Jaka jest dobra ocena zdolności kredytowej pożyczki mieszkaniowej?

17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Znalezienie dobrego wyniku kredytowego dla kredytu mieszkaniowego jest jak próba trafienia w ruchomy cel. Różne programy pożyczkowe mają różne wymagania, aw ramach tych programów różni pożyczkodawcy również mogą mieć własne zasady. Podczas gdy ocena kredytowa 720 jest zwykle wstępem do bardzo konkurencyjnego finansowania, wyższy wynik może skutkować niższymi kosztami w przypadku niektórych rodzajów pożyczek. W niektórych programach nawet 620 może być wystarczająco dobre, aby uzyskać najlepsze stawki.

Podstawy oceny zdolności kredytowej

Twoja ocena kredytowa jest obliczana na podstawie siły Twojego profilu kredytowego. Modele oceniające uwzględniają, ile masz kredytu, ile go wykorzystujesz, historię jego spłacania oraz ogólną długość profilu w określaniu wyniku. Jeden z najczęściej stosowanych modeli punktacji, FICO, wyraża wszystkie te informacje w postaci trzycyfrowej liczby z zakresu od 300 do 850. Większość pożyczkodawców zażąda oceny od trzech głównych biur kredytowych i podejmie decyzję o udzieleniu pożyczki na podstawie średni wynik. Na przykład, jeśli twoje wyniki w trzech głównych biurach kredytowych wynoszą 698, 719 i 741, zostanie uwzględniony wynik 719.

Pożyczki konwencjonalne

Stopa procentowa, jaką uzyskasz od konwencjonalnej pożyczki, będzie prawdopodobnie ustalana na podstawie Twojej oceny kredytowej; im wyższy wynik, tym niższa stawka. Podczas gdy poziomy oprocentowania różnią się w zależności od pożyczkodawców, według Zillow dobrą zasadą jest to, że zaczniesz uzyskiwać dobre stawki ze średnim wynikiem 720 lub wyższym, a najlepsze stawki wchodzą w grę z wynikami powyżej 760. Jeśli „ Jeśli odkładasz mniej niż 20 procent, twoje ubezpieczenie kredytu hipotecznego może być wycenione w stosunku do twojej zdolności kredytowej. Podobnie jak w przypadku stóp procentowych, ceny ubezpieczenia kredytu hipotecznego często są znacząco niższe dla wyników powyżej 720 punktów, a najlepsze ceny są dostępne dla punktów 760 lub wyższych. Jeśli Twoja ocena kredytowa jest poniżej 620, znalezienie tradycyjnego kredytu hipotecznego lub wykupienie ubezpieczenia hipotecznego może być trudne lub niemożliwe.

Pożyczki wspierane przez rząd

Pożyczki wspierane przez rząd obejmują kredyty hipoteczne gwarantowane przez Federal Housing Administration, Department of Veterans Affairs i Department of Agriculture. Dzięki tym pożyczkom zwrot pożyczkodawcy jest gwarantowany przez rząd, więc ryzyko dla pożyczkodawcy jest mniejsze. Większość tych pożyczek nie jest wyceniana na podstawie Twojej zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy przyglądają się Twojemu kredytowi, aby zdecydować, czy pożyczyć Ci, czy nie, ale stopa procentowa będzie taka sama, niezależnie od tego, czy Twój wynik wynosi 621 czy 821. Zasady różnią się w przypadku tych programów, ale dobra zasada jest taka, od daty publikacji średni wynik od 620 do 640 wystarczy, abyś mógł wziąć kredyt hipoteczny.

Zarządzanie wynikiem

Niezależnie od programu, który wybierzesz, twoja zdolność kredytowa jest kluczem do uzyskania kredytu hipotecznego, a im wyższy, tym lepiej będziesz mieć zarówno kredyt hipoteczny, jak i inne oferty kredytowe. Dobre zarządzanie kredytem też nie jest szczególnie skomplikowane. Płacenie rachunków na czas i wykorzystanie jak najmniejszego limitu kredytowego – najlepiej z dolnej granicy przedziału od 10 do 30 procent – może pomóc utrzymać dobry wynik. Współpraca z biurami informacji kredytowej w celu usunięcia niedokładnych informacji może również poprawić Twój wynik.

  • MyFICO.com: Podstawy kredytu
  • The New York Times: Jak zwiększyć swoją zdolność kredytowąZillow: Understanding Mortgage Credit Scores – ZillowGenworth: Płacone ubezpieczenie kredytu hipotecznego pożyczkobiorcy (BPMI) – data wejścia w życie: 1 października 2013 rThe Chicago Tribune: zrozumienie wykorzystania kredytuSteve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy