Bank Millennium pod koniec roku zarobił więcej niż oczekiwano. Ale dywidendy i tak nie będzie

Ile zarobił Bank Millennium w 2016 r.

Zysk netto grupy Banku Millennium w czwartym kwartale 2016 roku kalendarzowego wzrósł do 131, 5 mln zł z 53 mln zł rok uprzednio - poinformował bank w raporcie. Zysk netto instytucji finansowej okazał się 4 proc. powyżej konsensusu na szczeblu 127 mln zł. Zarząd poinformował jednak, że dywidendy za 2016 r. odrzucić będzie.

Skonsolidowany profit netto Grupy Banku Millennium za cały 2016 rok kalendarzowy wyniósł 701 mln złotych, co jest równoznaczne z ustanowieniem wzrost o 28, 3 proc. rok aż do roku - czytamy przy raporcie banku.

Bank Millennium. Jaki był IV kw. 2016 r.?

Jak wyglądała końcówka roku? Wynik odsetkowy banku w IV kwartale wyniósł 389, 2 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniem analityków, którzy liczyli, hdy wyniesie on 391, 5 mln zł (w przedziale oczekiwań 380-407 mln zł).

Wynik z prowizji natomiast wyniósł 156, 7 mln zł i był 3 proc. powyżej konsensusu w stopniu 151, 5 mln zł (oczekiwania wahały się od 144 mln zł do 155 mln zł).

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w ostatnim kwartale 2016 roku 71, 7 mln zł. Rynek oczekiwał jednakże odpisów w stopniu 69, 3 mln zł.

Bank Millennium da radę z brakiem pomocy

Co więcej, Bank Millennium ocenia, że nie zostanie musiał pozyskiwać zewnętrznego oszczędności po rekomendacjach Komitetu Stabilności Finansowej dotyczących restrukturyzacji portfela kredytów mieszkaniowych w walutach obcych.

Fernando Bicho, wiceprezes banku mówił faktycznie podczas konferencji:

Wskazówki KSF nie są specjalne w taki sposób, żeby pozwalały na właściwe kalkulacji. Nie można obliczyć podstawowego wpływu wszystkich przedstawionych zaleceń. Jednocześnie na podstawie własnych analiz oceniamy, że pozostaniemy w stanie spełnić wymagania (... ) bez konieczności zewnętrznych emisji.

Bank liczy także, że przy 2017 roku jego porównywalny, bez uwzględniania zdarzeń jednorazowych, zysk będzie wyższy aniżeli 2016 roku.

Tagi: bazy dywidenda GPW efekty finansowe Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy aktywny żal

AUTOPROMOCJI Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę według aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Koncepcja Banku i kilkunastu podwładnych. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Green City Solutions wygrywa Smogathon 2016
hFT Brokers - KNF cofnęła zezwolenie na działalność

HFT Brokers - KNF cofnęła zezwolenie na działalność

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie cofnęła zezwolenie na prowadzenie aktywności przez HFT Brokers a mianowicie poinformowała KNF w komunikacie. Jej decyzja ma pozostawać wdrożona w życie błyskawicznie, a dom maklerski posiada zostać zamknięty…

Czytać......
getin Noble Bank analiza efektów kwartalnych

Getin Noble Bank analiza efektów kwartalnych

W drugim trymestrze Getin zarobił na czysto nieco ponad 1 mln zł. I nie całkiem, że to wynik o 69 mln zł sport niż rok wcześniej, wówczas na dodatek dużo mniejszy od oczekiwań…

Czytać......
enter Air - wyniki finansowe, zysk w 2016 roku

Enter Air - wyniki finansowe, zysk w 2016 roku

- Miniony rok był najlepszy w historii Enter Air - pisze Grzegorz Polaniecki, CEO linii lotniczej, do swoich akcjonariuszy. Po 2016 roku spółka osiągnęła 50, 2 mln złotych zysku…

Czytać......
afera korupcyjna w Brazylii. Spadki na giełdzie

Afera korupcyjna w Brazylii. Spadki na giełdzie

Jeśli pragniecie, obalajcie mnie. Sam nie ustąpię, bo będzie to z mojej strony uznanie się do winy – w ten sposób prezydent Brazylii Michel Temer skomentował wysunięte przeciwko niemu oskarżenia o korupcję…

Czytać......