Jak zainwestować 20 000 $

Jak zainwestować 20 000 $
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Jeff Rose, CFP® | 16 lipca 2020 r

Jeśli szukasz najlepszych sposobów na mądre zainwestowanie 20 tysięcy, to trafiłeś we właściwe miejsce, aby dowiedzieć się, od czego zacząć.

Pokażę ci, jak inwestować te pieniądze w oparciu o twoje obecne podejście do inwestowania, niezależnie od tego, czy Twoim głównym celem jest upewnienie się, że Twoje pieniądze są bezpieczne, czy też zarobienie jak największej ilości pieniędzy.

Spis treści

  • Sneak Peek: 3 najlepsze sposoby na zainwestowanie 20000 $
  • Najlepsze sposoby na zainwestowanie 20 000 USD w 2020 r
  • „Mam dług konsumencki po same oczy i nie jestem pewien, czy powinienem inwestować”.
  • „Jestem przedsiębiorczy i kreatywny. Poważnie, jestem. Co powinienem zrobić?”
  • „Nie jestem pewien, co powinienem zrobić – nawet po przeczytaniu tego artykułu”.

Sneak Peek: 3 najlepsze sposoby na zainwestowanie 20000 $

Oszczędności na wysokim odsetku

  • Wyświetl stawki dla swojej okolicy

Fundrise

  • Inwestowanie w nieruchomości bez kłopotów

Zainwestuj w akcje

  • Inwestowanie w sojusz: 0 USD na akcjach i transakcjach ETF

Inwestowanie 20 tysięcy dolarów to poważna sprawa, ale bez obaw, bez względu na wielkość inwestycji, nawet inwestując milion dolarów, mam dla Ciebie świetne pomysły i metody, aby spróbować zmaksymalizować swoją inwestycję w jej pełnym potencjale.

Najlepsze sposoby na zainwestowanie 20 000 USD w 2020 r

To najlepsze sposoby, aby mądrze zainwestować 20000 USD w 2020 roku.

Rachunki oszczędnościowe o wysokiej dochodowości

Ach, piękno prostoty!

Rachunki oszczędnościowe o wysokiej stopie zwrotu pozwalają na uzyskanie niskiej stopy zwrotu (w porównaniu na przykład z inwestowaniem w akcje i obligacje), zapewniając jednocześnie, że dopóki nie nadejdzie armagedon, Twoje pieniądze będą bezpieczne.

Większość ludzi korzysta z tego, gdy inwestują 10000 dolarów w swój fundusz awaryjny lub gdy potrzebują natychmiastowego lub krótkoterminowego dostępu do funduszy.

Dlaczego nazywa się je „wysokodochodowymi”, kiedy uzyskujesz niską stopę zwrotu? Cóż, zarabiają więcej odsetek niż większość kont oszczędnościowych na rynku.

Jeśli uważasz, że jest to właściwy typ konta dla Twoich 20 tysięcy, sprawdź niektóre z moich ulubionych rachunków oszczędnościowych o wysokim zysku.

Tego typu konta świetnie nadają się do oszczędzania pieniędzy w nagłych wypadkach – lub wszelkich pieniędzy, których nie chcesz zniknąć z dnia na dzień. Konta te są również świetne w użyciu po stracie ukochanej osoby, gdy jesteś emocjonalny i masz większą skłonność do podejmowania złych decyzji inwestycyjnych.

Fundrise

Fundrise to jedna z najlepszych witryn internetowych. Fundrise specjalizuje się w specjalnej niszy: finansowaniu społecznościowym nieruchomości. Jeśli szukasz sposobu na inwestowanie w nieruchomości bez konieczności wykonywania codziennych obowiązków właściciela, Fundrise może być doskonałym sposobem na postawienie stopy w progu.

Jedną z zalet inwestowania w Fundrise jest to, że możesz zacząć już od 500 USD. Fundrise wykorzystuje wszystkie mniejsze wkłady do inwestowania w większe pożyczki.

Fundrise to w zasadzie REIT, czyli firma będąca właścicielem nieruchomości przynoszących dochód. Według strony internetowej Fundrise, w 2016 roku uzyskali zwrot w wysokości 8,76%.

Jeśli chodzi o opłaty, Fundrise ma opłatę roczną w wysokości 1,0%. Obejmuje to wszystkie opłaty doradców i zarządzanie aktywami.

Chociaż 1,0% może wydawać się dużo w porównaniu z niektórymi innymi ścieżkami inwestycyjnymi, Fundrise ma niższe opłaty niż inne REIT.

Ocena BBB

Rodzaje inwestycji

Zróżnicowane nieruchomości

Minimum konta

Istnieje kilka korzyści z wyboru Fundrise. Jeśli ich zwroty pozostaną na właściwym kursie, uzyskasz znacznie lepsze zwroty niż w przypadku tradycyjnego REIT lub innych witryn P2P. Z drugiej strony te inwestycje będą nieco bardziej ryzykowne niż inne opcje.

Rozpoczęcie i inwestowanie w Fundrise jest łatwe. Możesz założyć konto i zacząć inwestować w mgnieniu oka. Nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w inwestowaniu w nieruchomości, Fundrise sprawia, że ​​jest to niezwykle łatwe. W rzeczywistości mają teraz Fundrise 2.0, który zajmie się wszystkimi inwestycjami za Ciebie. Fundrise 2.0 wybierze eFundusze i eREITS oraz zdywersyfikuje Twoje inwestycje w oparciu o Twoje cele.

Zainwestuj dla siebie

Istnieje wiele sposobów inwestowania w portfel długoterminowy. Zachęcałbym cię jednak do tego tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz. Nawet jeśli inwestujesz za pomocą zautomatyzowanych, pasywnych technik, może brakować Ci planowania finansowego niezbędnego do osiągnięcia Twoich celów. Zostałeś ostrzeżony.

Jednym ze sposobów inwestowania w siebie jest skorzystanie z Betterment.

Betterment to niezły sposób inwestowania online w różne akcje i obligacje w oparciu o stopień ryzyka, które możesz znieść. Jeśli jesteś osobą, która nie ma nic przeciwko ryzyku, przekonasz się, że Betterment poleci więcej akcji niż obligacji – i słusznie.

Zapłacisz niską opłatę za aktywa w ramach opłaty za zarządzanie ; Jednak Betterment automatyzuje inwestowanie i ponownie zbilansuje Twój portfel w oparciu o zaprogramowane protokoły zbudowane na podstawie porad ekspertów.

Jeśli chcesz, aby Twoje 20000 $ zostało automatycznie zainwestowane bez większego wkładu z Twojej strony, warto.

Komisja Handlu

Minimalne opłaty za konto / opłaty konfiguracyjne

Awans

Ally Invest to świetna opcja, jeśli chcesz dostosować swoje inwestycje. Zajmie to tylko 10 minut Twojego czasu, a będziesz mógł wybrać dokładnie inwestycje, które chcesz dodać do swojego portfela – iw jakich proporcjach. Ally Invest oferuje całkiem tanie transakcje, ale będziesz musiał przeprowadzić własne badania inwestycyjne, aby odkryć najlepszą dla siebie strategię. Przeczytaj naszą dogłębną recenzję Ally.

Inne recenzje rachunków maklerskich z rabatem:

Idź z CD

Nie ma bezpieczniejszej inwestycji niż zdobycie certyfikatu depozytowego. Z płytą CD odkładasz pieniądze na określony czas, na przykład rok, dwa, a nawet pięć. Twoje pieniądze są w tym okresie oprocentowane, więc jest to lepsze niż lokowanie ich na tradycyjnym koncie oszczędnościowym.

Haczyk? Jeśli wypłacisz pieniądze przed terminem zapadalności, zostaniesz ukarany. Jeśli jednak masz cierpliwość i czas do stracenia, płyta CD może być warta twojego czasu, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że stopy procentowe na płytach CD rosną.

Podczas gdy wysokodochodowe rachunki oszczędnościowe są również realną opcją dla inwestorów unikających ryzyka, gwarancja jest nieco niższa, ponieważ możesz uzyskać dostęp (i wydać) swoje 20 000 USD plus odsetki w dowolnym momencie.

Rachunki rynku pieniężnego

Te konta są szalenie nudne, przyjacielu. Ziewać.

Ale dobrą wiadomością jest to, że rachunki rynku pieniężnego są stabilne i czasami oferują taką samą ochronę, jak ich odpowiedniki na kontach oszczędnościowych. Skontaktuj się z lokalnym bankiem lub spółdzielnią kredytową, aby sprawdzić, czy oferują one konto na rynku pieniężnym.

A co z odsetkami? Prawdopodobnie zarobisz mniej lub równo z kwotą, którą zarabiałbyś na kontach oszczędnościowych o wysokim dochodzie. Jeśli jednak takie konto jest dla Ciebie dostępne i potrzebujesz szybkiego dostępu do pieniędzy w nagłych przypadkach, jest to dobra opcja.

Pożyczki typu peer-to-peer

Pożyczki typu peer-to-peer to świetny sposób na inwestowanie pieniędzy poprzez pożyczanie ich innym. Z pewnością wiąże się to z ryzykiem, ale moje doświadczenie z pożyczkami społecznościowymi jest takie, że może zapewnić całkiem niezłą stopę zwrotu.

Klub pożyczkowy jest największym pożyczkodawcą typu peer to peer i możesz zacząć od zainwestowania w jedną pożyczkę za jedyne 25 USD za każdą zainwestowaną pożyczkę. Oznacza to, że możesz zainwestować 100 dolarów i zdywersyfikować się w cztery różne pożyczki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o pożyczkach społecznościowych, polecam zapoznać się z moją recenzją Klubu pożyczkowego, aby dowiedzieć się, jak działają dwaj najwięksi pożyczkodawcy P2P.

Gdybym zaczynał od inwestycji w wysokości 20 000 USD, z pewnością zainwestowałbym 5000 USD na konto klubu pożyczkowego.

Inwestuj z doradcą finansowym

Jeśli samodzielne zainwestowanie 20 000 USD w portfel nie brzmi jak spacer po parku, rozważ współpracę z doradcą finansowym. Doradca finansowy może pomóc w opracowaniu kompleksowej strategii osiągnięcia celów. Ale proszę, proszę! Błagam Cię! Nie zatrudniaj nikogo!

Niektórzy doradcy finansowi praktycznie cię okradają. W rzeczywistości, jeśli nie czytałeś mojej historii o kobiecie, która została oszukana do zapłacenia ponad 3500 dolarów zmiennych opłat dożywotnich i nie wiedziała o tym.

Zatrudnij kogoś, komu ufasz, a także odrób własną pracę domową. Powinieneś zrozumieć proponowane inwestycje, zanim odłożysz 20 000 $. Mądrze zainwestuj swoje pieniądze, upewniając się, że Twój doradca finansowy wie, o czym mówi, i zanim się zorientujesz, zapytasz go: „Jaki jest najlepszy sposób na zainwestowanie 500 000 $!”

„Mam dług konsumencki po same oczy i nie jestem pewien, czy powinienem inwestować”.

Twoje przeczucie jest dobre. Nie powinieneś jeszcze finanso inwestować, przyjacielu.

Ile masz długów konsumenckich? Jeśli jest poniżej 20 000 $, rozważ wykorzystanie swojego stosu gotówki na spłatę długu. Jeśli przekracza 20 000 USD, możesz po prostu rozważyć użycie tego wszystkiego. Tylko upewnij się, że masz jakieś fundusze awaryjne, zanim to zrobisz.

Dług jest jak antyinwestycja. I niestety jest trochę gorzej – dług prawie zawsze ma gwarantowany warunek odsetek, które byłbyś winien pożyczkodawcy. Widzisz, wartość Twoich inwestycji może wzrosnąć lub spaść. W przypadku długu zawsze zapłacisz więcej, niż pożyczyłeś.

Nie tylko to, ale jeśli masz wysokie zadłużenie konsumenckie, prawdopodobnie tracisz odsetki znacznie szybciej, niż możesz je uzyskać. Załóżmy, że zadłużenie z tytułu karty kredytowej wynosiło 1000 USD, które spłonęły na 25% odsetek. Oznacza to, że każdego roku zapłaciłbyś 250 dolarów odsetek. Dobra średnia dla inwestycji to 8%. Oznacza to, że musiałbyś zainwestować 3125 USD, aby po prostu zrównoważyć odsetki od swojego długu. Więc jeśli miałbyś wziąć 1000 $ i spłacić dług, możesz wziąć pozostałe 2125 $ i zacząć zarabiać, zamiast stąpać finansowo.

Chcesz wspierać swoją sprawę? Wypróbuj te narzędzia online, aby spłacić dług.

„Jestem przedsiębiorczy i kreatywny. Poważnie, jestem. Co powinienem zrobić?”

Jesteś moim typem osoby. Oto kilka sposobów na zainwestowanie pieniędzy i dobrą zabawę. . . .

Rozpocznij biznes online

Teraz możesz nie być w stanie kupić budynku i otworzyć restauracji za 20000 USD. Ale wiesz co? Takie pieniądze zabrałby cię dość daleko, gdybyś założył biznes online.

W rzeczywistości założyłem biznes online i chłopiec wypłaca dywidendy. Gorąco polecam Ci nauczenie się, jak założyć bloga i dobrze wykorzystać swoje pieniądze.

Możesz wykorzystać te pieniądze, aby profesjonalny projektant stron internetowych pracował nad twoją witryną lub możesz zapłacić kilku pisarzom, aby stworzyli kilka stron informacyjnych, aby ułatwić czytelnikom dostęp do nich. Naprawdę, niebo jest granicą.

Zostań freelancerem

Możesz nawet rozważyć zostanie wolnym strzelcem i kupić wysokiej jakości sprzęt dla swojej firmy. Być może kochasz fotografię – zainwestuj w świetny aparat! Może lubisz łowić ryby – kup dodatkowe wędki, sprzęt wędkarski i zostań przewodnikiem po rzece! 20 000 $ zabierze Cię dość daleko w rozpoczęcie własnej niezależnej firmy.

Przygotuj się do nowej kariery

Te 20 000 dolarów można przeznaczyć na inwestycje w swoją edukację. Edukacja, przyjacielu, może przerodzić się w lukratywną karierę.

Być może nie pomyślałeś o możliwości zainwestowania w swoją edukację, ale to nie znaczy, że jest to zły wybór. W rzeczywistości, jeśli weźmiesz pod uwagę zwrot z inwestycji, możesz zarobić wiele razy więcej, niż gdybyś wyłożył pieniądze na giełdę.

Inwestowanie w siebie rzadko jest złym pomysłem. Jedyny przypadek, w którym może się to zmienić w marnotrawstwo finansowe, to sytuacja, w której nie wykorzystujesz zdobytego wykształcenia, aby rozpocząć nową karierę i faktycznie znaleźć pracę. Jest to jednak ryzyko, które zwykle warto podjąć.

„Nie jestem pewien, co powinienem zrobić – nawet po przeczytaniu tego artykułu”.

Nie martw się. To może być czas, aby napiąć mięśnie mózgu i odkryć nowe możliwości. Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, oto kilka pomysłów. . . .

Wstrzymaj i czekaj

Jeśli nie jesteś pewien, jak powinieneś wydawać swoje pieniądze, nie rób tego, dopóki nie będziesz absolutnie pewien. Jak wspomniałem, możesz zaparkować swoje pieniądze na rachunku oszczędnościowym o wysokim zysku, gdy będziesz zastanawiać się nad swoimi opcjami. Lepiej nie robić nic, niż popełnić poważny błąd.

Zacznij tutaj

Jeśli myśl o zainwestowaniu pieniędzy absolutnie cię przeraża, nie inwestuj jeszcze. Przeczytaj wszystko o Money Uprising Movement ™ i uzyskaj plan gry dotyczący sposobu radzenia sobie z pieniędzmi. Z biegiem czasu, gdy będziesz ćwiczyć te zasady, zyskasz pewność, której potrzebujesz, aby iść do przodu.

Wierzę w Ciebie. Dlatego zamieszczam te informacje – uważam, że masz wszystko, czego potrzeba, aby nauczyć się inwestować z ufnością i zarządzać swoimi pieniędzmi lepiej niż kiedykolwiek. Możesz to zrobić, a ja jestem tu dla Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy