Sprawdź ceny paliw w najbliższych dniach

Ceny paliw - Pb95, Pb98, LPG, ON, 11-17 września 2017

Benzyna Pb98 zbytnio 4, 83-4, 94 zł/l, Pb95 za 4, 54-4, 66 zł/l, diesel ON za 4, 28-4, 39 zł/l, autogaz LPG zbyt 2, 03-2, 11 zł/l - to prognozowane ceny paliw w tygodniu od 11 do 17 września 2017 r.

Analitycy e-petrol. pl zwracają atencję na wyraźny wzrost wartości benzyny i autogazu. - Tankowanie tych paliw wydaje się najdroższe od maja tegoż roku - napisali dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak w swoim komentarzu. Ich zdaniem na stacjach ma być jeszcze drożej.

Szans na udoskonalenie w najbliższych dniach nie widzi Urszula Cieślak z BM Reflex. - Czekają nas prawdopodobnie dalsze podwyżki cen wszystkich paliw, aczkolwiek ich skala w przypadku benzyn i LPG ma możliwość być nieco mniejsza - stwierdza w komentarzu.

Regionalnie najmniej za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy w poniższym tygodniu w województwie łódzkim i warmińsko-mazurskim (średnio 4, 55 zł/l), za olej napędowy najmniej płaciliśmy w województwie dolnośląskim i lubelskim (średnio 4, 26 – 4, 27 zł/l). Jakkolwiek najdroższą benzynę i diesel mamy w województwie podkarpackim i warmińsko-mazurskim odpowiednio czterech, 63 i 4, 36 -4, 37 zł/l.

Długoterminowe konsekwencje huraganu Harvey są trudne do oszacowania

Cieślak dodaje, że obserwowane aktualnie podwyżki to konsekwencja przyrostu cen hurtowych pod skraj sierpnia.

Przejście huraganu niestety negatywnie odbiło się na rafineriach położonych w tej części USA, które zmuszone były do zredukowania produkcji. Dodatkowo wystąpiły zmartwienia z transportem produktów gotowych rurociągiem produktowym Colonial Pipeline. Na początku tygodnia sytuacja zaczęła się poprawiać, wznawiano zarówno przerób ropy jak jak i również transport paliw gotowych.

"Wciąż sytuacja w regionie pozostaje trudna, a konsekwencje dla rynku ropy przy dłuższym okresie na razie trudne do oszacowania" - podsumowuje przedstawicielka BM Reflex.

Kamil Maliszewski, analityk DM mBanku, dodaje, iż ostatnie tygodnie przyniosły zdecydowany wzrost różnicy w opłacie pomiędzy ropą Brent (istotna z punktu widzenia owego ile płacimy na stacjach) a WTI.

Zbyt ropę w Europie płacimy już około 6 dolarów więcej niż w NA JUKATAN, co zdecydowanie odbiega od czasu normy z ostatnich miesięcy, która wynosiła 2-3 dolary. Duże znaczenie dla wzrostów ropy Brent miały wiadomości ze strony Kartelu OPEC, który gotowy jest wziąć pod rozwagę kolejne przedłużenie ograniczeń wydobycia. Dodatkowo ze względu na ograniczenie energii przerobowych rafinerii w AMERYCE, które musiały wstrzymać pracę ze względu na huragan, wyraźnie na światowych rynkach rosły ceny benzyny, jak także nie pozostanie wyjąwszy konsekwencji dla tego, jak wiele płacimy przy dystrybutorze.

- Należy więc oczekiwać, że wzrosty cen paliw na stacjach będą kontynuowane w najbliższych tygodniach a mianowicie dodaje Maliszewski.

Analitycy: w lipcu możliwe obniżki cen paliw na stacjach Surowce
brexit - jak reagują rynki?

Brexit - jak reagują rynki?

- W Krajach spadki, w Japonii wzrosty - tak Konrad Białas, główny ekonomista TMS Brokers podsumował sytuację na azjatyckich rynkach tuż przed brytyjskim referendum ws. Brexitu. Cały świat wstrzymuje dech w oczekiwaniu…

Czytać......
biedronkę wybiera połowa Polaków. Ranking sklepów 2018 GfK

Biedronkę wybiera połowa Polaków. Ranking sklepów 2018 GfK

Na takie dane z utęsknieniem czeka każdy komercyjny biznes. Według badania GfK Shopping Monitor 2018 odsetek nabywców, którzy uważają internet Biedronka za główne położenie zakupów produktów szybko rotujących (FMCG)…

Czytać......
banki - prognozy na 2017 rok

Banki - prognozy na 2017 rok

Sektor bankowy wyczekuje trudny rok. Z 1 strony brakuje jasności odnośnie do zmian regulacyjnych, w tym rozwiązań kwestii kredytów walutowych, wymaganych współczynników kapitałowych oraz szczegółów co do wysokości opłat na Bankowy…

Czytać......
arabia Saudyjska. Obligacje kraju zgarnęły 67 mld dol.

Arabia Saudyjska. Obligacje kraju zgarnęły 67 mld dol.

Arabia Saudyjska dzierży powody do radości. Księga popytu na zeszłotygodniową emisję obligacji osiągnęła wartość 67 mld dol., co obrazuje tylko, jak duży apetyt na dług Zatoki Perskiej mają globalni inwestorzy.…

Czytać......