projektem i konstrukcją metalowej karty.

Reklama telewizyjna pokazuje mamę, która modeluje, baletuje i zabiera córkę na rejsy z pomocą konsjerża karty.

Wykonany ze stali nierdzewnej cuchnie klasą i ekskluzywnością. Podobnie jest z jego ceną: 495 dolarów rocznie.

Ale czy warto? A może to wszystko skwierczy i nie ma steku?

Co ma do zaoferowania karta Mastercard Black

Podobnie jak w przypadku większości zakupów, warto spojrzeć poza szum marketingowy i zagłębić się w szczegóły oferty, jednocześnie rozumiejąc, co jest dla Ciebie ważne.

Karta zawiera wiele korzyści, w tym:

 • Roczny kredyt w wysokości 100 USD na zakupy linii lotniczych.
 • Kredyt Global Entry lub TSA Precheck (o wartości 100 USD). Dostęp do poczekalni na lotnisku przez Priority Pass. Korzystanie z usług osobistego concierge Z kartą zarabiasz jeden punkt za każdego wydanego dolara. Przy wymianie możesz wybrać zwrot gotówki w wysokości 1,5% lub wykup biletu lotniczego w wysokości 2%.

  W materiałach marketingowych karty zauważono, że te wskaźniki wykupu są najwyższe wśród kart o wysokich rocznych opłatach.

  Zobaczmy, jak karta wypada w porównaniu z innymi kartami, które oferują podobny zwrot gotówki lub punkty za niższą opłatę roczną lub bez niej – a także, czy istnieją inne oferty premium, które mogą oferować wyższy zwrot za kosztowną roczną opłatę.

  Wskazówka: karty premium mają wiele zalet – i wysoką cenę. Jeśli masz kartę lojalnościową z wysoką roczną opłatą, wykonaj obliczenia, aby sprawdzić, czy korzyści, z których korzystasz, rekompensują koszty utrzymania karty. Przeczytaj „Karta kredytowa z wysokimi rocznymi opłatami: odnowienie czy nie odnowienie, aby dowiedzieć się więcej.

  Porównanie Mastercard Black Card z kartami o niższych opłatach i bez opłat

  Oczywiście reklama nie zwraca uwagi na to, czego brakuje czarnej karcie Mastercard w stosunku do innych kart: premie za rejestrację, premie za wydatki na kategorie i znacznie szerszą swobodę w wykorzystaniu punktów, w tym przekazywaniu ich partnerom lotniczym i hotelowym.

  I chociaż poziomy zwrotu gotówki i wykupu podróży lotniczych Mastercard Black mogą konkurować z innymi kartami w przedziale 450 USD plus rocznie, nie są one wyższe niż to, co oferują niektóre tańsze karty.

  • Na przykład karta Citi Double Cash , która nie podlega opłacie rocznej, daje 2 procent zwrotu w gotówce (1 procent przy obciążaniu i 1 procent w przypadku terminowego regulowania miesięcznego rachunku) – więcej niż 1,5% karty Mastercard Black.
  • Karta kredytowa Capital One Venture Rewards , z roczną opłatą w wysokości 95 USD (zniesiona w pierwszym roku), zapewnia 2% zwrotu kosztów wszystkich podróży – bardziej elastycznie niż 2% karty Mastercard Black tylko za przelot. Innymi słowy, istnieją tańsze karty które zapewniają lepsze nagrody pieniężne i podróżne, jeśli to Cię interesuje.Jednak tańsze karty nie obejmują korzyści, takich jak kredyty lotnicze, dostęp do poczekalni na lotnisku i punkty Global Entry. I nie mają usługi concierge.

   Nawiasem mówiąc, Barclaycard oferuje również dwie siostrzane karty, Mastercard Gold Card (pokryta 24-karatowym złotem, 995 USD rocznie) i Mastercard Titanium Card (wykonana ze szczotkowanej stali nierdzewnej, 195 USD rocznie), chociaż korzyści są różne. Żaden z nich nie oferuje premii za rejestrację.

   Porównanie Mastercard Black Card z innymi kartami premium

   Jeśli przywileje podróżne są dla Ciebie ważne i nie lubisz mieć wielu kart, możesz rzucić okiem na inne karty premium, aby zobaczyć ich porównanie, zanim zdecydujesz się na Mastercard Black.

   Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu 495 dolarów rocznie na kartę premium, te dwie oferty mogą wydawać się bardziej konkurencyjne niż te z Mastercard Black:

   Czy karta Mastercard Black Card jest tego warta?

   Z punktu widzenia nagród prawdopodobnie lepiej będzie połączyć konkurencyjną kartę, która oferuje premię za rejestrację i możliwe do przeniesienia punkty, z kartą o niskiej lub zerowej opłacie rocznej, która ma lepsze stawki zwrotu gotówki lub zwrotu kosztów podróży.

   Ale jeśli wolisz połączyć kilka funkcji w jednej, atrakcyjnej wizualnie karcie, której elegancki metaliczny wygląd z pewnością przyciągnie uwagę kelnerów i kasjerów, to karta Mastercard Black może być dla Ciebie. Po prostu upewnij się, że rozumiesz, czego będziesz tracić – w tym hojny bonus za rejestrację.

   Treść redakcyjna na tej stronie opiera się wyłącznie na obiektywnej ocenie naszych autorów i nie jest napędzana przez dolary reklamowe. Nie został dostarczony ani nie został zlecony przez wydawców kart kredytowych. Możemy jednak otrzymać rekompensatę za kliknięcie linków do produktów naszych partnerów.

   Tony Mecia jest niezależnym pisarzem biznesowym z Charlotte w Karolinie Północnej. Oprócz swoich artykułów dla CreditCards.com, Tony pisze dla różnych publikacji handlowych i ogólnodostępnych oraz firm. Jako reporter i redaktor w Charlotte Observer zdobył nagrody „Best in Business od Society of American Business Editors and Writers za relacje z branży lotniczej i tekstylnej.

   Co dalej?Sprzedaję swoją firmę; czy mogę przenieść zadłużenie na wizytówkę na nowego właściciela?

   Jeśli sprzedajesz swoją firmę, możesz przenieść zadłużenie karty związane z nią na nowego właściciela – pamiętaj tylko o przestrzeganiu kilku zasad i złożeniu umowy na piśmie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy