Dlaczego trzymam pieniądze w 4 różnych bankach i uwielbiam to!

17 lutego 2021

Grayson Bell 11 kwietnia 9

Jestem pewien, że kilka osób powie, że jestem paranoikiem lub trochę szalonym i nie przeszkadza mi to. To prawda, trzymam pieniądze na różnych rachunkach bankowych z wielu powodów. Chciałem wyjaśnić, dlaczego to robię i dlaczego uważam, że powinno to być bardziej powszechną praktyką niż jest. Moja obsesja na punkcie korzystania z różnych kont bankowych zaczęła się dopiero po spłaceniu zadłużenia na karcie kredytowej i na drodze do naprawy finansowej. Przechodziłem wiele zmian, ale moje pieniądze nadal znajdowały się na jednym koncie bankowym.

Moje oszczędności rosły, rozpoczęły się inwestycje, a ja starałem się zwiększyć swoją wartość netto. Po czterech latach usilnych starań, by zabić swój dług, musiałem zmienić sposób myślenia na budowanie bogactwa i oszczędzanie na emeryturę. To była inna gra i nie myślałem zbytnio o moim koncie bankowym i znajdujących się tam pieniądzach. A więc przejdźmy do tego, co robiłem przez lata, aby zdywersyfikować moje pieniądze na różnych kontach bankowych (4 dokładnie) i dlaczego to zrobiłem.

Moje pieniądze i moje banki

Odkąd mam konto bankowe, było to w dużym banku. Zacząłem od konta oszczędnościowego, które utworzyli dla mnie rodzice, a następnie otworzyłem rachunek bieżący, gdy dostałem pracę w wieku 15 lat. Dodałem cały dochód na to konto i odłożyłem oszczędności na moje małe konto oszczędnościowe. Robiłem to, co miałem. Nigdy nie myślałem o tym dużo i po prostu przeglądałem historię, którą nazywamy życiem, z moim jedynym samotnym kontem bankowym.

Kiedy się ożeniłem, zdecydowaliśmy się otworzyć wspólny rachunek bieżący, co było sygnałem, że przeniosę swoje rachunki do nowego banku. To był tylko kolejny duży bank, ale moja żona miała więcej na koncie, więc łatwiej mi było przeprowadzić tę przeprowadzkę. Ponownie przenieśliśmy się z jednego dużego banku do drugiego. A jeśli chcesz wiedzieć, nie połączyliśmy wszystkich naszych pieniędzy. Obaj nadal mieliśmy własne rachunki bieżące i wspólne konto. Możesz przeczytać więcej o tym, dlaczego tutaj.

Szybko do przodu osiem lat i teraz nadal mamy nasze duże konta bankowe, ale dodałem też kilka innych do mojego talerza. Zobaczmy, co się dzieje pod maską pieniędzy.

Duży bank – rachunek bieżący, rachunek bieżący wspólny, karta kredytowa

Credit Union – konto rozliczeniowe, 4 rachunki oszczędnościowe (w zasadzie wiadra)

Cyfra – tutaj umieszczam moje automatyczne oszczędności, które Digit otwiera dla Ciebie.

Capital One 360 – rachunek bieżący i dwa rachunki oszczędnościowe (także wiadra)

Teraz to tylko moje konta bankowe. Mam również pieniądze na rachunkach inwestycyjnych w Betterment, Scottrade, Motif Investing i Vanguard.

Powiedzieć, że mam wszędzie pieniądze, to mało powiedziane, ale mam powód do mojego szaleństwa.

Po co tyle kont bankowych?

Mógłbym wymyślić kilka różnych powodów, dla których mam różne konta bankowe, ale najpierw powiedzmy, że nie chodzi o to, aby ukrywać pieniądze przed moją żoną lub kimkolwiek innym. Bardzo otwarcie rozmawiałem z żoną o tym, ile pieniędzy mam na kontach. Nie ma tu żadnych oszustw, więc nawet tam nie idź!

Zasadniczo istnieją dwa główne powody, dla których mam różne konta bankowe. Jednym z nich jest bezpieczeństwo, a drugim cele. Porozmawiajmy najpierw o celach, a potem przejdziemy do bezpieczeństwa.

Wiele celów = wiele kontSpójrzmy prawdzie w oczy, jeśli chcesz oszczędzać, musisz wyjść z dużych kont bankowych. Ich stopa oszczędności wynosi około 0,10%, co jest marne i wręcz żenujące. Siedzą tam i wykorzystują twoją gotówkę do finansowania pożyczek na 6,5%, a następnie dają ci trochę 0,10% odrzutu odsetek. Nie, dziękuję wielkie banki!

Jednym z moich głównych celów podczas spłaty długu była także oszczędność pieniędzy. Z tego powodu chciałem coś zarobić na swoje kłopoty. Jak zauważyłem, moje duże konto bankowe dawało prawie grosze do oszczędzania, więc szukałem różnych alternatyw. Natknąłem się na Capital One 360, który był bankiem internetowym oferującym prawie 1% zwrotu, kiedy się zapisałem. Nie było to trudne, a proces rejestracji zajął tylko kilka minut. Ich oprocentowanie na kontach oszczędnościowych jest nadal konkurencyjne i znacznie większe niż duże banki, dlatego nadal mam to konto.

Kiedy dowiedziałem się więcej o finansach osobistych, zdałem sobie sprawę, że brakuje mi łodzi, jeśli chodzi o SKOK. Ich popularność rosła, a ja chciałem wejść na pokład. Są dla swoich członków (posiadaczy kont) i zapewniają doskonałą obsługę, dobre oprocentowanie, a nawet lepsze pożyczki. Otworzyłem konto w unii kredytowej, która nie była lokalna, ale należałem do grupy oferującej członkostwo. Aby być częścią unii kredytowej, musisz być częścią grupy, którą obsługują. Wiele z nich pozwala na wykupienie członkostwa, aby wejść, a następnie możesz zostać członkiem.

W mojej unii kredytowej dają mi oprocentowane czeki i dobre konta oszczędnościowe. Otworzyłem konto, aby zarabiać odsetki od pieniędzy znajdujących się na moim koncie rozliczeniowym. Jeśli mam zamiar często używać ich pieniędzy, to dlaczego nie zarobić na koncie czekowym? Wielkie banki w ogóle tego nie oferują. Stworzyłem również cztery różne konta oszczędnościowe, które nazywają kontami e-oszczędnościowymi. Używałem ich do różnych celów, takich jak zakup Jeepa, podatki i kilka innych rzeczy. Było to łatwe i pozwoliło mi zobaczyć pieniądze, które miałem na każdym koncie.

Moje cele nie kończą się na tym. Niedawno dowiedziałem się o Digit, który automatyzuje twoje oszczędności i odstrasza mnie. Uwielbiam trochę Digit i jeśli chcesz zaoszczędzić, powinieneś go wypróbować. To jest całkowicie darmowe. Nie zarabiasz na swoim koncie, ale to nie jest powód. Celem jest upewnienie się, że możesz zaoszczędzić pieniądze, kiedy uważasz, że nie możesz. Znam wielu, którzy weszli na Digit i bez wysiłku uratowali tysiące. Jeśli chcesz sprawdzić, czy masz miejsce na koncie bankowym do zapisania, sprawdź Digit.

Digit otworzył dla mnie konto, a kiedy mam w nim pieniądze, po prostu wyjmuję je i umieszczam na jednym z oprocentowanych kont oszczędnościowych lub wrzucam na moje konto Betterment. Zależy tylko od tego, co chcę osiągnąć tego dnia. Bułka z masłem!

Bezpieczeństwo to duży problem!OK, oto szczegół, dlaczego mam wiele kont bankowych i myślę, że Ty też powinieneś. Bezpieczeństwo to obecnie duży problem. Ludziom kradną tożsamość z lewej i prawej strony, ale ważniejsze jest oszustwo związane z kartami kredytowymi / debetowymi. Wraz z eksplozją zakupów online coraz więcej osób korzysta ze swoich kont bankowych do robienia zakupów online. Zaufaj mi, jestem jednym z nich, ale nie chcę, żeby ktoś mi ukradł moje rzeczy. Kto robi?

Według raportu Nilsona ponad 48% wszystkich oszustw związanych z kartami kredytowymi / debetowymi miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Oszustwa przyniosły również 16,31 miliardów dolarów strat w 2014 roku. To przerażająca liczba i kilka razy byłem ofiarą oszustw związanych z kartami kredytowymi. Jak zdobyli moje informacje? Nie jestem pewien, ale przypuszczam, że była to luźna strona internetowa, która nie nadążała za standardami. Za każdym razem, gdy zawracamy, nowa witryna lub firma została zhakowana. Pamiętasz hack Target? To był duży problem, ale zdarzają się prawie co tydzień lub nawet częściej, o których możemy nie wiedzieć.

Więc co to ma wspólnego z posiadaniem wielu kont bankowych? Łatwo. Im trudniej będzie komuś ukraść twoje pieniądze, tym łatwiejsze będzie twoje życie. Pokażmy przykład.

Powiedzmy, że mam wszystkie wolne pieniądze na koncie czekowym w dużym banku. To pieniądze, których potrzebuję, aby opłacić rachunki, wyżywić rodzinę i żyć własnym życiem. Teraz udaję się na stronę internetową, aby kupić fajną nową zabawkę do czegoś. Kończę kasę i płacę kartą debetową Visa z mojego dużego banku.

Kilka dni później dostaję nową zabawkę, ale na moim koncie jest też opłata, której nie rozpoznaję. Po obejrzeniu tego stwierdzam, że mój numer karty bankowej został skradziony i jest używany do kupowania rzeczy, których nie autoryzowałem. Niestety, wyczerpali już moje konto. Muszę zadzwonić do banku, zamrozić konto, a oni muszą popracować nad odzyskaniem moich pieniędzy. To wymaga czasu i nie jest natychmiastowe. W rzeczywistości w niektórych przypadkach może to zająć od kilku dni do nawet kilku tygodni. To długo bez dostępu do twoich pieniędzy.

Najgorsze jest to, że spłata kredytu hipotecznego spłacana jest tego samego dnia i nie mam na to pieniędzy. Ups. I tu pojawia się problem.

Ponieważ przechowuję pieniądze na różnych kontach bankowych i jeden z nich zostaje przejęty, mogą uzyskać dostęp tylko do tego. Mogą pobierać pieniądze tylko z jednego konta, ale ja mam pieniądze na trzech innych. Daje mi to pewność, że nic mi nie będzie w razie nagłej potrzeby. Nadal mogę płacić rachunki, karmić rodzinę i dbać o życie.

Prawdę mówiąc, jeśli ktoś zdobędzie Twoją kartę debetową, możesz być odpowiedzialny za niektóre straty, jeśli nie zgłosisz tego wystarczająco szybko. Te warunki obowiązują w każdym dużym banku. Dlatego mówię wszystkim, aby PŁACIĆ TYLKO KARTĄ KREDYTOWĄ ONLINE. Poważnie, nie używaj swojej karty debetowej online. To nie jest warte zachodu. Jeśli ktoś ukradnie Twoją kartę kredytową, po prostu zadzwoń, a on się tym zajmie. Żadnych pieniędzy z kieszeni i niczego nie brakuje na koncie bankowym.

Teraz wiem, że nie każdy może użyć karty kredytowej, a nawet ją otrzymać. Rozumiem, dlatego jestem nieugięty co do posiadania różnych kont w wielu bankach. Rozłóż pieniądze na różnych kontach i utrudnij komuś kradzież wszystkich pieniędzy. Nie jest to trudne, a założenie nowego konta w prawie każdym banku jest darmowe. Pomyśl o tym przez kilka!

Jak mogę śledzić wszystkie moje pieniądze?

Chciałem to tam wrzucić, ponieważ jestem pewien, że myślisz, że muszę zalogować się na każde konto i sprawdzić tam pieniądze. Byłoby to kłopotliwe, ale w ogóle tego nie robię. Nie muszę. Zarządzam wszystkimi moimi rachunkami bankowymi, inwestycjami, rachunkami i wszystkim innym, co dotyczy moich pieniędzy, korzystając z bezpłatnego konta Personal Capital . To jak Mint.com, ale moim zdaniem lepsze. Jest w 100% darmowy i daje mi widok z lotu ptaka na wszystkie moje pieniądze, kondycję finansową, a nawet to, jak dobrze radzą sobie moje inwestycje. To moje narzędzie numer jeden, którego używam od lat.

Muszę tylko zalogować się na moje osobiste konto kapitałowe, a następnie przejrzeć wszystkie moje konta finansowe. Mogę tam nawet zobaczyć swoje karty kredytowe, aby zobaczyć, ile jestem winien każdego miesiąca (używam swoich kart kredytowych do prawie każdego zakupu, a następnie spłacam je co miesiąc). To oznacza tylko jedno proste logowanie i przegląd wszystkich moich finansów. Ładny!

Więc masz to, moi przyjaciele pieniądze. Są powody, dla których mam pieniądze w czterech różnych bankach i sugeruję, żebyś zrobił to dobrze. Nie potrzebujesz czterech jak ja, ale przynajmniej zdywersyfikuj swoje pieniądze w oparciu o swoje cele i spróbuj zarobić na nich trochę odsetek, jeśli możesz.

Ile masz rachunków bankowych?

O Grayson BellJestem właścicielem firmy, blogerem, ojcem i mężem. Zbyt często używałem kart kredytowych i miałem ponad 75 000 dolarów zadłużenia (50 000 w przypadku samych kart kredytowych). Spłaciłem to, założyłem tego bloga i zmieniło się moje życie finansowe. Mówię teraz o walce z długami i powiększaniu bogactwa. Prowadzę firmę support WordPress , aby pomóc właścicielom firm i blogerów, którzy używają WordPress obejść tech wyzwania.

Interakcje czytelników

Komentarze

– mówi Money Beagle

Mamy również cztery różne konta, ale nasze może zostać usunięte przez co najmniej jedno bez żadnych problemów. Ten, który można by upuścić, jest otwarty głównie z przyzwyczajenia. W pewnym momencie oferował stopę procentową o 1-2% wyższą niż nawet najlepszy bank, jaki mieliśmy w innym przypadku… oczywiście było to wtedy, gdy stopy procentowe były faktycznie satysfakcjonujące dla oszczędzających, więc minęło kilka lat! Teraz w ogóle nie oferuje lepszej stawki, więc przypuszczam, że moglibyśmy i prawdopodobnie powinniśmy go zamknąć, ponieważ jest to tylko jedna rzecz mniej do czynienia.

Ochrona Visa przed oszustwami jest taka sama w przypadku kart debetowych, jak kart kredytowych. Karty kredytowe to okropne produkty, a ochrona tożsamości przez ich posiadanie to mit. Zadzwoń do firmy obsługującej kartę kredytową, a ta usunie fałszywą opłatę. Zadzwoń do banku, a on wpłaci kwotę nieuczciwej opłaty. Z behawioralnego punktu widzenia posiadanie karty kredytowej z tego powodu jest niebezpieczne, ponieważ wtedy potrzeba łodzi basowej staje się „nagłym problemem. Nie, dziękuję.

Polityka Visa dotycząca oszustw: oszustwa debetowe zapewniają taką samą ochronę jak kredyt.

– mówi Grayson Bell

Tak, Visa oferuje te same korzyści, ale zapominasz o tym, że pieniądze już zniknęły z Twojego konta bankowego. Zaufaj mi, kiedyś pracowałem w banku i te dochodzenia w niektórych przypadkach trwały nawet tydzień, kiedy pieniądze nie trafiały z powrotem na twoje konto bankowe. Możesz dzwonić do banku, ile chcesz, ale gdy pieniądze znikną z Twojego konta czekowego, ich przywrócenie może zająć trochę czasu. Ponadto, jeśli nie złapiesz tego przez jakiś czas, wiele dużych banków ma polisy, które mogą spowodować, że będziesz odpowiedzialny za oszustwo do 500 USD. Wiem o tym dobrze, ponieważ miałem znajomych, którzy mają ten problem z kartami debetowymi. Karty kredytowe zapewniają ochronę przed usunięciem pieniędzy z konta. Jeśli nie możesz mądrze korzystać z karty kredytowej, nie używaj jej. Znam wielu, w tym siebie, który wiem, jak je wykorzystać do swoich celów. Heck,pochodzi od gościa, który miał ponad 50 000 dolarów zadłużenia na karcie kredytowej. To było cztery lata temu i codziennie używam mojej karty kredytowej do każdego zakupu i nie kupuję łodzi basowych ani rzeczy, na które mnie nie stać. Przykro nam, że uważasz, że są to okropne produkty, ale pamiętaj, aby powiedzieć to ludziom, którzy z powodzeniem ich używają każdego dnia i zdobywają wspaniałe nagrody i nie muszą się martwić, że ich pieniądze zostaną wyciągnięte z ich kont w przypadku oszustwa. Istnieją setki, jeśli nie tysiące artykułów, w których mówi się ludziom, aby podczas zakupów online używali kart kredytowych, a głównym powodem są oszustwa. Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłaciłby pieniądze z powrotem na Twoje konto. Muszą to zbadać.To było cztery lata temu i codziennie używam mojej karty kredytowej do każdego zakupu i nie kupuję łodzi basowych ani rzeczy, na które mnie nie stać. Przykro nam, że uważasz, że są to okropne produkty, ale pamiętaj, aby powiedzieć to ludziom, którzy z powodzeniem ich używają każdego dnia i zdobywają wspaniałe nagrody i nie muszą się martwić, że ich pieniądze zostaną wyciągnięte z ich kont w przypadku oszustwa. Istnieją setki, jeśli nie tysiące artykułów, w których mówi się ludziom, aby podczas zakupów online używali kart kredytowych, a głównym powodem są oszustwa. Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłaciłby pieniądze z powrotem na Twoje konto. Muszą to zbadać.To było cztery lata temu i codziennie używam mojej karty kredytowej do każdego zakupu i nie kupuję łodzi basowych ani rzeczy, na które mnie nie stać. Przykro nam, że uważasz, że są to okropne produkty, ale pamiętaj, aby powiedzieć to ludziom, którzy z powodzeniem ich używają każdego dnia i zdobywają wspaniałe nagrody i nie muszą się martwić, że ich pieniądze zostaną wyciągnięte z ich kont w przypadku oszustwa. Istnieją setki, jeśli nie tysiące artykułów, w których mówi się ludziom, aby podczas zakupów online używali kart kredytowych, a głównym powodem są oszustwa. Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłaciłby pieniądze z powrotem na Twoje konto. Muszą to zbadać.ale pamiętaj, aby powiedzieć to ludziom, którzy z powodzeniem ich używają każdego dnia i zdobywają wspaniałe nagrody i nie muszą martwić się, że ich pieniądze zostaną wyciągnięte z ich kont w przypadku oszustwa. Istnieją setki, jeśli nie tysiące artykułów, w których mówi się ludziom, aby podczas zakupów online używali kart kredytowych, a głównym powodem są oszustwa. Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłaciłby pieniądze z powrotem na Twoje konto. Muszą to zbadać.ale pamiętaj, aby powiedzieć to ludziom, którzy z powodzeniem ich używają każdego dnia i zdobywają wspaniałe nagrody i nie muszą martwić się, że ich pieniądze zostaną wyciągnięte z ich kont w przypadku oszustwa. Istnieją setki, jeśli nie tysiące artykułów, w których mówi się ludziom, aby podczas zakupów online używali kart kredytowych, a głównym powodem są oszustwa. Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłaciłby pieniądze z powrotem na Twoje konto. Muszą to zbadać.Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłaciłby pieniądze z powrotem na Twoje konto. Muszą to zbadać.Banki zajmują zbyt dużo czasu, aby ustawić swoje kaczki pod rząd, a nigdy nie widziałem takiego, który wpłacił pieniądze z powrotem na twoje konto. Muszą to zbadać.

Mam tylko dwa konta bankowe i planuję mieć inne konto w innym celu. Dzięki za polecenie Kapitału Osobistego. Sprawdzę to i mam nadzieję, że pomoże mi to zarządzać moimi kontami.

Całkowicie zgadzam się z twoim rozumowaniem wielu celów, wielu kont. Taka jest również przesłanka stojąca za „systemem kopert.

A spółdzielcze kasy pożyczkowe to niesamowite miejsce na wyższe oprocentowanie oszczędności i niższe oprocentowanie kredytów.

Jednak nie zgadzam się z twoim argumentem dotyczącym „bezpieczeństwa, zwłaszcza że używasz czegoś takiego jak mint.com, który może być / a niektóre z nich zostały zhakowane. Wrzucasz wszystko do jednego oprogramowania, które samo może zostać zhakowane, co podważa sens posiadania wszystkich tych kont.

– mówi Grayson Bell

Chociaż korzystam z usługi takiej jak Mint, oni używają tylko dostępu tylko do odczytu do twojego konta, a nazwy użytkowników / hasła są zaszyfrowane w systemie, do którego w większości przypadków nie byłbyś w stanie włamać się i rozróżnić przy użyciu brutalnej siły. Nie było doniesień o włamaniach, w których znaleziono skradzione hasła z powodu brutalnej siły, ale tak, niektóre konta zostały zhakowane. Były to spowodowane słabymi hasłami miętowymi i to na użytkowniku. Nie martwię się korzystaniem z tego typu usług. W pełni rozumiem technologię zabezpieczeń stojącą za tymi usługami i sposób przechowywania haseł.

Zgadzam się całkowicie. Zawsze korzystałem z różnych banków w zależności od zalet ich produktów / stawek itp. Nigdy nie czuję się bezpiecznie, mając wszystko w jednym miejscu i dzielę różne produkty w zależności od każdego celu finansowego. Dzięki za wskazówkę dotyczącą Digit. Może spróbuję. Twoje zdrowie.

Mówi William Jones

Cyfra wydaje się interesująca. Ale myślę, że wolałbym kierować, niż robić to za mnie automatycznie. Trochę straszne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy