Dlaczego warto zainwestować w (prawdziwe) złoto w 2020 roku?

17 lutego 2021

Ostatnio ludzie stają się świadomi korzyści płynących z inwestowania w prawdziwe złoto. Coraz więcej osób inwestuje swoje pieniądze, inwestując w nie. Inwestując w to część swoich zarobków, możesz łatwo uzyskać dobre zwroty.

Istnieje wiele opcji inwestycyjnych, w tym fundusze powiernicze, fundusze powiernicze, rządowe programy oszczędnościowe itp. Jednak nawet dzisiaj duża część społeczeństwa inwestuje w złoto. Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat w Goldco.

Wraz ze spadkiem światowej produkcji gospodarka światowa znajduje się w głębokiej recesji, a wiele innych klas aktywów nie osiąga dobrych zwrotów. W takiej sytuacji okazała się bezpieczną opcją dla inwestorów na całym świecie. Jednak obecnie popyt na fizyczne złoto spadł z powodu ograniczeń i blokady, ale ludzie inwestują w nie cyfrowo.

Formy inwestowania w złoto:

W ubiegłym roku inwestorzy odnieśli ogromny zwrot w wysokości dwudziestu sześciu procent z inwestycji w złoto. Uważa się, że osiągnął lepsze wyniki niż inne opcje inwestycyjne nawet w okresie pandemii w 2020 r.

Jeśli myślisz o zainwestowaniu w nią, daj nam znać, że oprócz fizycznego i ETF istnieje inny sposób inwestowania w złoto. Jubilerzy oferują kilka atrakcyjnych planów zainwestowania w to.

Różni jubilerzy ułatwiają Ci kupowanie złota w małych ratach. W zależności od wymagań możesz skorzystać z programu na 12 lub 24 miesiące. Następnie po upływie okresu raty możesz kupić biżuterię zgodnie ze swoimi wymaganiami z kwotą raty.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Inflacja na to nie wpływa:

Kiedy pojawia się inflacja, wartość waluty spada. Z biegiem czasu prawie wszystkie główne waluty i inne formy aktywów tracą na wartości w stosunku do złota.

Dlatego ludzie opowiadają się za utrzymaniem swojego bogactwa w postaci złota. Zatem, gdy inflacja jest na wysokim poziomie, głównie na poziomie wtórnym, złoto w gospodarce z czasem działa jako zabezpieczenie przed inflacją.

Jest to materialna forma aktywów:To jeden z tych aktywów, który ma namacalną formę i stwarza u inwestorów poczucie bezpieczeństwa. Kupowanie jest stosunkowo łatwiejsze niż inne aktywa materialne, takie jak nieruchomości. Gdy inne zasoby są przechowywane w formie cyfrowej, istnieje ryzyko włamania lub innego nadużycia, podczas gdy w takim przypadku nie ma mowy o hakowaniu lub niewłaściwym użyciu. Istnieje jednak własne ryzyko, więc należy o tym pamiętać, inwestując w złoto. Niektórzy ekonomiści uważają, że jego portfel jest uważany za bardzo efektywny podział portfela ze względu na jego ujemną korelację ze wszystkimi innymi kluczowymi aktywami.

Jak dotąd, zgodnie z jedną zasadą, nie wykazał on istotnej statystycznej korelacji z żadną z głównych klas aktywów. Jednak wiele osób sugeruje, że istnieją dowody na to, że gdy kapitał własny jest pod presją, innymi słowy, ujemna korelacja między złotem a parytetem może pojawić się, gdy ceny akcji gwałtownie spadną.

Pomaga w czasach niepewności gospodarczej:Oprócz tego jest również uważana za bezpieczną inwestycję w czasach niepewności gospodarczej. Jest przy tym możliwość niskich zwrotów, ale w czasach niestabilności gospodarczej jego ceny mogą znacznie wzrosnąć. Teraz, gdy sezon świąteczny dobiegł końca, wyścig kupowania złota wkrótce się rozpocznie. Jeśli Ty również planujesz kupić go w celach inwestycyjnych lub w jakimkolwiek innym celu, ważne jest, aby najpierw wiedzieć, o czym należy pamiętać.

Złoto zmniejsza czynnik ryzyka:Zapobiega to wyolbrzymianiu portfela, ponieważ zarówno makroekonomia, jak i makroekonomia, które mają wpływ na wszystkie klasy aktywów, nie wpływają na wartość tej klasy aktywów. Przy danym poziomie dochodu w portfelu uwzględnienie w nim złota zmniejsza jego ryzyko i ryzyko. Może zostać sprzedany wcześniej niż inne aktywa, takie jak nieruchomości, jeśli potrzebni są dostawcy płynności i za wyższą cenę.

Daje umiarkowane, ale długoterminowe zyski:Złoto może przynieść umiarkowane zyski na dłuższą metę, ale daje najlepsze zyski w czasach niepewności gospodarczej. Jest uważany za tarczę ochronną przed inflacją, o czym już mówiliśmy. Ale ostatnio jego zwroty były na dłuższą metę umiarkowane lub niskie. Ceny wahają się w zależności od globalnych i krajowych czynników ekonomicznych. Jeśli go kupujesz, musisz zadbać o jego bezpieczeństwo, a także o jego czystość.

Brak blokady w okresie:Nie ma również okresu blokady dla przywłaszczenia na złoto, z wyjątkiem obligacji Sovereign Gold Bond. Jednak wartość rafinacji fizycznego złota zależy od innych czynników, takich jak czystość, nominał i wartość rynkowa. W przypadku złota papierowego jego wartość rafinacyjna zależy od ceny rynkowej z dnia rafinacji. Pożyczki można również zaciągać, gdy brakuje środków.

Jak zacząć inwestować w złoto?Każda inwestycja powinna rozpoczynać się z wielką starannością po ocenie synergii z jej celami finansowymi. Jak w przypadku każdej innej inwestycji, przed zainwestowaniem w złoto weź pod uwagę swój wiek, dochód, apetyt na ryzyko i cele finansowe. Ogólnie sugeruje się, że Twoja inwestycja powinna wynosić do 5% portfela lub do 10%, jeśli masz większy apetyt na ryzyko.

Słowa końcowe:

Ale ważne jest, aby pamiętać o jednej rzeczy, nie wychodzić ze swoich możliwości i ograniczeń tylko po to, aby w to zainwestować, lub nie rezygnować z innych celów, aby w to zainwestować. Zrób to, gdy masz nadmiar środków i szukasz medium, w które możesz je zainwestować.

Dlatego tutaj omówione są niektóre sposoby, w jakie możesz w to inwestować i jak może pomóc Ci uzyskać dobre zwroty. To niesamowita forma inwestycji, która przynosi dobre efekty w dłuższej perspektywie. Mając tak wiele korzyści, zdecydowanie powinieneś spróbować w nie zainwestować i zabezpieczyć swoją przyszłość w potrzebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy