Ile trudnych zapytań wpłynie na Twoją zdolność kredytową

Ile trudnych zapytań wpłynie na Twoją zdolność kredytową
16 października 2020
Category: Drugiej Strony

Możesz zadawać sobie pytanie: „Ile trudnych zapytań wpłynie na Twoją zdolność kredytową?” Aby zagłębić się w odpowiedź, przyjrzymy się bliżej, czym są zapytania, różnicą między zapytaniami twardymi i miękkimi oraz jak może to wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

Ile trudnych zapytań wpłynie na Twoją zdolność kredytową?

Jakie są zapytania?

Składając wniosek o kredyt, zezwalasz pożyczkodawcom na zażądanie raportu kredytowego z biura. Gdy po tym sprawdzisz swój raport kredytowy, możesz zauważyć, że na liście znajdują się zapytania kredytowe. Możesz tam również zobaczyć zapytania od firm, których nie znasz. Jednak jedynymi rodzajami zapytań, które liczą się do Twojego FICO Score, są zapytania wynikające z nowych wniosków kredytowych.

Ubieganie się o kredyt może mieć różny wpływ w zależności od unikalnej historii kredytowej każdej osoby. W większości przypadków zapytania kredytowe mają niewielki wpływ na wyniki FICO. Jedno dodatkowe zapytanie kredytowe zazwyczaj obniża wyniki FICO o mniej niż pięć punktów.

Zapytania mogą mieć większy wpływ, jeśli masz kilka kont lub krótką historię kredytową. Wiele zapytań oznacza również większe ryzyko. Statystycznie każdy, kto ma sześć lub więcej zapytań w swoich raportach kredytowych, może być do 8 razy bardziej narażony na ogłoszenie upadłości niż osoby, które nie otrzymały żadnych zapytań.

Chociaż zapytania mogą odgrywać rolę w ocenie ryzyka, odgrywają tylko niewielką rolę. Bardziej istotne czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową? Jak dobrze płacisz rachunki w terminie, a także ogólne zadłużenie, które pojawia się w raporcie kredytowym. Zatem ile trudnych zapytań wpłynie na twoją zdolność kredytową?

Zapytania twarde a miękkie

Trudne pytania mają zwykle miejsce, gdy pożyczkodawca lub wystawca kredytów sprawdza raport kredytowy przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki. Zwykle mają miejsce podczas ubiegania się o pożyczkę, kartę kredytową lub hipotekę. Ponadto zazwyczaj trzeba je autoryzować.

Twarde zapytania mogą obniżyć twoją zdolność kredytową o kilka punktów i mogą pozostać w twoim raporcie kredytowym przez dwa lata. Na szczęście w miarę upływu czasu szkody w Twojej zdolności kredytowej zwykle zmniejszają się lub całkowicie znikają – często nawet zanim twarde zapytanie zniknie z raportu.

Zapytania są oznaczone jako „twarde” lub „miękkie”.

Kiedy ubiegasz się o kredyt, każde twarde zapytanie może obniżyć Twoją zdolność kredytową o kilka punktów. Jednak gdy rozglądasz się za pożyczkami samochodowymi, studenckimi lub hipotecznymi w krótkim czasie, prowadzi to do pojedynczego zapytania. W ten sposób zmniejsza to szkody dla twojego wyniku wynikające z posiadania kilku sprawdzeń zdolności kredytowej.

Z drugiej strony, na Twój wynik nie wpłynie miękkie zapytanie. Tego typu zapytanie może wystąpić, gdy otrzymasz kopię własnego raportu kredytowego. (Możesz sprawdzić swoją historię kredytową tyle razy, ile chcesz, i nie wpłynie to na Twój wynik). Dzieje się tak, ponieważ nie jesteś postrzegany jako osoba poszukująca nowego kredytu. Zamiast tego demonstrujesz odpowiedzialne praktyki zarządzania kredytami. Miękkie zapytania również nie pojawią się dla pożyczkodawców, którzy wyciągają Twoją historię kredytową.

Banki i inne instytucje, w międzyczasie zrobić zobaczyć twarde pytania. Zapytanie pożyczkodawcy zwykle oznacza, że ​​konsument zaciąga dodatkowe zadłużenie, co może skutkować dodatkowym ryzykiem kredytowym i niższą zdolnością kredytową. Dla kogoś z silną historią kredytową, zerowymi zaległościami itp., Zapytanie może nie mieć wpływu na Twój wynik. W przypadku osoby z opóźnionymi płatnościami lub innymi poważnymi problemami z kredytem zapytanie może wpłynąć na wynik o kilka punktów.

Oto pytanie „ile trudnych zapytań wpłynie na Twój wynik?” wchodzi. Te trudne pytania mogą się kumulować.

Pojedyncze twarde zapytanie ma niewielki wpływ na wynik kredytowy, ale ten wpływ mnoży się z każdym dodatkowym zapytaniem. W związku z tym konsumenci muszą unikać ubiegania się o wiele nowych rachunków kredytowych lub pożyczkowych w krótkim okresie, aby upewnić się, że nie będą zdawali się zdesperowani w kwestii kredytu dla kredytodawców.

Ile trudnych zapytań wpłynie na Twoją zdolność kredytową?

Nawet jeśli zapytania spowodują zmianę wyniku o jeden punkt, zostaną wymienione jako czynnik wpływający na wynik.

Aby uniknąć uszkodzenia wyniku kredytowego w wyniku wielu trudnych zapytań w krótkim czasie, modele oceniające uwzględniają, że pożyczkobiorcy często „rozglądają się” za najlepszą pożyczką. Szukanie kredytu hipotecznego, samochodowego lub studenckiego może spowodować, że kilku pożyczkodawców zażąda raportu kredytowego, mimo że szukasz tylko jednej pożyczki.

Zapytania dotyczące kredytów hipotecznych i kredytów samochodowych w określonym czasie – zwykle 14 dni – są liczone jako jedno zapytanie przez większość systemów scoringowych. W tym celu nie istnieje ograniczenie zapytań.

O ile wnioski o kredyt samochodowy, hipoteczny i studencki składane w krótkim okresie są traktowane jako jedno zapytanie, nie dotyczy to kart kredytowych.

Dlatego też każde nowe zapytanie o kartę kredytową może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej (chociaż w większości przypadków jest to o mniej niż 5 punktów). Nie ubiegaj się losowo o nowe karty kredytowe. Raczej robiąc zakupy kartą kredytową, odrób pracę domową. Porównaj stawki, warunki i funkcje oferowane przez pożyczkodawców. Następnie aplikuj tylko o te karty, które najlepiej odpowiadają Twoim osobistym potrzebom.

Zapytania o kredyt zazwyczaj nie uniemożliwiają zaciągnięcia pożyczki. Tak długo, jak raport zawiera czysty zapis terminowych płatności, niskie poziomy zadłużenia i nie zawiera szkodliwych błędów, nie martw się o sprawdzanie kredytu od czasu do czasu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile trudnych zapytań wpłynie na Twoją zdolność kredytową? Powiadom nas! Aby skorzystać z pomocy godnej zaufania, skutecznej firmy naprawczej, skontaktuj się z Go Clean Credit już dziś.

Niezależnie od sytuacji, Go Clean Credit ma rozwiązanie. Mamy wiele programów naprawy kredytu, które pomogą Ci przezwyciężyć sytuację kredytową i przywrócić Ci drogę do finansowego sukcesu. Prawdziwe przywrócenie kredytu nie jest jednym modelem, który pasuje do wszystkich i dostosowujemy Twoje potrzeby do odpowiedniego programu, ale większość ludzi może zacząć już za 99 USD miesięcznie.

Mamy programy o stałej cenie, które pozwolą Ci wrócić na właściwe tory w ciągu zaledwie 5 miesięcy, rozwiązania w zakresie restrukturyzacji zadłużenia, programy skierowane do osób, które niedawno miały krótką sprzedaż lub egzekucję nieruchomości, i wiele innych. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić bezpłatnie lub wypełnić prośbę o spotkanie. Skontaktuj się z Go Clean Credit, aby umówić się na bezpłatną konsultację już dziś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy