Inwestowanie w startupy bez bycia bogatym

17 lutego 2021

Zainwestuj w startup już za 10 USD

 • Dzielić
 • KołekE-mailMnóstwo historii o firmach typu start-up, które sprawiają, że jest on duży, a ich inwestorzy są niezwykle bogaci. Inwestowanie w firmę na samym początku jej cyklu życia może okazać się bardzo opłacalne.

  Wydaje się jednak, że inwestowanie w startup jest zarezerwowane dla bogatych inwestorów venture capital, a nie dla przeciętnego obywatela klasy robotniczej.

  Na szczęście inwestowanie w startupy przez przeciętnych inwestorów stało się łatwiejsze w 2012 roku wraz z uchwaleniem ustawy Jumpstart Our Business Startups Act (JOBS), która złagodziła niektóre federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych i ułatwiła firmom poszukiwanie inwestycji poprzez finansowanie społecznościowe. Komisja Giełdy Papierów Wartościowych również głosowała w 2016 r. Za przyjęciem przepisów, które uczyniłyby finansowanie społecznościowe bardziej możliwym. Wcześniejsze 

  Podstawy inwestowania w startupy

  Zanim zaczniesz inwestować w firmy na wczesnym etapie, ważne jest, aby zrozumieć, że wiele startupów upada i pozostawia inwestorów z niczym. Jest to przedsięwzięcie obarczone wysokim ryzykiem i dużym wynagrodzeniem.

  Czasami startupy pozwalają odzyskać pieniądze, jeśli firmie nie uda się zebrać wystarczających środków i jeśli zagwarantują zwrot pieniędzy.

  Warto zauważyć, że inwestycje start-upowe generalnie nie są zbywalne jak akcje. Powinieneś spodziewać się wstrzymania inwestycji do momentu wejścia firmy na giełdę lub przejęcia.

  Podczas gdy łagodne przepisy pozwoliły większej liczbie inwestorów indywidualnych uzyskać udział finansowy w startupach, istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać. Ze względu na związane z tym ryzyko Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogranicza, ile można zainwestować w dowolnym 12-miesięcznym okresie. Ten limit może wynosić zaledwie 2200 USD lub nawet 107 000 USD, w zależności od Twojego dochodu i wartości netto. Wcześniejsze 

  Wymienione poniżej platformy oferują próbkę możliwości dostępnych dla każdego, kto chce zainwestować w startup z ograniczonymi funduszami. Chociaż jest mało prawdopodobne, że zostaniesz kolejnym miliarderem z Doliny Krzemowej, platformy te mogą pomóc zdywersyfikować Twój szerszy portfel inwestycyjny i dać Ci satysfakcję ze wspierania młodej firmy, w którą wierzysz.

  SeedInvest

  Seedinvest to platforma finansowania społecznościowego, która umożliwia osobom fizycznym inwestowanie w spółki na wczesnym etapie, które zostały wstępnie sprawdzone pod kątem potencjalnej rentowności. Według SeedInvest akceptowanych jest mniej niż 1% firm, które szukają finansowania za pośrednictwem platformy.

  Firma twierdzi, że ma ponad 250 000 inwestorów, a ponad 150 firm z powodzeniem zostało sfinansowanych. Wcześniejsze 

  Kiedy zarejestrujesz się na koncie w SeedInvest, otrzymasz listę firm poszukujących pieniędzy. Wiele firm jest otwartych na otrzymywanie inwestycji od każdego, ale niektóre wymagają dużych inwestycji i są otwarte tylko dla akredytowanych inwestorów, którzy osiągali dochód przekraczający 200 000 USD w każdym z ostatnich dwóch lat. Wcześniejsze 

  Otrzymujesz „wycenę z góry, a także całkowitą wartość poszukiwanych funduszy oraz kwotę już zebraną. Każda firma ma swój minimalny wymóg inwestycyjny i czas, do którego należy zebrać pieniądze.

  Na przykład firma produkująca lody w Nowym Jorku może mieć wycenę wstępną na 9 milionów dolarów i zebrać 71 250 dolarów z celu wynoszącego 2 miliony dolarów, a pozostało 29 dni.

  Jeśli nie jesteś zainteresowany inwestowaniem w tylko jeden startup, możesz zbudować portfel inwestycji za pomocą funkcji automatycznego inwestowania firmy. W przypadku automatycznego inwestowania minimalna inwestycja wynosi 200 USD, a za każdą inwestycję pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2%. Wcześniejsze 

  SeedInvest podkreśla wagę dywersyfikacji, zalecając inwestowanie nie w pojedynczy startup, ale w portfel do 25 firm.

  Wefunder

  Wefunder ma określony cel finansowania ponad 20 000 start-upów do roku 2029. Ma nadzieję, że uda się to osiągnąć, przyjmując jednorazowo inwestycje o wartości zaledwie 100 USD.

  Dzięki Wefunder przeciętny inwestor może dokapitalizować wiele różnych spółek. Na pierwszy rzut oka akceptował inwestycje w dziesiątki firm, w tym firmę rozrywkową należącą do fanów, rynek wegański, lek na raka dla psów i firmę piwowarską.

  Platforma umożliwia inwestorowi zakup akcji (z dywidendami lub bez dywidend), obligacji zamiennych lub długu. Wefunder zaakceptował inwestycje o wartości 110 milionów dolarów od 2012 roku, wspierając ponad 300 firm. Wcześniejsze 

  Kiedy inwestujesz, pieniądze są umieszczane na rachunku escrow. Jeśli firmie uda się zebrać wystarczające fundusze, Twoja inwestycja trafi do startupu. W przeciwnym razie możesz odzyskać pieniądze.

  Republika

  Republic to kolejna platforma internetowa, która umożliwia inwestorom indywidualnym zakup udziałów we wczesnych start-upach. Pozwala zacząć już za 10 USD.

  Firma została założona przez absolwentów AngelList, popularnej platformy inwestycyjnej dla akredytowanych inwestorów startupowych. Wcześniejsze 

  Republic twierdzi, że wybiera firmy, w które możesz inwestować, w czterostopniowym procesie selekcji, który analizuje założycieli firmy, produkt, misję i dowody wzrostu. Następnie przeprowadza długotrwałą analizę due diligence przed skierowaniem firmy do inwestycji. Wcześniejsze 

  Oprócz oferowania inwestycji platforma Republic obsługuje sześć różnych grup inwestycyjnych i umożliwia dyskusje, pomysły i porady między inwestorami. Członkowie grupy są również zachęcani do wspólnego inwestowania.

  MicroVentures

  Platforma MicroVentures umożliwia inwestowanie na wczesnym i późnym etapie za jedyne 100 USD. Wcześniejsze 

  Firma ma dziesiątki firm, w które może zainwestować, od producenta mobilnych gier sportowych na żywo, przez firmę zajmującą się marketingiem cyfrowym i targami, po producenta wysokiej jakości tequili.

  Firma MicroVentures została założona w 2009 roku dla akredytowanych inwestorów i była jednym z pierwszych fundatorów wielu czołowych firm, w tym Twittera. Pozostaje dość selektywne, jeśli chodzi o liczbę przedsiębiorstw zatwierdzonych do inwestycji.

  Podobnie jak inne platformy, MicroVentures oferuje informacje o każdej inwestycji, w tym o celu pozyskania funduszy przez firmę oraz liczbie dni pozostałych do zakończenia rundy inwestycyjnej. W większości przypadków startup oferuje szczegółowe informacje na temat tego, jak zamierza wydać zebrane pieniądze. Wiele firm będzie również oferować inwestorom dodatkowe korzyści, takie jak bezpłatne produkty lub zaproszenia na ekskluzywne wydarzenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy