Enter Air leci po sukces: "To najlepsze wyniki w historii". Zysk netto wzrósł na temat 48, 5 proc.

Enter Air - wyniki finansowe, zysk w 2016 roku

- Miniony rok był najlepszy w historii Enter Air - pisze Grzegorz Polaniecki, CEO linii lotniczej, do swoich akcjonariuszy. Po 2016 roku spółka osiągnęła 50, 2 mln złotych zysku netto, czyli o 48, 5 proc. większą ilość niż rok wcześniej. Nasze państwo czarterowa linia lotnicza unowocześnia i powiększa flotę.

Enter Air w 2016 roku wykonała o 9 proc. lotów więcej aniżeli rok wcześniej. Jej przychody wyniosły 810, 4 mln zł (wzrost o szóstej, 1 proc. ), a udział w rynku czarterowym w Polsce zwiększył się do 32, 9 proc. Najpopularniejszymi kierunkami zostały Grecja i Hiszpania.

Linia lotnicza Enter Air powstała w 2010 roku kalendarzowego. Stawia na model niskokosztowego przewoźnika czarterowego. Firma we flocie ma 12 samolotów typu Boeing 737-800, zabierających na pokład 189 pasażerów w klasie ekonomicznej. Po tym roku spodziewa się dostaw kolejnych 7 urządzeń.

Foto: Enter Air / materiały prasowe Podstawowe dane Enter Air zbytnio 2016 rok

Enter Air inwestuje w wymianę samolotów. Pod koniec przyszłego roku firma otrzyma z manufaktury Boeinga pierwsze samoloty 737-8 MAX. Grzegorz Polaniecki napisał:

W 2016 roku dokonaliśmy wymiany floty, sprzedając i oddając leasingodawcom samoloty Boeing 737-400, które zastępujemy Boeingami nowej generacji rodzaju 737-800. Pod koniec 2017 roku będziemy latali obecnie wyłącznie na Boeingach B737-800. Więcej foteli, większy obszar i niezawodność nowych urządzeń zwiększą efektywność naszej aktywności. Ponadto mamy zamówione obok producenta sześć samolotów Boeing 737-8 MAX, pierwsze 2 z nich dołączą do odwiedzenia floty już pod skraj 2018 roku.

Foto: Enter Air / materiały prasowe Wykres kursu akcji Enter Air na GPW od stycznia 2016 do odwiedzenia marca 2017 r.

WARTO WIEDZIEĆ:

Radomskie lotnisko odbija się od dna. Polacy mają większy apetyt dzięki latanie [INFOGRAFIKA]

Tagi: wyniki finansowe linie lotnicze Enter Air przewóz Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze istnieją prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli jakiś człowiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

afera korupcyjna w Brazylii. Spadki na giełdzie

Afera korupcyjna w Brazylii. Spadki na giełdzie

Jeśli pragniecie, obalajcie mnie. Sam nie ustąpię, bo będzie to z mojej strony uznanie się do winy – w ten sposób prezydent Brazylii Michel Temer skomentował wysunięte przeciwko niemu oskarżenia o korupcję…

Czytać......