Opłaty od ceny końcowej

17 lutego 2021
Category: Należy Pamiętać

Serwis eBay pobiera prowizje od ceny końcowej, gdy Twoje przedmioty są sprzedawane.

Opłata ta jest obliczana jako procent całkowitej kwoty sprzedaży. Łączna kwota sprzedaży to kwota, którą płaci kupujący, w tym wszelkie opłaty za wysyłkę i obsługę. Podatek obrotowy nie jest uwzględniany w obliczeniach.

Nie zostaniesz obciążony opłatą za wystawienie, jeśli nadal masz przydział aukcji z zerową opłatą za wystawienie dostępnych w danym miesiącu. Jednak po sprzedaży przedmiotu nadal będziesz musiał uiścić prowizję od ceny końcowej.

Prowizja od ceny końcowej może się różnić w zależności od lokalnej witryny eBay, w której wystawiasz przedmioty, i od tego, czy jesteś sprzedawcą biznesowym.

Opłaty za wystawienie różnią się w zależności od ceny wywoławczej przedmiotu, wybranej kategorii przedmiotu, lokalnej witryny eBay, w której wystawiasz przedmioty, oraz tego, czy jesteś sprzedawcą biznesowym.

Opłata od ceny końcowej Witryny eBay Sprzedawca prywatny Sprzedawca biznesowy COM10% (limit 750 USD)10% (limit 750 USD) UK10% (limit 250 GBP)5–11% (w zależności od kategorii) AU9,9%9,9% CA10% (limit 750 USD)10% (limit 750 USD) DE10% (limit 199 EUR)9% + 0,05 EUR (limit 99 EUR) FR8% (limit 200 EUR)3–8% (w zależności od kategorii) ES10% (limit 200 EUR)3–7% (w zależności od kategorii) TO10% (limit 200 EUR)4,3–9,6% (w zależności od kategorii)Jeśli z jakiegoś powodu kupujący nie zapłaci, musisz anulować sprzedaż lub zgłosić ją jako niezapłaconą pozycję, aby kwalifikować się do zwrotu prowizji od ceny końcowej.

Opłaty od ceny końcowej za wysyłkęJeśli oferujesz kilka opcji wysyłki, końcowe opłaty za wysyłkę są oparte na koszcie usługi wysyłkowej wybranej przez kupującego.

Przypadki specjalneSprzedawanie poza serwisem eBayJeśli zamierzasz sfinalizować sprzedaż poza serwisem eBay, zostaniesz obciążony prowizją od ceny końcowej.

Na przykład, jeśli oferujesz lub odwołujesz się do swoich danych kontaktowych lub prosisz kupującego o ich dane kontaktowe w kontekście kupowania lub sprzedawania poza serwisem eBay, zostaniesz obciążony prowizją od ceny końcowej obliczoną na podstawie całkowitej kwoty sprzedaży, nawet jeśli Twój przedmiot nie jest sprzedawany.

W takiej sytuacji łączną kwotę sprzedaży ustala się w następujący sposób:

 • Format aukcji w stylu aukcji: Łączna kwota sprzedaży to cena początkowa aukcji, cena Kup teraz (jeśli dotyczy), cena minimalna (jeśli dotyczy) lub cena ustalona między kupującym a sprzedającym, w zależności od tego, która z nich jest najwyższa.
 • Format aukcji ze stałą ceną: Łączna kwota sprzedaży to stała cena lub cena ustalona między kupującym a sprzedającym, w zależności od tego, która z tych kwot jest wyższa.Sprzedawcy nie spełniają oczekiwań dotyczących wydajnościDodatkowe opłaty od ceny końcowej mogą obowiązywać od sprzedaży w następujących okolicznościach:

  • Jeśli Twoje konto nie spełnia minimalnych standardów wydajności sprzedających w serwisie eBay. (Należy pamiętać, że minimalne Standardy wydajności sprzedającego mogą się różnić w zależności od międzynarodowego serwisu eBay.)

   Na przykład Twoje konto nie spełnia naszych minimalnych standardów wydajności sprzedającego w Stanach Zjednoczonych w momencie sprzedaży w serwisie ebay.com. W takiej sytuacji w momencie sprzedaży przedmiotu naliczone zostanie dodatkowe 5% standardowych opłat od ceny końcowej. Możesz sprawdzić swój aktualny poziom sprzedającego w Panelu sprzedawcy.

   Ta opłata nie dotyczy sprzedawców powyżej standardu i najlepiej ocenianych w serwisie eBay.

   • Jeśli stawka przedmiotu niezgodna z opisem żądań zwrotu jest oceniana w metrykach usług jako bardzo wysoka w jednej lub kilku kategoriach, zostaniesz obciążony dodatkowymi 5% standardowej prowizji od ceny końcowej za sprzedaż w tych kategoriach. Możesz wyświetlić spersonalizowany pulpit wskaźników usług w Centrum sprzedawców.

    W większości kategorii opłaty od ceny końcowej są ograniczone – maksymalna kwota zależy od kategorii aukcji oraz tego, czy masz subskrypcję Sklepu eBay. Jednak dodatkowe opłaty od ceny końcowej za niespełnienie naszych minimalnych standardów wydajności i / lub za bardzo wysoką stawkę przedmiotu niezgodną z opisanymi żądaniami zwrotu, nie podlegają maksymalnym limitom prowizji od ceny końcowej. Wszelkie dodatkowe opłaty od ceny końcowej zostaną obliczone jako procent całkowitej kwoty sprzedaży, w tym kosztów wysyłki. Wskażemy, które aukcje podlegają dodatkowym opłatom w podsumowaniu konta.Jeśli Twoje konto nie spełnia naszych minimalnych standardów wydajności sprzedającego, a Twoja cena przedmiotu jest bardzo wysoka, niezgodna z opisem żądań zwrotu w momencie sprzedaży, zostanie naliczona dodatkowa prowizja od ceny końcowej za niespełnienie nasze minimalne standardy wydajności sprzedawcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy