Czy mogę użyć jednej karty kredytowej, aby spłacić inną?

17 lutego 2021
Category: Mieć Wpływ

W przypadku bezpośrednich płatności miesięcznych zazwyczaj nie. Ale możesz zrobić przelew salda, w którym przeniesiesz zadłużenie o wysokim oprocentowaniu na nową kartę z niższym RRSO.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Zapłacenie rachunku z karty kredytowej inną kartą kredytową w sposób natychmiastowy i wolny od opłat generalnie nie jest możliwe. Jeśli chcesz zdobyć więcej nagród lub łatwiej przenosić dług, nie licz na tę opcję.

I chociaż można zapłacić kartą kredytową pośrednio z góry gotówką – na przykład używając innej karty kredytowej do otrzymania gotówki w bankomacie – byłoby to niezwykle kosztowne i nieefektywne, co czyni go złym wyborem.

Ale jest przynajmniej jeden sposób, w jaki możesz potencjalnie użyć jednej karty, aby spłacić inną i wyjść na przód: możesz zrobić przelew salda, zasadniczo przenosząc dług z jednej karty na drugą. Obowiązują jednak zasady i ograniczenia.

Podczas przesyłania salda: Tak

Możesz zaoszczędzić pieniądze na odsetkach, przenosząc zadłużenie z wysokooprocentowanej karty kredytowej na kartę z wprowadzającą 0% RRSO lub niskoprocentową promocją przelewów saldowych, a następnie spłacając je po niższej stopie procentowej.

Z pewnymi wyjątkami karty kredytowe zwykle pobierają opłaty za przelew salda w wysokości od 3% do 5% przekazanej kwoty. Przelewy salda też nie są natychmiastowe; może to zająć tygodnie. Ponadto generalnie nie zdobywają nagród.

W przypadku kart z długimi 0% początkowymi okresami APR dla transferów salda i niskich opłat za przelew salda lub bez opłat za przelew salda, sprawdź karty kredytowe Best Balance Transfer NerdWallet.

Jak działają transfery salda

Chociaż dokładny proces przenoszenia salda może się znacznie różnić, oto kroki, które zwykle musisz podjąć podczas pracy z głównymi emitentami:

1. Złóż wniosek o kartę z wstępną ofertą 0% RRSO na transfery salda lub skorzystaj z oferty na karcie, którą już masz. Aby zakwalifikować się do najlepszych ofert, musisz mieć dobry lub doskonały kredyt (zazwyczaj FICO ma ponad 690 punktów). Coś, o czym należy pamiętać: transfery tego samego wystawcy generalnie nie są dozwolone. Na przykład, jeśli chcesz przenieść saldo z karty Chase, nie możesz przenieść go na inną kartę Chase.

2. Zainicjuj transfer salda. Jeśli robisz to online lub telefonicznie, musisz podać informacje o długu, który chcesz przenieść, takie jak nazwa emitenta, kwota długu i informacje o koncie.

Czasami przelewy salda można również zainicjować za pomocą czeków wygodnych lub wysłanych przez wystawców czeków pocztą. Jednak przed użyciem jednego z nich przeczytaj warunki, aby dowiedzieć się, czy będzie się to liczyło jako transfer salda i jakie będzie Twoje oprocentowanie.

3. Poczekaj, aż transfer się zakończy. Po zatwierdzeniu przelewu salda, co może potrwać dwa tygodnie lub dłużej, emitent zazwyczaj spłaci bezpośrednio Twoje stare konto. To stare saldo – plus opłata za przeniesienie salda – pojawi się na Twoim nowym koncie.

4. Spłać saldo. Po dodaniu tego salda do nowej karty będziesz odpowiedzialny za dokonywanie miesięcznych płatności na tym koncie. A jeśli na przykład zapłacisz w początkowym okresie 0% RRSO, możesz potencjalnie zaoszczędzić pakiet.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy