Czy rynek kontraktów terminowych zrobi z Bitcoinem to, co zrobił ze złotem?

17 lutego 2021
Category: Można Znaleźć

Do tej pory słyszałeś wiadomości – kontrakty terminowe na Bitcoin ruszają w grudniu tego roku, przynosząc falę instytucjonalnych pieniędzy. Futures dodają atmosfery legitymizacji przestrzeni kryptowalut – przestrzeni, którą wielu uważało za nic więcej niż bańkę lub przemijającą modę.

Ale głównym pytaniem, które wszyscy zastanawiają się, jest: co futures wpłynie na cenę bitcoina?

(PS Jeśli jeszcze nie wiesz, czym są kontrakty terminowe, sprawdź mój drugi artykuł „5-minutowy przewodnik po kontraktach terminowych na Bitcoin)

W powietrzu panuje ogólne uczucie euforii – wraz z kontraktami terminowymi pojawia się fala instytucjonalnych pieniędzy, które powinny być dobre dla Bitcoina, prawda?

Cóż, może… ale cofnijmy się trochę.

Dwa przeciwstawne poglądy na temat Bitcoin.

We wszechświecie Bitcoin istnieją dwa główne obozy: w głowie nazywam je „Wierzącymi i „Sceptykami. Wierzący postrzegają Bitcoin jako rewolucję, która zmieni sposób, w jaki wchodzimy w interakcje, nie tylko za pomocą pieniędzy, ale także między sobą i światem.

Tak samo metody kryptologiczne zasadniczo zmienią charakter korporacji i ingerencji rządu w transakcje gospodarcze. W połączeniu z pojawiającymi się rynkami informacyjnymi, kryptoanarchia stworzy płynny rynek dla każdego materiału, który można ująć w słowa i obrazy.

(Dla przypomnienia, jestem wierzący.)

Z drugiej strony sceptycy postrzegają Bitcoin jako zasadniczo bezwartościowy. Tulipany, bańki gospodarcze i morze południowe są często używane do odrzucenia potencjału Bitcoin.

Uwaga dodatkowa: bańki spekulacyjne istnieją również w przypadku technologii zmieniających świat. Często są one iskrą, która umieszcza technologię na mapie i przyciąga uwagę świata. Weźmy na przykład bańkę amazońską. Świetne wyjaśnienie tego można znaleźć w tym artykule https://medium.com/@zemacedo

Co to ma wspólnego z futures?

Do tej pory jedynym sposobem, w jaki sceptycy mogli wpływać na rynek, była odmowa udziału. Ale wraz z pojawieniem się kontraktów terminowych sceptycy mogą teraz lokować swoje pieniądze tam, gdzie są ich usta – i aktywnie obstawiać przeciwko Bitcoin.

Jeden obóz uważa, że ​​Bitcoin ma niemal nieograniczoną wartość, a drugi jest zasadniczo bezwartościowy. Oboje nie mogą wygrać…

Ale poczekaj, jest więcej.

Na imprezę przyjeżdża kolejna grupa – Inwestorzy instytucjonalni. I uwielbiają organizować imprezy.

Weź ten tweet od długoletniego tradera FOREX @Crypto_Ed_NL:

Wynika z tego, że duzi gracze instytucjonalni będą chcieli najpierw obniżyć cenę, aby mogli gromadzić Bitcoin ze zniżką. Nie byłby to pierwszy raz podejrzenie instytucji o manipulowanie cenami:

Podsumowując, mamy trzy grupy w tej bitwie o przyszłość Bitcoina:

Wierzący – Okrzyk wojenny „Hodl

Sceptycy – okrzyki wojenne „Ale, ale… tulipany!

Instytucje – okrzyki wojenne „Chcemy teraz twoje tanie Bitcoiny, abyśmy mogli Ci je później sprzedać za odpowiednią cenę.

Skłamałbym, gdybym powiedział, że ktoś wie. Wiemy tylko, że wkraczamy w nową erę odkrywania cen, w której instytucje handlujące Bitcoinami bez konieczności kupowania aktywów bazowych mogą postawić przeciwko nam, jeśli chcą.

Chociaż nie możemy przewidzieć przyszłości, możemy spojrzeć w przeszłość.

Historia się nie powtarza, ale rymuje.

Gdyby tylko istniał jakiś inny rodzaj rzadkiego zasobu, taki, który należałoby „wydobyć. Taką, do której ludzie zwracają się, aby zabezpieczyć się przed spadającym dolarem? Taką, która ma aktywny rynek kontraktów terminowych?

Enter – metale szlachetne.

Nieustannie byłem zdumiony podobieństwem wykresu Bitcoin do cen złota z początku lat 70. Jeśli wyskaluję cenę Bitcoina (spowolnię ją o 4,3 razy, zmniejszę ją o współczynnik 60) i pokryję ją złotym wykresem, oto co widzę:

Nie tylko główne wahania są takie same, ale nawet niektóre mniejsze spadki są powtarzane w tym samym miejscu na obu wykresach. Przyjrzyj się temu przez chwilę i zdziw się!

Albo wszechświat naprawdę jest jednym wielkim fraktalem, albo ktoś używa złotego wykresu jako podręcznika. (Lub obydwa..)

Powyższy wykres rozciąga się do 31 grudnia 1974 r. – w dniu uruchomienia kontraktów terminowych na złoto.

Nie chcesz zobaczyć, co będzie dalej?

Cierpliwości, najpierw musimy spojrzeć na srebro…

Zanim spojrzymy na złoto, spójrzmy na srebro:

Chcę odpowiedzieć na pytanie – czy manipulacje na rynku istnieją na dużą skalę?

Tak, myślę, że tak.

Najbardziej znanym przypadkiem manipulacji na rynku kontraktów terminowych był atak braci Hunt na rynku srebra w latach 80-tych. Powszechnie wiadomo, że bracia Hunt zainwestowali dużo w kontrakty terminowe na srebro i srebro, próbując zakreślić srebrną markę – ostatecznie kontrolując 2/3 rynku srebra i podnosząc cenę o 700 +%.

Bracia Hunt mocno pożyczyli pieniądze, aby sfinansować swoje zakupy srebra, ale kiedy rząd USA zmienił przepisy dotyczące udzielania pożyczek, bracia Hunt nie byli w stanie kupić więcej kontraktów terminowych na srebro z marżą. Cena zaczęła spadać, a bracia Hunt nie byli w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań dotyczących depozytu zabezpieczającego, wywołując panikę, która spowodowała, że ​​cena srebra spadła z 48 dolarów do 11 dolarów w ciągu zaledwie 5 miesięcy. Auć.

Ale czekaj – czy ta krzywa wygląda znajomo? Jeśli jesteś w kryptowalutach dłużej niż sekundę, bez wątpienia rozpoznasz cykl pompy / awarii, który charakteryzuje tak wiele kryptowalut.

Wystarczy spojrzeć na wykres Etherium / Bitcoin:

Lub moneta $ DOGE – niesławna moneta memowa, która sfinansowała jamajską drużynę bobslejową:

Uwaga: Doge został słynnie pompowany i porzucony przez psudonimowego handlarza imieniem Wolong – który później napisał tak zwany „God PDF, dokumentujący jego strategie manipulowania ceną Doge.

Na koniec spójrz na Bitcoin Cash:

Więc teraz możesz się zastanawiać „Po co to wszystko?

Można powiedzieć, że rynki kryptowalut wykazują ten sam wzorzec zachowań, co osaczony rynek srebra.

Czy to naturalny fraktal, że wszystkie aktywa o ograniczonej podaży są odtwarzane w kółko, czy też jest to manipulacja cenami przez potężne interesy kontrolujące rynki?

Odpowiedź brzmi: prawdopodobnie jedno i drugie – natura ludzka też jest fraktalna.

Teraz wróć do złota.

Pamiętasz wykres, który pokazałem powyżej, porównujący złoto z bitcoinem?

W 1974 r. Pierwszy kontrakt futures na złoto został sprzedany na giełdzie COMEX w Nowym Jorku. Handel rozpoczął się 31 grudnia.

Zobacz, co stało się później…

Początkowa reakcja nie była ładna – prawie 50% spadek ceny w ciągu 2 lat. Czy możemy z całą pewnością stwierdzić, że było to spowodowane rynkiem kontraktów terminowych? Nie – ale to z pewnością interesujące, że złoto osiągnęło szczyt wszechczasów dzień przed rozpoczęciem handlu kontraktami futures – cena, której nie widziano ponownie przez 3 i pół roku.

Odkąd przyspieszyłem skalę czasu Bitcoin, aby pokryć go złotem, rynek niedźwiedzia złota późnych lat 70-tych odpowiada około 4 miesiącom w „czasie bitcoina.

Po zakończeniu bessy rozpoczął się nowy trend wzrostowy. Oddalając się do teraz, możemy zobaczyć, co stanie się dalej – dwa kolejne kompletne cykle rynkowe doprowadziły cenę złota do prawie 10-krotnego wzrostu w porównaniu z maksimum wszechczasów na dzień przed uruchomieniem kontraktów terminowych.

Czego więc możemy się spodziewać po Bitcoinie?

Nie spodziewałbym się, że trend Bitcoin będzie dokładnie podążał za trendem złota, ale gdyby tak było, zobaczylibyśmy duży spadek, który osiągnąłby dno około kwietnia 2018 r. (Pamiętaj, że Bitcoin porusza się z prędkością 4,3 razy). Następnie nastąpił ostateczny wzrost do 60 000 – 80 000 $ przed kolejnym dużym wycofaniem, z końcowym biegiem do 180 000 $.

Istnieje jednak kilka różnic między rynkiem Bitcoin obecnie a rynkiem złota z 1974 roku, z których trzy szczególnie przychodzą na myśl.

1: Szybkość informacji jest o rząd wielkości większa – wątpię, by większość uczestników rynku w 1975 roku w ogóle wiedziała, że ​​kontrakty terminowe na złoto są czymś.

2: Popyt, który należy utrzymać, to fakt, że bitcoin jest jednym z najwyższych spośród wszystkich aktywów w historii – Bitcoiners nauczyli się kupować dip i hodl.

3: Bitcoin ma więcej konkurentów niż złoto. Każda ukryta wada, która zostanie odkryta w bitcoinie (na przykład obliczenia kwantowe – może radykalnie zmienić sytuację).

Głębiej.

Jeśli jesteś zainteresowany handlem, inwestowaniem lub hakowaniem biznesu online, mam bezpłatny biuletyn, który może Ci się spodobać. Zdobądź to tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy