Dlaczego ludzie mają taką obsesję na punkcie SKOK-ów?

17 lutego 2021
Category: Wells Fargo

Kryzys koronawirusa zmusza wielu Amerykanów do uważnego przyjrzenia się swoim finansom – co obejmuje ponowną ocenę, gdzie trzymają pieniądze.

Banki mogą być najbardziej oczywistą opcją, ale jeśli kiedykolwiek rozmawiałeś z przyjacielem, który jest członkiem unii kredytowej, prawdopodobnie słyszałeś, jak tryskały na temat swojej instytucji finansowej. Spółdzielcze kasy pożyczkowe mają zwykle bardzo oddanych fanów. Pytanie tylko, dlaczego.

Dostarczone przez Money.com

Mike Schenk, główny ekonomista w Credit Union National Association, mówi, że „z punktu widzenia produktów, usług, technologii i tak dalej jest to podobne do banku. Twoje pieniądze są ubezpieczone, możesz skorzystać z aplikacji bankowości mobilnej, możesz otrzymać kartę debetową – działa.

popularne wyszukiwaniaWyjaśnił, że czynnikiem, który wyróżnia spółdzielcze kasy pożyczkowe, jest ich filozofia. Banki są generalnie podmiotami nastawionymi na zysk, co oznacza, że ​​zwykle służą akcjonariuszom. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są spółdzielniami non-profit, co oznacza, że ​​zwykle obsługują klientów.

To jest w ich DNA. W rzeczywistości amerykańskie spółdzielcze kasy pożyczkowe mają swoje korzenie w poważnym kryzysie finansowym. (Brzmi znajomo?) Carrie Birkhofer, prezes i dyrektor generalny Bay Federal Credit Union w Kalifornii, mówi, że w okresie Wielkiego Kryzysu banki często odmawiały pożyczkobiorców szukających pożyczek w niewielkich dolarach, ponieważ nie były opłacalne. Więc ludzie zaczęli to robić sami. Na przykład grupa może zebrać się w biurze i zebrać 100 dolarów, aby pożyczyć koledze, wiedząc, że zwróci im tak szybko, jak będzie mógł.

System został sformalizowany w 1934 r. FDR podpisał ustawę o Federalnej Unii Kredytowej „w celu udostępnienia osobom o niewielkich środkach kredytu na cele zapomogowe poprzez krajowy system kredytów spółdzielczych, zgodnie z tekstem ustawy.

W spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych klienci są zwykle określani jako „członkowie, ponieważ z technicznego punktu widzenia są właścicielami części instytucji. Mogą kandydować do rady dyrektorów, aw niektórych przypadkach nawet otrzymują dywidendę.

„Nie mamy akcjonariuszy żądających rynkowej stopy zwrotu z inwestycji, więc bierzemy zyski, które trafiłyby do akcjonariuszy i przekazujemy je właścicielom członków, mówi Schenk, wymieniając korzyści, takie jak niższe opłaty, wyższe zyski z oszczędności i korzystne stopy procentowe. „Jesteśmy tak samo dobrzy, a właściwie lepsi niż inni faceci.

Korzyści te prowadzą do dobrych relacji między spółdzielniami pożyczkowymi a ich członkami. Schenk przedstawił statystyki ze styczniowego badania, z którego wynika, że ​​konsumenci dwa razy częściej zdecydowanie zgadzają się, że spółdzielcze kasy pożyczkowe „działają w najlepszym interesie konsumentów i są dobrymi obywatelami korporacji niż udzielają tej samej odpowiedzi na temat banków.

Może to być szczególnie ważne w czasach kryzysu.

„Jeśli spojrzeć wstecz na jakąkolwiek klęskę żywiołową, zamknięcie rządu, a teraz podczas koronawirusa, spółdzielcze kasy pożyczkowe zawsze służyły swoim ludziom – nawet zanim rząd lub Fed o to poprosili – mówi Jaqueline Ramsay, rzeczniczka National Association Spółek Kredytowych Ubezpieczonych Federalnie. „Nie czekają na politykę regulacyjną lub telefon od kongresmena z Hill, aby powiedzieć:„ Hej, potrzebuję, żebyś pomógł ludziom . Oni już mają plany .

I ludzie zwracają uwagę: członkostwo w uniach kredytowych wzrosło o 31% w dekadzie po Wielkiej Recesji.

Największym wyzwaniem wydaje się być fakt, że spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają nieco ograniczone pole członkostwa, co oznacza, że ​​aby się zakwalifikować, trzeba pracować w określonej dziedzinie, zlokalizowanej na określonym obszarze lub związanej z określoną firmą. Na przykład największą amerykańską kasą kredytową jest Navy Federal, która obsługuje członków sił zbrojnych i Departamentu Obrony, weteranów i ich rodziny.

Znalezienie takiego, którego spełniasz, może wymagać „trochę badań – mówi Birkhofer. W USA istnieje ponad 5000 spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych

Drugi problem ze spółdzielczymi kredytami wiąże się z ich wielkością.

Ponieważ są na ogół mniejsze niż, powiedzmy, Wells Fargo czy Bank of America, po prostu nie mogą mieć milionów oddziałów i bankomatów na każdym bloku. Spółdzielcze kasy pożyczkowe współpracują ze sobą, więc prawie na pewno będziesz w stanie znaleźć lokalizację w pobliżu… ale nie ma gwarancji, jak blisko będzie, mówi Ramsay. Jeśli potrzebujesz gotówki i nie możesz znaleźć bankomatu uczestniczącego w programie, być może będziesz musiał uiścić opłatę.

Konkluzja: Spółdzielcze kasy pożyczkowe są podobne do banków pod względem oferowanych usług. Mają misję dobrego samopoczucia, którą ludzie kochają – i pewne konkretne korzyści finansowe.

Dostarczone przez Money.com

Jeśli chcesz dołączyć do jednego, powinieneś sprawdzić, do czego się kwalifikujesz. Witryny takie jak yourmoneyf Further.com mogą mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz po prostu zostać fanem swojej instytucji finansowej.

„Spółdzielcze kasy pożyczkowe są dla tych, którzy tego nie odkryli, najpilniej strzeżoną tajemnicą – mówi Birkhofer.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy