Która z poniższych ma największy wpływ na Twoją zdolność kredytową? | Powiązany kredyt hipoteczny

17 lutego 2021
Category: Swój Kredyt

Twoja ocena kredytowa to trzycyfrowa liczba, która wpływa na Twoje życie na wiele sposobów. Chociaż wiele osób ma ogólne pojęcie o tym, co oznacza ich zdolność kredytowa, niewielu rozumie wszystkie szczegóły dotyczące ich zdolności kredytowej.

Na przykład możesz nie wiedzieć, które czynniki mają największy wpływ na twoją zdolność kredytową.

W tym poście odpowiemy na wszystkie ważne pytania dotyczące oceny zdolności kredytowej, abyś był w pełni przygotowany.

Które z poniższych stwierdzeń jest PRAWDZIWE w odniesieniu do punktacji kredytowej?

Istnieje wiele stwierdzeń, w tym dezinformacja, na temat wyników kredytowych. Na przykład, czy możesz odgadnąć, które z poniższych stwierdzeń dotyczących oceny zdolności kredytowej jest prawdziwe:

 • Wyniki kredytowe wahają się od 300 do połowy 800
 • Tylko biura informacji kredytowej znają dokładny proces obliczania zdolności kredytowej.Twoja ocena kredytowa odzwierciedla prawdopodobieństwo spłaty długówKażda osoba ma trzy oceny kredytoweWszystkie powyższe!

  Zgadza się, wszystkie powyższe stwierdzenia dotyczące ocen kredytowych są w rzeczywistości prawdziwe. Każda osoba ma trzy oceny kredytowe, a Twoja ocena kredytowa może wynosić od 300 do połowy 800. Jest to liczba, która odzwierciedla Twoje prawdopodobieństwo spłaty długów. Chociaż tylko biura informacji kredytowej wiedzą dokładnie, w jaki sposób obliczana jest zdolność kredytowa, poniżej wyjaśnimy niektóre z ważnych kwestii.

  Czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową

  Przede wszystkim musisz zrozumieć czynniki, które wpływają i nie wpływają na twoją zdolność kredytową. Istnieje wiele czynników, które wpływają na twoją zdolność kredytową i pewne nieporozumienia na temat tego, co ma na nią wpływ, a co nie.

  Czynnik, który ma największy wpływ na Twoją zdolność kredytowąChociaż istnieje kilka kwestii związanych z obliczaniem zdolności kredytowej, czynnikiem, który ma na to największy wpływ, jest historia płatności. Historia płatności jest zapisem tego, czy terminowo płaciłeś rachunki i stanowi ponad 1/3 Twojej zdolności kredytowej. Jednorazowa opóźniona płatność nie wpłynie znacząco na Twoją zdolność kredytową, ale wiele opóźnionych płatności tak. Aby mieć pewność, że Twoja zdolność kredytowa pozostanie na wysokim poziomie, spłacaj saldo karty kredytowej na czas każdego miesiąca.

  Jakie zachowania mogą sprawić, że ktoś będzie miał niską zdolność kredytową?Niektóre zachowania mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej, prowadząc do niskiej oceny kredytowej. Ponieważ historia płatności ma tak duży wpływ na zdolność kredytową, brakujące płatności są jednym z najważniejszych zachowań, które obniżą Twoją zdolność kredytową. Brak wielu płatności za samochód, dom lub kartę kredytową prowadzi do niskiej oceny kredytowej.

  Która czynność nie ma wpływu na Twoją zdolność kredytową?Istnieją również działania, które negatywnie wpływają na Twój kredyt, ale istnieją błędne przekonania na temat tego, co wpływa, a co nie szkodzi Twojej zdolności kredytowej. Wiele osób błędnie wierzy, że zapytanie o kartę kredytową zaszkodzi twojej zdolności kredytowej, ale tak naprawdę nie jest. Pytanie o obciążenie karty kredytowej nie ma wpływu na Twoją zdolność kredytową, więc nie wahaj się z tym zrobić, jeśli to konieczne.

  W której z poniższych sytuacji dobry wynik kredytowy jest ważny?

  Posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest bardzo ważne z wielu powodów. Ponieważ Twoja ocena kredytowa sygnalizuje prawdopodobieństwo spłaty zadłużenia, jest to liczba używana w wielu ważnych sytuacjach. Dla których z poniższych punktów potrzebujesz dobrej zdolności kredytowej:

  • Wynajem mieszkania
  • Ubieganie się o kredyt bankowy (w tym kredyt hipoteczny na dom)Kupowanie samochoduDobra ocena kredytowa jest ważna we wszystkich powyższych sytuacjach. Właściciele i banki sprawdzą Twoją zdolność kredytową, aby ocenić, czy kwalifikujesz się do tego. Na przykład wynajmujący sprawdzają Twój kredyt, aby określić, czy zapłacisz czynsz w terminie.

   Jeśli Twoje raporty kredytowe pokazują różne wyniki, co powinieneś zrobić?

   Ponieważ Twoja zdolność kredytowa jest tak ważna przy wielu różnych zakupach, warto ją sprawdzać przynajmniej raz w roku. Jednak różne raporty kredytowe mogą czasami pokazywać różne wyniki. Co więc powinieneś zrobić, jeśli twoje raporty kredytowe pokazują różne wyniki? Jeśli widzisz różne wyniki kredytowe z różnych raportów, powinieneś skontaktować się z biurami informacji kredytowej i zapytać o informacje, które mają na temat Twojej historii kredytowej.

   Powiązane artykułyCo osoba może zrobić, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową?

   Ocena kredytowa ma kluczowe znaczenie dla wielu różnych zakupów, więc posiadanie wysokiej oceny kredytowej jest niezbędne. Twoja zdolność kredytowa nie jest tą, z którą utknąłeś. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swój kredyt. Najpierw należy co roku przeglądać raport kredytowy. Pomoże Ci to pozostać na dobrej drodze i oceniać postępy każdego roku. Powinieneś również upewnić się, że twój raport kredytowy jest poprawny i nie zapomnij zakwestionować wszelkich znalezionych błędów w agencji kredytowej. Na koniec pamiętaj, aby co miesiąc spłacać saldo karty kredytowej i terminowo regulować wszystkie rachunki.

   Teraz, gdy oddzieliłeś fakty od fikcji, jeśli chodzi o wyniki kredytowe, nadszedł czas, aby zacząć zwiększać swoją zdolność kredytową. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc, skontaktuj się z nami tutaj.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy