Jak wziąć kredyt edukacyjny?

17 lutego 2021
Category: Spłaty Kredytu

N pożyczka edukacja może być zaletą. Jednak wysokie stopy procentowe i uciążliwy proces mogą stanowić czynnik hamujący. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać najlepszą ofertę?

Wysoki koszt nauki nie oznacza, że ​​nie możesz realizować wybranego programu. Obecnie większość banków udziela pożyczek edukacyjnych . W rzeczywistości pożyczki na studia są zaliczane do kategorii pożyczek priorytetowych dla banków sektora publicznego. Ale znowu nie oznacza to, że instytucje pożyczkowe szybko wypłacają pożyczki na wszystkie programy i wszystkie instytucje. Jest to produkt reglamentowany, jak to opisuje Harsh Roongta, CEO apnapaisa.com.

Ile zaciągnąć pożyczki edukacyjnej?

POŻYCZKA A EMI

Okres spłaty pożyczki

Kwota pożyczki po moratorium

50% wynagrodzenia netto za obsługę zadłużenia

Kwota pozostała do ręki po zapłaceniu EMI

To pytanie może Cię prześladować, jeśli nie przeprowadzisz analizy kosztów i korzyści ( pole wyboru: opłata w porównaniu z EMI ). Maksymalna kwota pożyczki, jaką pożyczkodawcy wypłacają na studia w Indiach, wynosi Rs. 10 lakhów, a za zamorskie Rs. 20 lakhów. Credila udziela pożyczki powyżej 20 lakhów rupii.

Pożyczka edukacja będzie zależeć od opłaty za kurs i swojej zdolności generowania zaliczki (początkowa płatności z własnej kieszeni) kierunku. W przypadku pożyczki powyżej Rs. 4 lakhs, trzeba wygenerować minimalny wkład w wysokości 5% na studia w Indiach i 15% na studia za granicą. W przypadku pożyczki poniżej Rs. 4 lakhs, całość można otrzymać w formie pożyczki. Możesz jednak wpłacić zaliczkę lub depozyt zabezpieczający po kawałku. Na przykład Allahabad Bank pobiera marżę z roku na rok, a wypłaty dokonywane są na zasadzie proporcjonalności. Choć studentowi może przysługiwać najwyższy limit pożyczki, powinien zachować ostrożność przy ubieganiu się o kwotę kredytu edukacyjnego. Jeśli kurs, na który zaciągany jest kredyt, umożliwia lepsze zarobki, to może więcej niż uzasadniać kredyt – mówi Harsh.

Brak spłaty kredytu edukacyjnego?

Okres spłaty pożyczki edukacyjnej wynosi od pięciu do siedmiu lat i zaczyna się od roku po ukończeniu kursu lub sześciu miesięcy po uzyskaniu pracy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Ale w przypadku Aparna Singh, bank, z którego wzięła pożyczkę, powiedział jej, że okres spłaty rozpocznie się w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia kursu. „Muszę znaleźć pracę w tym okresie – mówi nieco zestresowany Aparna. Nie podejmuje stażu w kampusie, ponieważ ma czteroletnie doświadczenie zawodowe i chce znaleźć się w odpowiednim miejscu. „Muszę więc samodzielnie znaleźć pracę w ciągu tych 6 miesięcy – dodaje. Zegar zacznie dla niej tykać, gdy tylko kurs dobiegnie końca za półtora miesiąca. Również studenci muszą mieć na uwadze te aspekty, ponieważ jakiekolwiek niespłacenie pożyczki wymazałoby ich historię kredytową.

Mimo że niespłacenie kredytu jest niezamierzone, student, który przewiduje problemy w obsłudze kredytu, powinien niezwłocznie zwrócić się do pożyczkodawcy o zmianę harmonogramu spłaty. Jeśli pożyczkodawca się zgodzi – tak jak w wielu przypadkach, to jest w porządku. „W przeciwnym razie nie ma prawdziwej opcji, mówi Harsh z apnapaisa. W przypadku, gdy student nie jest w stanie spłacić kredytu edukacyjnego , wartość domyślna zostanie odzwierciedlona w jego raporcie z informacjami kredytowymi, mówi Harsh. Niewypłacalność jest również zgłaszana w Credit Information Bureau Limited (CIBIL), co może wpłynąć na historię kredytową studenta. W przypadku uchybienia toczy się postępowanie sądowe. „Ponadto zabezpieczenie może zostać skonfiskowane w przypadku niewykonania zobowiązania, ostrzega Dinesh z Credila. Jeśli studenci regularnie obsługują pożyczkę, dostęp do przyszłych pożyczek, takich jak kredyty samochodowe lub mieszkaniowe, można negocjować po konkurencyjnych stawkach, w oparciu o dobrą historię kredytową. Dlatego postępuj zgodnie ze złotą zasadą i podchodź do swoich marzeń w dobrej wierze. Wyrusz teraz.

LISTA KONTROLNA POŻYCZKI NA EDUKACJĘ

Uzyskaj wcześniej listę kontrolną z banku i miej przygotowane wszystkie dokumenty i dokumenty, których pożyczkodawca będzie potrzebował.

Zwróć się do banku, z którym Ty (Twoi rodzice) macie relacje.

Sprawdź, czy instytucja, do której aplikujesz, ma jakiekolwiek powiązania z bankami w zakresie pożyczek edukacyjnych. To przyspiesza proces

Porównaj stopy procentowe banków i odpowiednio negocjuj.

Na papierze pożyczkodawcy mogą zadeklarować, że przetworzenie pożyczki zajmie 7-14 lub 30 dni, ale bądź przygotowany, może to zająć więcej czasu.

Większość banków stwierdziłaby, że spłata rozpoczyna się po rocznym okresie moratorium lub po sześciu miesiącach zabezpieczenia pracy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej, ale w rzeczywistości niektóre banki pożyczają jedynie pod warunkiem, że obsługa kredytu rozpoczyna się po sześciu miesiącach od zakończenia kursu.

EDUKACJA RECKONER KREDYTÓW

Uzyskanie pożyczki na edukację jest łatwe, jeśli program jest uznawany, a uczelnia jest powiązana / zatwierdzona przez rząd. Kredyt na edukację jest łatwy w przypadku kursów zawodowych / technicznych zorientowanych na pracę. Studenci ubiegający się o przyjęcie do prywatnych uczelni, które mają dobre wyniki w nauce, są mile widziani.

Banki pożyczają do Rs. 10 lakh na studia w Indiach i Rs. 20 lakh na edukację za granicą.

Banki udzielają pożyczek tylko od 75 do 90 procent w zależności od całkowitego kosztu kursu i pozostałej części funduszu, którą musisz wygenerować z własnych źródeł. Credila udziela jednak pożyczek powyżej Rs. 20 lakhów i bez marży – mówi Dinesh Gehlot, Assistant.VP, HDFC Credila, firma pożyczkowa na cele edukacyjne

Oprocentowanie pożyczki na edukację różni się w zależności od banku i może wynosić od 11 do 14%

Banki mogą twierdzić, że oferują pożyczki do 4 lakh Rs bez zabezpieczenia, jednak zwykle jest to na papierze. Banki zazwyczaj proszą o zabezpieczenie.

Zabezpieczenie obejmuje aktywa, takie jak krajowe certyfikaty bezpieczeństwa, polisy ubezpieczeniowe, obligacje i papiery majątkowe.

Ile wziąć kredytu? Sprawdź historię praktyk w instytucji i z grubsza oblicz spodziewany miesięczny dochód, który prawdopodobnie uzyskasz jako nowy pracownik. Nie zapomnij wziąć pod uwagę kosztów bieżących.

Kilka banków zezwala na moratorium na spłatę odsetek, ale w ramach tej opcji odsetki są naliczane kwartalnie i dodawane do kwoty głównej do spłaty. Banki oferują niższe stopy procentowe (zwykle jeden procent, jeśli zaczniesz spłacać w okresie moratorium).

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy