Inwestowanie w akcje wartościowe

17 lutego 2021
Category: Można Znaleźć

Inwestorzy wartościowi chcą kupować akcje za mniej niż są warte. Ta koncepcja z pewnością ma sens – w końcu gdybyś mógł kupić 100-dolarowe banknoty za 80 dolarów, czy nie robiłbyś tego tak często, jak to tylko możliwe? Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Oto przegląd wartości akcji, przykłady doskonałych, przyjaznych dla początkujących akcji oraz kilka kluczowych pojęć i wskaźników, które powinni znać inwestorzy.

Co to są akcje wartościowe?

Akcje wartościowe to spółki notowane na giełdzie, których wyceny są stosunkowo tanie w stosunku do ich zysków i długoterminowego potencjału wzrostu.

Oto jedna ważna koncepcja, którą wszyscy inwestorzy powinni zrozumieć. Większość akcji jest generalnie klasyfikowana jako akcje wartościowe lub akcje wzrostowe. Ogólnie rzecz biorąc, akcje, których wycena jest niższa od średniej z indeksu S&P 500, są uważane za akcje wartościowe, podczas gdy akcje o ponadprzeciętnych stopach wzrostu są uznawane za akcje wzrostowe. Niektóre akcje mają oba atrybuty lub pasują do średnich wycen lub stóp wzrostu, więc to, czy nazwać je akcjami wartościowymi, zależy od tego, ile mają cech takich akcji.

Akcje wartościowe mają zazwyczaj pewne wspólne cechy. Zazwyczaj są to przedsiębiorstwa dojrzałe, charakteryzujące się stabilnym (ale nie spektakularnym) wzrostem oraz stosunkowo stabilnymi przychodami i zyskami. Większość wartości akcji przynosi dywidendy, chociaż nie jest to ustalona zasada.

Niektóre akcjewyraźniepasują do jednej lub drugiej kategorii. Na przykład, 130-letni producent przyprawMcCormick(NYSE: MKC) jest wyraźnie wartościowym towarem , podczas gdy szybko rozwijająca sięTesla(NASDAQ: TSLA) jest oczywistym przykładem zapasów wzrostowych. Z drugiej strony, niektóre akcje mogą pasować do obu kategorii. Na przykład, w obu przypadkach można przedstawić argumenty dla gigantów technologicznychApple(NASDAQ: AAPL) iMicrosoft(NASDAQ: MSFT).

Jednak, że czas jest klasyfikowany przez kogoś jako wartość zapasów, niekoniecznie oznacza, że jest to wartość dobrateraz. W tym miejscu musi pojawić się Twoja analiza. Przyjrzyjmy się trzem akcjom o doskonałej wartości –Berkshire Hathaway(NYSE: BRK.A) (NYSE: BRK.B)Procter & Gamble(NYSE: PG) orazJohnson & Johnson( NYSE: JNJ). Później zagłębimy się w niektóre wskaźniki, które mogą pomóc Ci znaleźć te, w które najlepiej zainwestować.

Gdybyś mógł kupić banknoty 100 $ za 80 $, czy nie robiłbyś tego tak często, jak to możliwe?

3 akcje o doskonałej wartości dla początkujących
 1. Berkshire Hathaway(NYSE: BRK.A) (NYSE: BRK.B): Odkąd dyrektor generalny Warren Buffett objął stanowisko w 1964 r., Berkshire Hathaway przekształciło się w konglomerat ponad 60 firm w całości należących do firmy i ogromny portfel akcji z ponad czterema tuzinami różne pozycje. Berkshire stale zwiększał swoją wartość księgową i siłę zysków w czasie – i obecnie nadal działa w ramach tego samego modelu biznesowego, który doprowadził akcje do ponad dwukrotnie wyższego rocznego zwrotu z indeksu S&P 500 przez ponad 55 lat.
 2. Procter & Gamble(NYSE: PG): Producent produktów konsumenckich Procter & Gamble jest właścicielem jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek w różnych branżach. To firma stojąca za takimi markami jak Gillette, Tide, Downy, Crest, Febreze i Bounty, ale w jej portfolio produktów jest dziesiątki innych. Dzięki sukcesowi wielu marek, Procter & Gamble był w stanie z czasem stale zwiększać swoje przychody i stał się jedną z najbardziej wiarygodnych spółek dywidendowych na rynku, zwiększając swoją wypłatę corocznie przez ponad 60 kolejnych lat.Johnson & Johnson(NYSE: JNJ): Gigant opieki zdrowotnej jest najbardziej znany ze swoich produktów konsumenckich, takich jak marki Band-Aid, Tylenol, Neutrogena, Listerine i Benadryl, żeby wymienić tylko kilka. Jednak większość jego przychodów pochodzi z działalności farmaceutycznej i urządzeń medycznych. Opieka zdrowotna jest jednym z najbardziej odpornych na recesję biznesów w gospodarce, a Johnson & Johnson notuje stały wzrost przychodów (i dywidend) w czasie.

  Wartość inwestorów

  Jedną ważną rzeczą do zrozumienia przez inwestorów jest różnica między wartością akcji a inwestorem wartościowym. Wartość akcji to firma, do której można zastosować tradycyjne metody analizy fundamentalnej. Z drugiej stronyinwestorwartościowy odnosi się do osoby, której głównym celem inwestycyjnym jest identyfikacja dobrych firm, które handlują po obniżeniu ich wartości wewnętrznej.

  Inwestorów długoterminowych można ogólnie podzielić na jedną z trzech grup. Inwestorzy wartościowi starają się znaleźć akcje handlowane za mniej niż ich wartość wewnętrzna, stosując analizę fundamentalną. Inwestorzy wzrostowi starają się znaleźć akcje o największym potencjale długoterminowego wzrostu w porównaniu z ich obecnymi wycenami. Inwestorzy, którzy stosują podejście mieszane, robią po trochu każde z nich.

  Było kilku znanych inwestorów wartościowych. Warren Buffett, dyrektor generalny Berkshire Hathaway, jest prawdopodobnie najbardziej znanym inwestorem wartościowym wszechczasów i ma udokumentowane doświadczenie w inwestowaniu w akcje, a nawet w całe firmy, znacznie poniżej ich wartości wewnętrznej. Dowodem na to są wyniki: od czasu, gdy Buffett przejął kontrolę nad Berkshire w 1964 roku do końca 2019 roku, S&P 500 wygenerował łączny zwrot w wysokości 19,784%. Całkowity zwrot Berkshire w tym samym okresie był oszałamiający 2 744 062%. To nie jest literówka.

  Chociaż nie jest tak znany jak Buffett, Benjamin Graham jest często nazywany ojcem nowoczesnego inwestowania w wartość. Jego książkiThe Intelligent InvestorandSecurities Analysistolekturaobowiązkowa dla poważnych inwestorów, a Graham był w rzeczywistości mentorem Warrena Buffetta.

  Powiązane tematy

  Tego typu firma ma szansę rosnąć znacznie szybciej niż rynek czy przeciętny biznes w swojej branży.

  Te znane, wysokiej jakości firmy są liderami w swoich branżach i doskonałym miejscem do rozpoczęcia inwestycji.

  Nawet jeśli posiadasz akcje głównie wartościowe, nie ma jednego portfela dla wszystkich. Zanim zainwestujesz, poznaj tajniki różnych rodzajów akcji.

  Pamiętaj, aby zdywersyfikować swoją kolekcję wartości akcji w różnych sektorach. W każdej grupie można znaleźć akcje o dużej wartości.

  Jak znaleźć wartościowe akcje do zainwestowania

  Celem inwestowania wartości jest znalezienie firm, które handlują z dyskontem w stosunku do ich wartości wewnętrznej, z założeniem, że z czasem prawdopodobnie osiągną lepsze wyniki niż ogólna giełda. Niestety, łatwiej powiedzieć, niż zrobić, aby znaleźć akcje, które są sprzedawane za mniej, niż są naprawdę warte. Przecież gdyby łatwo było kupować w kółko 1,00 dolara za 0,80 dolara, wszyscy byliby bogaci.

  To powiedziawszy, oto trzy z najlepszych wskaźników, które należy przechowywać w swoim zestawie narzędzi podczas wyszukiwania ukrytych okazji:

  • Wskaźnik P / E:Jest to najbardziej znany wskaźnik wyceny akcji i nie bez powodu. Stosunek ceny do zysków lub wskaźnika P / E może być bardzo przydatnym narzędziem do porównywania wycen firm z tej samej branży. Aby to obliczyć, wystarczy podzielić cenę akcji firmy przez jej ostatnie 12 miesięcy dochodów.
  • Wskaźnik PEG:jest podobny do wskaźnika P / E, ale dostosowuje się, aby wyrównać szanse między firmami, które mogą rosnąć w nieco innym tempie. (W ten sposób PEG, czyli stosunek ceny do zysków do wzrostu.) Dzieląc wskaźnik P / E firmy przez jej roczną stopę wzrostu zysków, uzyskuje się więcej porównania jabłek do jabłek między różnymi firmami.Wskaźnik ceny do wartości księgowej (C / B):Pomyśl o wartości księgowej jako o tym, co teoretycznie pozostałoby, gdyby firma zaprzestała działalności i sprzedała wszystkie swoje aktywa. Obliczenie ceny akcji firmy jako wielokrotności jej wartości księgowej może pomóc zidentyfikować niedoszacowane możliwości, a wielu inwestorów wartościowych szuka w szczególności okazji do kupna akcji za cenę niższą niż ich wartość księgowa.Nie lekceważ potęgi wartości akcji

   Chociaż mogą nie być tak ekscytujące, jak ich odpowiedniki z akcji wzrostowych, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że akcje wartościowe mogą mieć taki sam potencjał długoterminowy, jak akcje wzrostowe, jeśli nie większy. W końcu inwestycja 1000 dolarów w Berkshire Hathaway w 1964 roku byłaby dziś warta ponad 27milionów dolarów. Znalezienie firm, które handlują za mniej, niż są naprawdę warte, to wypróbowany styl inwestycyjny, który może się niezwykle dobrze opłacić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy