Dlaczego musisz jak najszybciej zacząć inwestować na giełdzie

17 lutego 2021

Musisz zacząć inwestować już teraz. Ta rada może wydawać się sprzeczna z intuicją, biorąc pod uwagę, jak niestabilny był rynek akcji po pandemii koronawirusa, ale to prawda. Nawet w tych niezwykłych okolicznościach możesz zobaczyć, jak Twoje inwestycje rosną i przygotować się na świetlaną przyszłość.

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto inwestować już teraz, jeśli próbujesz dowiedzieć się, co zrobić ze swoimi pieniędzmi.

Kliknij powyższy pokaz slajdów, aby zobaczyć powody, dla których warto zainwestować.

Inwestowanie to kwestia długoterminowa

Po tym, jak S&P 500 osiągnął krawędź katastrofy pod koniec marca – a Dow Jones Industrial Average spadł w czerwcu o 1800 punktów – mogłeś ulec pokusie, aby sprzedać wszystkie swoje inwestycje i schować pieniądze pod materacem. Ale nie pozwól, aby te poważne spadki cię zaskoczyły. Prawda jest taka, że ​​inwestowanie ma charakter długoterminowy.

Adam Seessel, zarządzający portfelem, ostrzegł ostatnio czytelników Fortune o niebezpieczeństwach związanych z myśleniem „Kurczak Mały. Chociaż może się wydawać, że niebo w tej chwili spada, wartość firmy opiera się na długoterminowej perspektywie.

Rynek akcji w większości odzyskał równowagę po tych wywołujących panikę momentach na początku tego roku, udowadniając, że rynek prawie zawsze wróci do normy – może to trochę potrwać.

Czas jest twoim przyjacielem i wielkimi odsetkami

Odsetki złożone to proces uzyskiwania odsetek oprócz odsetek i może znacznie zwiększyć Twoje zarobki przez całe życie. Jeśli zaczniesz od 1000 USD, będziesz zarabiać 10% odsetek rocznie przez 30 lat, a następnie wycofasz przychody z odsetek pod koniec każdego roku, otrzymasz 17.449,40 USD. Nawet za 20 lat będziesz mieć 6727,50 $. To całkiem nieźle za jedyne 1000 $.

Odsetki złożone to potężna siła, ale wymaga czasu. Im szybciej zaczniesz inwestować, tym lepiej.

Akcje są teraz „w sprzedaży

Wiele akcji jest obecnie tanich. Jeśli czekałeś, aby zanurzyć się w inwestowaniu, lub jeśli przyglądałeś się konkretnym akcjom, teraz może być dobry moment, aby je podnieść.

To giełda, więc nie ma gwarancji, że wszystko pójdzie po twojej myśli, ale jeśli zwrócisz uwagę na różnorodność i zbadasz swoje opcje, możesz wybrać zwycięzcę – lub kilka.

Wiele firm zamierza się odbić

Sytuacja może wyglądać ponuro, ale wiele firm już wykazuje oznaki ożywienia, podczas gdy inne są dość konsekwentne bez względu na to, co się dzieje. Apple, Amazon i Google to tylko kilka przykładów akcji, które mają tendencję do przetrwania burzy. Niektóre firmy kwitną nawet z powodu pandemii, na przykład Zoom, który tworzy oprogramowanie do wideokonferencji.

Jeśli próba wyboru konkretnych firm jest stresująca, rozważ inwestycję w fundusz inwestycyjny. Fundusze inwestycyjne są profesjonalnie zarządzane, niedrogie i zróżnicowane. Innymi słowy, nie wszystkie twoje jajka znajdują się w jednym koszyku.

Masz czas na popełnienie błędów

Najlepszy plan inwestycyjny to taki, który pozostawia miejsce na błędy. Im szybciej zainwestujesz, tym więcej czasu będziesz miał na regenerację po błędach inwestycyjnych lub kryzysie gospodarczym. Jeśli umieścisz wszystkie swoje pieniądze na giełdzie tuż przed krachą, będziesz mieć czas na odzyskanie tych pieniędzy – i więcej – jeśli zaczniesz mieć 20 lat. Z drugiej strony 60-letni inwestor może nigdy nie odzyskać siły.

Wczesne rozpoczęcie minimalizuje kwotę, którą musisz zaoszczędzić

Chcesz, aby inwestowanie było mniej bolesne? Inwestuj, gdy jesteś młody. Jeśli chcesz mieć milion dolarów na swoim koncie przed przejściem na emeryturę w wieku 65 lat, będziesz musiał odkładać 2622,81 USD miesięcznie przy 10% rocznych odsetek, aby osiągnąć swój cel, jeśli zaczniesz w wieku 50 lat. Jeśli zaczniesz oszczędzać w wieku 20 lat miesięczna składka spadnie do 115,92 USD. Chociaż prawdopodobnie będziesz zarabiać więcej pieniędzy w wieku 50 lat niż w wieku 20 lat, wiele osób ma swobodę odłożenia mniej niż 116 dolarów, aby zostać milionerem na emeryturze. Jeśli nie, dowiedz się, jaki masz pokój, i wpraw piłkę w ruch.

Nawet jeśli dzieje się to później w życiu, nigdy nie jest za późno, aby zacząć. Inwestuj na giełdzie w rozsądny sposób i odkładaj pieniądze, których nie zamierzasz przez jakiś czas wykorzystywać. Połącz to z inteligentnym planem oszczędnościowym, a będziesz przygotowany na wszystko, co stanie Ci na drodze.

Rynek jest najlepszym nauczycielem

Edukacja finansowa w Stanach Zjednoczonych wciąż ma przed sobą długą drogę. Chociaż wiele informacji jest dostępnych w Internecie i od doradców inwestycyjnych, podstawowe wykształcenie finansowe nadal nie jest obowiązkowe w większości szkół. Chociaż możesz nauczyć się podstaw inwestowania w stosunkowo krótkim czasie, zostanie ekspertem może zająć miesiące, dziesięciolecia, a nawet całe życie.

Im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz na najlepszej drodze do zrozumienia zawiłości ruchów cen akcji, relacji między obligacjami a akcjami oraz tego, jakie ryzyko i zysk naprawdę oznaczają, jeśli chodzi o inwestycje.

Inwestowanie stanie się nawykiem

Jednym z dowcipów, które lubią popierać eksperci rynkowi, jest to, że „najlepszy czas na inwestowanie jest teraz. Nikt nie wie, co rynek będzie robił z dnia na dzień. Jednak z biegiem czasu rynek akcji ma tendencję do nadążania za wzrostem zysków przedsiębiorstw, które z kolei mają tendencję wzrostową w czasie.

Jeśli regularnie inwestujesz, wzloty i upadki rynku z czasem ustępują. Jeśli teraz zaczniesz regularnie planować inwestycje, wkrótce stanie się to nawykiem. Wkrótce zaakceptujesz, że część twojej pensji idzie na inwestycje.

Nigdy nie jest za późno na posiadanie zapasów

Lisa Brown poinformowała niedawno w artykule dla CNBC, że inwestorzy w każdym wieku mogą – i powinni – posiadać akcje. Musisz tylko zastanowić się, ile masz czasu, zanim będziesz musiał wypłacić swoje oszczędności.

Ogólnie rzecz biorąc, Brown sugeruje, że chcesz:

 • 80% inwestycji w akcje, gdy masz 20 i 30 lat
 • 70% inwestycji w akcje, gdy masz 40 i 50 lat40% -60% inwestycji w akcje, gdy masz 60 i 70 latMożesz nawet chcieć niektórych akcji w wieku 80 lat i więcej, w zależności od tego, czy planujesz zostawić pieniądze swoim spadkobiercom.

  Oferuje możliwość dywersyfikacji

  Teraz jest również dobry moment, aby zastanowić się, jak bardzo jesteś zróżnicowany. Czy masz wszystkie swoje fundusze emerytalne w 401 (k)? Może nadszedł czas, aby rozpocząć Roth IRA. Albo może nadszedł czas, aby przyjrzeć się nowej ETF lub funduszowi wzajemnemu.

  Badanie przeprowadzone przez Personal Capital wykazało, że osoby z co najmniej trzema rodzajami dochodu emerytalnego były znacznie bardziej skłonne do poczucia się przygotowanym. Spójrz na swoje obecne inwestycje i zobacz, gdzie jest miejsce na rozwój.

  Możesz pozwolić technologii wykonać pracę

  Inwestowanie w 2020 roku różni się znacznie od inwestowania w 2010 roku. Rewolucja „fintech jest w pełnym rozkwicie i istnieje wiele zaawansowanych technologicznie sposobów inwestowania, o których Twoi rodzice i dziadkowie mogli tylko pomarzyć w wieku 20 lat. as Betterment alokuj swoje pieniądze w portfelu funduszy dostosowanych do twoich celów inwestycyjnych i tolerancji ryzyka. Zautomatyzowane przelewy są oferowane przez prawie każdy dom inwestycyjny i pozwalają automatycznie przekierować część wypłaty na wyznaczony rachunek inwestycyjny.

  Inwestowanie to proces trwający całe życie

  Udany portfel inwestycyjny to coś więcej niż tylko oszczędność 10% lub 15% wypłaty. Z biegiem czasu solidne podstawy finansowe są budowane na wielu zabezpieczonych podstawach finansowych.

  Wielu ekspertów finansowych zaleca utworzenie funduszu ratunkowego na pokrycie trzech do sześciu miesięcy wydatków. Następnie zacznij oszczędzać na swoje cele, od studiów (dla Ciebie lub Twoich dzieci) po emeryturę lub wakacje. Im szybciej zaczniesz, tym szybciej będziesz o krok do przodu w każdym segmencie oszczędności.

  Rynek wygląda naprzód

  Rynek prowadzi gospodarkę, a nie odwrotnie. Należy o tym pamiętać, jeśli wahasz się przed inwestowaniem, ponieważ gospodarka i giełda wydają się drastycznie różne.

  W szczególności, giełda działa jako „wiodący wskaźnik dla gospodarki, zgodnie z artykułem CNBC autorstwa Megan Leonhardt, starszej autorki pieniądza. Oznacza to, że zazwyczaj rynek zacznie spadać, zanim recesja będzie zauważalna, a zacznie się odbudowywać na kilka miesięcy przed zakończeniem recesji. To dobry znak, że rynek odbił się tak szybko, jak to się stało.

  Recesja ta jest również wyjątkowa, ponieważ została spowodowana przez coś konkretnego: koronawirusa. Rząd zapewnił większą pomoc ekonomiczną i prawdopodobnie zakończy się, gdy zostanie znaleziona szczepionka. Nie ma sposobu, aby wiedzieć, kiedy to się skończy, ale to się skończy.

  Recesje nie trwają wiecznie

  Recesja może wydawać się wieczna. Według Forbesa w rzeczywistości trwają one zazwyczaj mniej niż dwa lata.

  W rzeczywistości w 33 cyklach koniunkturalnych od 1854 r. Średnia długość recesji wynosi około 1,5 roku. Ale ta liczba jest nieco podwyższona przez Wielki Kryzys, który trwał ponad 3,5 roku; Druga najdłuższa recesja – w 2008 roku – trwała około 1,5 roku, co oznacza, że ​​typowe jest, aby były jeszcze krótsze.

  Dla porównania okresy wzrostu gospodarczego trwają średnio 3,2 roku.

  Tak więc może minąć trochę czasu, zanim zobaczysz znaczące zwroty z inwestycji i to jest w porządku. Ale to nie będzie trwało wiecznie. Wybierz swoje inwestycje giełdowe z myślą o długoterminowej perspektywie.

  Utrzymanie kursu się opłaca

  „Z tego czasu zrobią się fortuny – powiedziała Suze Orman w CNBC. Jej rada była taka, aby wykorzystać obecne niskie ceny akcji i nie wpadać w panikę, jeśli obecnie masz zainwestowane pieniądze.

  Orman powiedział, że nie ma sposobu, aby poznać górną lub dolną część rynku. Najlepszą radą jest nie panikować i kontynuować inwestowanie w normalny sposób. Jeśli zwykle nie inwestujesz, teraz jest dobry moment na rozpoczęcie.

  To mniej bolesne

  Prosty akt oszczędzania pieniędzy może być znacznie mniej bolesny, gdy zaczniesz działać wcześniej niż później. Zacznij od odkładania tego, co możesz każdego miesiąca. Kiedy dostaniesz podwyżkę lub zmienisz pracę, weź wzrost dochodów i odłóż to na bok.

  Automatyczne narzędzia oszczędnościowe mogą ułatwić ten proces. Wiele banków zautomatyzowało oszczędzanie, podobnie jak robo-doradcy. Z robo-doradcą możesz także zautomatyzować swoje inwestycje.

  Najlepiej byłoby zacząć od pierwszej wypłaty, ale każdy początek jest dobry. Jeśli możesz, rozważ zaoszczędzenie 15% swoich zarobków.

  To dobry czas, aby podsumować, jak osiągniesz wielkie cele

  Powiedzieć, że rzeczy są teraz niezwykłe, to za mało. Teraz jest dobry moment, aby przyjrzeć się swoim finansom. Weź pod uwagę swoje dochody, wydatki i cele.

  Są szanse, że są cele finansowe, nad którymi nadal pracujesz. Inwestowanie teraz może pomóc w osiągnięciu wielkich celów finansowych. Niezależnie od tego, czy oszczędzasz na studia, oszczędzasz, aby jak najszybciej przejść na emeryturę, czy oszczędzasz, aby przekazać pieniądze rodzinie, inwestowanie teraz daje szansę skorzystania z przyszłego wzrostu.

  Możesz poradzić sobie z większym ryzykiem – i być może zarobić większe nagrody

  Ryzyko jest nieodłączną częścią inwestowania. Często jednak większe ryzyko wiąże się z możliwością uzyskania większych nagród. Rozpoczynając wcześniej, możesz pozwolić sobie na większe ryzyko, aby uzyskać wyższe zyski. Jeśli coś pójdzie źle, masz czas, aby uzyskać dodatkowe oszczędności i poczekać, aż rynki się poprawią. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, podjęcie dodatkowego ryzyka, gdy jest jeszcze młody, może skutkować większą niż oczekiwano inwestycją.

  Możesz mieć więcej do zaoszczędzenia

  Pandemia dotknęła rodziny na różne sposoby. Niektórzy uważają, że brak dojazdów do pracy i częstsze gotowanie prowadzi do pewnych oszczędności. Jeśli stwierdzisz, że masz więcej w kieszeni niż zwykle, inwestowanie w akcje może być mądrym wyborem.

  Możesz zamienić pieniądze, które oszczędzasz, w gniazdo na dłuższą metę i zbierać zapasy po niższych niż zwykle cenach.

  Najlepsze sposoby inwestowania pieniędzy

  Najłatwiejszym sposobem rozpoczęcia inwestycji jest uczestnictwo w planie 401 (k) pracodawcy. Ten rodzaj inwestycji jest łatwy do zautomatyzowania, zwykle oferuje różnorodne zdywersyfikowane opcje inwestycyjne i często wiąże się z dopasowaniem do pracodawcy, czyli zasadniczo darmowymi pieniędzmi. Stamtąd możesz spróbować zwiększyć swoje oszczędności na innych typach kont, takich jak rachunki maklerskie lub rachunki oszczędnościowe o wysokiej wydajności. Kluczem do sukcesu jest jak najszybsze rozpoczęcie oszczędzania.

  Więcej od dostawcy GOBankingRates

  Ten artykuł został zaktualizowany o dodatkowe raporty od czasu jego pierwotnej publikacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy