Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, zostając autoryzowanym użytkownikiem

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, zostając autoryzowanym użytkownikiem
16 października 2020
Category: Wystawcy Karty

Fotograf: Andrew Harrer / Bloomberg

Jednym z najszybszych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej jest dodanie jako autoryzowanego użytkownika osoby z doskonałym kredytem. Gdy zostaniesz dodany jako autoryzowany użytkownik do konta, odziedziczysz historię kredytową tego konta (dobrą lub złą). Jeśli masz ograniczoną historię kredytową lub nie masz jej wcale, Twoja zdolność kredytowa może szybko i radykalnie poprawić się dzięki tej metodzie.

Ten post wyjaśni:

  • Jak bycie „autoryzowanym użytkownikiem” może pomóc zwiększyć Twoją zdolność kredytową
  • Ryzyko związane z dodaniem jako autoryzowany użytkownik
  • Kroki, aby zostać autoryzowanym użytkownikiem

Jak bycie autoryzowanym użytkownikiem może pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej

Aktualizacja bodźca: 5 potencjalnych wyników

Gubernator Kalifornii podpisuje przełomową ustawę o ochronie pożyczkobiorców studenckich

Druga aktualizacja pakietu bodźców: Pelosi, Dems opracowuje projekt ustawy o pomocy w przypadku koronawirusa o wartości 2,2 biliona dolarów

Możesz podziękować niejasnemu przepisowi za potencjalne korzyści wynikające z bycia autoryzowanym użytkownikiem. Przepis B „wymaga, aby podczas korzystania z historii kredytowej do oceny zdolności kredytowej pożyczkodawcy uwzględnili historię rachunków, na których wnioskodawca jest autoryzowanym użytkownikiem, o ile jest dostępna, jeżeli jeden z posiadaczy rachunku jest małżonkiem upoważnionego użytkownika. Ponieważ zapisy kredytowe nie wskazują niezależnie od tego, czy autoryzowanym użytkownikiem jest małżonek, pożyczkodawcy z reguły spełniają te wymagania i oceniając zdolność kredytową, biorą pod uwagę wszystkie rachunki, na których wnioskodawca był autoryzowanym użytkownikiem ”.

Innymi słowy, gdy zostaniesz dodany jako autoryzowany użytkownik konta (i nie ma znaczenia, czyje konto), historia tego konta pojawi się w Twoim raporcie kredytowym – i będzie traktowana tak, jakby była to Twoja historia kredytowa.

Może to być dobra rzecz, jeśli zostaniesz dodany do konta z doskonałą historią. Na przykład, jeśli matka doda córkę do karty kredytowej, która była otwarta i ma dobrą opinię przez 20 lat, córka otrzyma korzyść z tych 20 lat historii kredytowej.

Jest tylko kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Nie wszystkie firmy obsługujące karty kredytowe zgłaszają autoryzowanych użytkowników do biura informacji kredytowej. Główni wydawcy kart kredytowych (American Express, Bank of America, Chase, Citibank, Capital One i Discover) składają sprawozdania. Jednak wiele mniejszych banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych tego nie robi. Upewnij się, że sprawdziłeś w swoim banku lub spółdzielczej spółce kredytowej, czy zgłaszają się do biura. Listę banków zgłaszających autoryzowanych użytkowników do biura informacji kredytowej można znaleźć tutaj.
  • Niektóre firmy obsługujące karty kredytowe nakładają ograniczenia wiekowe na autoryzowanych użytkowników, podczas gdy inne w ogóle nie mają ograniczeń wiekowych. Upewnij się, że zwrócisz się do wystawcy karty kredytowej o sprawdzenie, kto się kwalifikuje. Możesz znaleźć wymagania wiekowe głównych wydawców kart kredytowych tutaj.

Na stronie internetowej Clarka Howarda (eksperta ds. Finansów osobistych) jest opisana 19-latka z wynikiem 820 punktów kredytowych. Sposób na tak szybkie uzyskanie tak dobrego wyniku nie jest tajemnicą: jego rodzice dodali go jako autoryzowanego użytkownika do karty z 17-letnią historią terminowych płatności. Ta długa historia odpowiedzialnego użytkowania została natychmiast przekazana 19-latkowi, pomagając mu osiągnąć doskonałą zdolność kredytową.

Ryzyko bycia autoryzowanym użytkownikiem

Istnieje szereg zagrożeń, które powinni wziąć pod uwagę zarówno posiadacz konta, jak i upoważniony użytkownik.

Dla właściciela konta największym ryzykiem jest to, że autoryzowany użytkownik może zacząć wydawać na karcie kredytowej – a właściciel konta odpowiada za dług. Jeśli zrobisz syna, córkę lub przyjaciela autoryzowanym użytkownikiem i otrzymasz rachunek za wielki weekend w Vegas, będziesz odpowiedzialny za spłatę długu, a nie autoryzowany użytkownik. Zachowaj ostrożność, zanim przekażesz komuś plastik.

Wydatki dokonane przez autoryzowanych użytkowników mogą również wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Na przykład, jeśli autoryzowany użytkownik dokona dużego zakupu, ten dodatkowy dług może negatywnie wpłynąć na Twój wynik – szczególnie jeśli zwiększy całkowite wykorzystanie.

Niektórzy wydawcy kart kredytowych pobierają roczną opłatę od autoryzowanych użytkowników. Jest to znacznie częstsze w przypadku kart kredytowych z nagrodami, które oferują dodatkowe korzyści i korzyści.

Autoryzowany użytkownik podejmuje inne ryzyko. Posiadanie historii kredytowej innej osoby w raporcie kredytowym jest dobrą rzeczą – o ile konto pozostaje w dobrej kondycji. Jeśli jednak główny właściciel konta zacznie tęsknić za płatnościami lub będzie się źle zachowywać, historia kredytowa autoryzowanego użytkownika ucierpi. Zanim zgodzisz się zostać autoryzowanym użytkownikiem, upewnij się, że znasz i ufasz osobie dodającej Cię do swojego konta.

Kroki, aby zostać autoryzowanym użytkownikiem

Dodanie autoryzowanego użytkownika jest łatwe. W przypadku większości głównych wydawców kart kredytowych możesz to zrobić szybko i łatwo online. Ale jeśli napotkasz jakiekolwiek trudności, firmy obsługujące karty kredytowe chętnie pomogą przez telefon. Posiadacze kart, którzy dodają autoryzowanych użytkowników, są znacznie bardziej aktywnymi, dobrymi klientami – więc wydawcy kart kredytowych są szczęśliwi, że mogą to zrobić.

Zwykle będziesz musiał podać imię i nazwisko, adres, datę urodzenia i (w przypadku niektórych emitentów) numer PESEL autoryzowanego użytkownika.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy