Jak działa ograniczenie kwoty głównej kredytu hipotecznego

Jak działa ograniczenie kwoty głównej kredytu hipotecznego
16 października 2020

Jak długo potrwa spłata kredytu hipotecznego?

Ograniczenie kwoty głównej kredytu hipotecznego to skomplikowany sposób na stwierdzenie, że jesteś winien mniej kredytu mieszkaniowego. Ograniczenie kwoty głównej może nastąpić, gdy płacisz dodatkowo co miesiąc lub jeśli okresowo dokonujesz dużych spłat kapitału hipotecznego. Ograniczenia mogą się również zdarzyć w ramach modyfikacji pożyczki, gdy warunki pożyczki ulegną zmianie, aby ułatwić Ci spłatę. Mogą się również zdarzyć, aby poprawić błędy pożyczkodawcy lub zamknąć sprawy.

Dodatkowa opłata co miesiąc

Jednym z najprostszych sposobów ograniczenia kwoty głównej jest dodanie niewielkiej kwoty do miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego. Biorąc pod uwagę, że przez większość czasu trwania kredytu hipotecznego płacisz większe odsetki niż kapitał, nawet odrobina dodatkowej kwoty robi prawdziwą różnicę.

Na przykład, jeśli masz 125 000 USD, 30-letni kredyt hipoteczny na 4,75%, miesięczna rata wynosi 652,06 USD. Zaokrąglenie go do 700 $ pozwala zaoszczędzić prawie 50 płatności – skracając okres spłaty pożyczki o ponad cztery lata. Zapłacenie 752,06 $ powoduje spłatę długu w mniej niż 23 lata. Dodanie dodatkowych 200 USD miesięcznie zmieni Twój 30-letni kredyt hipoteczny w taki, który obejmuje tylko 18 lat i cztery miesiące.

Płacenie okresowych kwot ryczałtowych

Zamiast płacić dodatkowo co miesiąc, możesz również ograniczyć saldo kapitału kredytu hipotecznego, wysyłając dużą ryczałtową płatność, gdy ją masz. Na przykład możesz skorzystać z premii w pracy lub zwrotu podatku, aby zmniejszyć saldo kredytu hipotecznego. Pozwoli to również zaoszczędzić czas i szybciej spłacić kredyt hipoteczny, podobnie jak dokonywanie większych niż wymagane miesięcznych płatności.

Wniosek o przekształcenie pożyczki

Jeśli możesz sobie pozwolić na spłatę dużej kwoty głównej, pożyczkodawca może pozwolić Ci na przekształcenie kredytu hipotecznego. Zwykle, gdy spłacasz pożyczkę, obliczona miesięczna rata nie ulega zmianie. Dlatego dodatkowe płatności sprawiają, że Twoja pożyczka spłaca się szybciej.

Kiedy jednak ponownie wykorzystujesz pożyczkę, pożyczkodawca ponownie oblicza twoje płatności na podstawie nowego, niższego salda. Nie skróci to czasu spędzonego na spłacie pożyczki, ale obniży miesięczne płatności, które będziesz musiał dokonywać przez pozostały okres jej użytkowania.

Zrozumienie ograniczonego ograniczenia kwoty głównej kredytu hipotecznego w trudnej sytuacji

Ograniczenie kwoty głównej może również nastąpić w ramach procesu modyfikacji kredytu hipotecznego. Kiedy tak się dzieje, pożyczkodawca, agencja mieszkaniowa lub oboje zgadzają się obniżyć saldo pożyczki, aby ułatwić właścicielowi domu, który ma kłopoty, zakwalifikowanie się do modyfikacji pożyczki. Te ograniczenia mają zwykle ograniczony zakres i dostępność.

Doświadczanie ograniczeń pożyczkodawcy

Czasami pożyczkodawcy ograniczają saldo kapitału. Zwykle robi się to w celu rozwiązania problemów, które pojawiają się po zamknięciu pożyczki. Na przykład, jeśli pożyczkodawca stwierdzi, że naliczył zbyt wiele opłat za zamknięcie, może zdecydować się na zastosowanie zwrotu jako ograniczenia.

Ograniczenia mogą również wystąpić po refinansowaniu typu cash-out. Jeśli z jakiegoś powodu zmiana planu pożyczki spowoduje, że otrzymasz zbyt duży zwrot gotówki, pożyczkodawca może wziąć część tych pieniędzy i przelać ją na saldo. W ten sposób otrzymasz pieniądze, które powinieneś otrzymać, bez przekraczania limitu zwrotu gotówki.

Więcej artykułów

Czy są zalety cotygodniowego spłaty kredytu hipotecznego? →

Dokonaj dodatkowych wpłat na moją pożyczkę →

Różnica między zmodyfikowanymi a niezmodyfikowanymi hipotekami →

  • Fannie Mae: Selling Guide – Fannie Mae Single Family
  • Bankrate: jak działa przekształcanie kredytu hipotecznego i jak może zaoszczędzić pieniądze
  • My Mortgage Insider: Jak przedpłaty zaoszczędzą mi pieniędzy na kredyt hipoteczny?
  • Investopedia: Ograniczenie

Steve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal” i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate”. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy