Najlepsze oferty pracy i porady dotyczące kariery dla specjalizacji ekonomicznych

17 lutego 2021
Category: Jaka Jest

Jak przejść od nowego grad do nowego pracownika

Jeśli studiujesz ekonomię i nie wiesz jeszcze, co chcesz robić, nie martw się – nie jesteś sam! Wiele osób wciąż studiujących (a nawet później) wciąż próbuje dowiedzieć się, jaka jest ich idealna ścieżka kariery.

Chociaż nie musisz jeszcze podejmować decyzji, teraz jest dobry czas, aby dowiedzieć się więcej o różnych dostępnych możliwościach. Aby pomóc Ci w wyszukiwaniu, przygotowaliśmy przewodnik, który pomoże Ci zidentyfikować Twoje umiejętności rynkowe i ocenić ścieżki kariery. Przeczytaj poniżej!

Umiejętności na kierunkach ekonomicznych

Umiejętności zdobyte podczas studiowania ekonomii są nieocenione w czasach, gdy firmy coraz częściej poszukują kandydatów z doświadczeniem ilościowym. Twoje studia ekonomiczne zapewnią Ci narzędzia, które są bardzo pożądane w miejscu pracy, takie jak:

 • Analiza danych
 • MatematykaRozumowanie ilościoweKrytyczne myślenieZnajomość funkcjonowania rynkówZrozumienie biznesuOd czego zacząć karierę po uzyskaniu stopnia ekonomicznego

  Nie czuj presji, aby od razu wybrać swoją wymarzoną karierę – zacznij od małej kwoty, po prostu określając, gdzie leżą Twoje pasje. Na przykład, jeśli naprawdę lubisz identyfikować trendy w danych i analizować liczby, prawdopodobnie będziesz dobrze dopasowany do dziedziny, takiej jak nauka o danych lub statystyka. Jeśli lubisz poznawać wpływ przepisów na rynek, możesz rozważyć karierę w polityce. Sprawdź, które tytuły są powiązane z każdą dziedziną, i przejrzyj otwarte role w Glassdoor, aby lepiej zrozumieć, jakie są Twoje opcje pracy.

  Warto również zastanowić się, jakie środowisko pracy jest dla Ciebie najlepsze ze względu na Twoją osobowość i styl pracy. Jeśli chcesz działać szybko i wywrzeć duży wpływ, możesz rozważyć pracę w małym, zwinnym startupie. Jeśli jesteś pasjonatem służenia dobru publicznemu, kariera w rządzie może być dla Ciebie. A jeśli chcesz pracować z dużymi zbiorami danych i dysponujesz znacznymi zasobami do dyspozycji swojego zespołu, możesz chcieć pracować dla większej firmy lub instytucji finansowej o bardziej ugruntowanej pozycji.

  Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy dla kierunków ekonomicznych

  Bez względu na kierunek studiów zastosowanie ma wiele typowych wskazówek dotyczących poszukiwania pracy – na przykład zawsze dobrze jest nawiązać kontakty z innymi osobami w swojej dziedzinie, zbadać firmy, którymi jesteś zainteresowany i przeprowadzić próbę przed rozmową kwalifikacyjną. Ale jest kilka rzeczy, na które główne kierunki ekonomiczne powinny zwrócić szczególną uwagę.

  • Myśl nieszablonowo.Większość kierunków ekonomicznych wie, że jest dla nich wiele możliwości zatrudnienia w finansach i rządzie, ale nie pomijaj sektora prywatnego! Wiele firm, zwłaszcza zajmujących się technologią, w coraz większym stopniu dostrzega wartość zatrudniania ekonomistów, a role w prognozowaniu popytu i analizie danych są dostępne wszędzie, od firm detalicznych po firmy oferujące oprogramowanie jako usługę (SaaS).
  • Podaj jak najwięcej wywiadów informacyjnych.Ponieważ w ekonomii istnieje tak wiele różnych ścieżek kariery, ważne jest, aby dokładnie zbadać dostępne opcje. Chociaż z pewnością możesz znaleźć wiele informacji w Internecie, nie ma nic lepszego niż rozmowa z kimś z pierwszej ręki, aby zrozumieć, na czym polega dana praca i jak możesz wyróżnić swoją aplikację. Nie wiesz, do kogo się udać? Zwróć się do swoich przyjaciół, rodziny, sieci internetowej, stowarzyszeń absolwentów i organizacji zawodowych o kontakty.Doskonal swoje umiejętności techniczne. W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie opartym na danych, twarde umiejętności królują. Sprawdź, które technologie, programy i języki kodowania są powiązane z dziedziną, która Cię interesuje, a następnie zapoznaj się z nimi. Na przykład wielu ekonomistów zatrudnionych w sektorze prywatnym regularnie używa R i Pythona, więc zdobycie praktycznej znajomości tych języków z pewnością zrobi wrażenie.Kontynuować edukację

   Uzyskanie tytułu licencjata z ekonomii nie musi oznaczać końca formalnej nauki. Wiele uniwersytetów oferuje studia magisterskie i doktoranckie z ekonomii, chociaż to, czy zdecydujesz się je kontynuować, będzie zależeć od tego, co dokładnie chcesz uzyskać z tego doświadczenia.

   Uniwersytety w Stanach Zjednoczonych zazwyczaj nie oferują studiów magisterskich na zamówienie z ekonomii, ale jest kilka, które to robią, a także wiele opcji za granicą. Studia magisterskie z ekonomii zwykle trwają od jednego do dwóch lat i będą kosztować dziesiątki tysięcy dolarów. Mogą jednak być korzystne dla tych, którzy chcą piąć się po szczeblach kariery w usługach finansowych lub konsultingu.

   Z drugiej strony studia doktoranckie zazwyczaj nic nie kosztują, ponieważ są w pełni finansowane przez uniwersytety. Ich ukończenie zajmuje od pięciu do siedmiu lat i są najlepsze dla tych, którzy chcą pracować w środowisku akademickim lub zajmować wysokie stanowiska w takich dziedzinach, jak rząd, badania i polityka. Warto zauważyć, że zarówno studia magisterskie, jak i doktoranckie wymagają dużej ilości matematyki, więc jeśli to nie jest twoja mocna strona, możesz rozważyć alternatywną ścieżkę.

   Innym typowym dla kierunków ekonomicznych wyższym tytułem jest MBA. Studia MBA mogą pomóc Ci zdobyć nieocenione umiejętności biznesowe i strategiczne oraz zapewnić dobrą pozycję na stanowiskach kierowniczych i kierowniczych. Studia MBA zwykle trwają dwa lata i kosztują dziesiątki tysięcy dolarów – jednak studia MBA często prowadzą do wyższych pensji w przyszłości.

   Niektóre typowe role dla głównych kierunków ekonomicznych nie wymagają zaawansowanego stopnia naukowego, ale wymagają dodatkowego licencjonowania lub certyfikacji. Obejmuje to prace takie jak:

   Najpopularniejsze zawody na kierunkach ekonomicznych

   Jeśli studiujesz ekonomię, gratulacje – prawdopodobnie wkroczysz w lukratywną dziedzinę! W rzeczywistości Glassdoor odkrył, że ekonomia była jednym z najlepiej opłacanych kierunków studiów. Niektóre z najczęstszych zawodów na kierunkach ekonomicznych to:

   Podstawowe prace w ekonomii na poziomie podstawowym

   Znalezienie pracy zaraz po ukończeniu studiów może wydawać się wyzwaniem, ale istnieje wiele świetnych opcji dla absolwentów ze specjalizacją ekonomiczną. Kilka pomysłów na początek:

   Najlepsze oferty pracy na kierunkach ekonomicznych   Średnia płaca podstawowa ekonomisty :102 333 USD rocznie

   Ekonomiści interpretują dane, przeprowadzają badania, identyfikują trendy i tworzą prognozy na podstawie zebranych informacji. Wbrew powszechnemu przekonaniu ekonomiści nie pracują tylko dla rządu federalnego lub think tanków – jest to obecnie jedno z najgorętszych zawodów w branży technologicznej, a wiele innych firm z głównego nurtu również podąża za tym trendem.   Średnia płaca podstawowaanalitykadanych :117 345 USD rocznie

   Dzięki wysokiemu wskaźnikowi zadowolenia z pracy, medianie wynagrodzenia podstawowego i liczbie otwartych miejsc pracy, Data Scientist przez cztery lata z rzędu zajął pierwsze miejsce na liście najlepszych ofert pracy w Ameryce firmy Glassdoor. Zasadniczo naukowcy zajmujący się danymi analizują duże ilości danych w celu określenia trendów i uzyskania spostrzeżeń. Informacje te są następnie wykorzystywane do wpływania na decyzje biznesowe.   Średnia płaca podstawowa aktuariusza :105 031 USD / rok

   Aktuariusze analizują prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych zdarzeń. Często zatrudniani przez firmy ubezpieczeniowe, zazwyczaj przyglądają się prawdopodobieństwu wystąpienia zagrożeń, takich jak pożary, wypadki lub powodzie, w celu określenia strategii finansowej związanej z polisami ubezpieczeniowymi.   Średnie wynagrodzenie podstawowe konsultanta ds. Zarządzania :105 461 USD rocznie

   Konsultanci ds. Zarządzania są odpowiedzialni za przedstawianie ogólnych zaleceń dotyczących sposobu prowadzenia działalności. Koncentrując się na wydajności, doskonaleniu i maksymalizacji zysków, ci wpływowi pracownicy identyfikują obszary ryzyka i możliwości w całej działalności firmy, aby stymulować wzrost.   Średnie wynagrodzenie podstawowe analitykacenowego:68 611 USD / rok

   Analitycy cen łączą umiejętności analityczne i badania rynkowe w celu strategicznego określenia optymalnej ceny produktów i usług. Konkretne zadania mogą obejmować przeprowadzenie audytu cen konkurencyjnych, pracę z tajnymi klientami, monitorowanie cen surowców i współpracę z zespołami marketingu produktów w zakresie strategii cenowej i komunikatów.

   Praktyki na kierunkach ekonomicznych

   Przy tak wielu opcjach, gdzie rozpocząć poszukiwania stażu na kierunku ekonomia? Oto kilka pomysłów na początek.

   Ucz się więcej

   Teraz, gdy już wiesz, jakich rodzajów pracy szukać i gdzie się ubiegać, przypomnij sobie kilka podstaw poszukiwania pracy, aby przygotować się na sukces! Od porad dotyczących CV po wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej i nie tylko – Glassdoor zapewnia Ci ochronę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy