Dlaczego Bitcoin spada

17 lutego 2021
Category: Przed Złożeniem

Rynek kryptowalut spada. To jest coś, co wszyscy wiemy. W rzeczywistości spadek był przewidywany już w grudniu ubiegłego roku po hossie na rynku kryptowalut, podczas której cena Bitcoina wzrosła do prawie 20000 USD.

Po czym rynek osiągnął szczyt i nastąpił stały trend spadkowy. Ale tego się spodziewano. Jednak w ciągu ostatniego miesiąca rynek kryptowalut miał wyjątkowo zły okres. Bitcoin traci 500 USD ze swojej wartości w ciągu kilku godzin.

Sześciogodzinne minimum było jednak tylko początkiem dużego wzrostu, jaki miał nastąpić na rynku kryptowalut. W trendzie spadkowym, który zajął Bitcoin, a następnie wszystkie altcoiny, spadł Bitcoin poniżej wszystkich linii wsparcia i poziomów, które zostały wyznaczone dla tego samego.

Jesienią Bitcoin również spadł poniżej poziomu 4000 USD. Podczas gdy większość ludzi w społeczności wiedziała i była przygotowana na jesień, nikt w społeczności nie podejrzewał, że będzie tak źle.

Istnieje wiele przyczyn załamania rynku. Jest też więcej prognoz co do ostatecznej linii wsparcia. Oto kilka powodów, które spowodowały upadek Bitcoina i dlaczego potrwa on do drugiego kwartału 2019 roku.

Bitcoin Bull

Wszystko, co idzie w górę, musi spaść.

W grudniu 2017 r. Rynek kryptowalut znajdował się w środku jednego z największych dotychczas byków. W którym wszystkie kryptowaluty, bez wyjątków, osiągnęły najwyższy poziom w historii. Sam byk przetrwał kilka tygodni.

Ale w następnych miesiącach rynek kryptowalut spadł z tego samego szczytu, na którym się wspinał. I wtedy stało się jasne, że rok po hossie przyniesie spadek na rynku kryptowalut.

Na rynku kryptowalut był to roczny spadek.

Bitcoin Cash Split

Bitcoin Cash przygotował swoją społeczność na rutynową aktualizację sieci, która ma miejsce co roku. Ale tym razem społeczność miała sprzeczne pomysły, jak posunąć monetę naprzód, a ponieważ nie było konsensusu, Blockchain gotówkowy Bitcoin podzielił się na dwie części, na czele z dwoma wielkimi nazwiskami w branży.

Obie strony zakończyły się wojną haszyszową, aby zdecydować, która z dwóch monet będzie nadal używać etykiety BCH. Wojna hash, która się rozpoczęła, zakończyła się skierowaniem dużej części mocy wydobywczej z Bitcoin do BCH, co dodatkowo pomogło w upadku, w którym Bitcoin już był.

Podatki od zysków kapitałowych

Wielu inwestorów w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy boryka się z wysokimi podatkami od zysków kapitałowych. Są one specjalnie opodatkowane za zyski, które osiągnęli w zeszłym roku w byku.

Podatki, które mają zapłacić, są zbyt wysokie, a inwestorzy albo nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, aby je zapłacić, albo wystarczającej liczby kryptowalut. Powodem, dla którego wzrost podatku od kapitału zwiększa problem, z którym boryka się Bitcoin, jest to, że doprowadził on do dalszych wyprzedaży na rynku.

Wszyscy inwestorzy z USA, niezależnie od bessy, sprzedają swoje aktywa kryptowalut przed złożeniem podatków w przyszłym roku w kwietniu.

Według Marka Yusko, Bitcoin może wzrosnąć 20-krotnie w ciągu najbliższych 10 latZapisz się do naszego newslettera

Dołącz do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać rekomendacje dotyczące inwestycji w kryptowaluty i handlu na swoją skrzynkę pocztową.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy