Oto „sekretny” sposób na wybaczenie kredytu studenckiego dzięki nowemu pakietowi stymulującemu koronawirusa

17 lutego 2021

Prezydent Donald Trump (fot.Drew Angerer / Getty Images)

Nowe przepisy dotyczące środków stymulujących koronowirusa o wartości 2 bilionów dolarów nie oferują żadnej możliwości wybaczenia kredytu studenckiego. Czy to prawda?

Oto, co musisz wiedzieć.

Kredyty studenckie

Ustawa CARES zapewnia wiele korzyści dla kredytów studenckich, w tym pomoc w zarządzaniu pieniędzmi w związku z kryzysem związanym z koronawirusem. Wśród innych korzyści ustawa CARES zapewnia do 30 września 2020 r .:

Ustawa, którą prezydent Donald Trump podpisał w zeszłym tygodniu, opiera się na działaniu wykonawczym Trumpa, aby zrzec się odsetek od federalnych pożyczek studenckich i zaprzestać ściągania długów z tytułu kredytów studenckich od 9 milionów pożyczkobiorców. Wcześniej Trump ogłosił, że masz możliwość zaprzestania spłacania federalnych pożyczek studenckich przez 60 dni i możesz uzyskać zwłokę w sprawie pożyczki studenckiej, kontaktując się z osobą obsługującą pożyczki studenckie. Nowe ustawodawstwo przedłuża te świadczenia o kilka miesięcy i czyni je automatycznymi. Te świadczenia ze spłaty kredytu studenckiego są dodatkiem do płatnego planu zwolnień chorobowych Trumpa, do którego wielu kredytobiorców może również kwalifikować się wielu pożyczkobiorców.

Oprócz sprawdzania bodźców, oto, ile można uzyskać z pakietu bodźców do domuW tych stanach nadal wypłacane są dodatkowe 300 $ tygodniowych świadczeń z tytułu bezrobociaAktualizacja bodźców: Pojawiają się szczegóły oferty Białego Domu, pakiet stymulacyjny o wartości 1,6 biliona USD z czekami stymulacyjnymi 1200 USD, zasiłkami dla bezrobotnych 400 USD, pomocą stanową / lokalną 250 miliardów USD Kredyt studencki wybaczenie

Ustawa CARES nie przewiduje żadnego bezpośredniego umarzania pożyczek studenckich dla pożyczkobiorców. Senaccy Demokraci zaproponowali plan umarzania pożyczek studenckich, który umożliwiłby umorzenie co najmniej 10 000 dolarów federalnych pożyczek studenckich dla wszystkich pożyczkobiorców. Dom Demokraci zaproponował, aby każdy pożyczkobiorca otrzymał 30 000 dolarów umorzenia kredytu studenckiego. Żaden wniosek nie został uwzględniony w prawodawstwie. Były wiceprezydent Joe Biden popiera umorzenie pożyczki studenckiej w wysokości 10 000 dolarów jako dodatek do planu pożyczki studenckiej w wysokości 750 miliardów dolarów, chociaż ten nowy plan różni się od pierwotnego planu umorzenia pożyczki studenckiej senatora Elizabeth Warren i propozycji senatora Berniego Sandersa, by wybaczyć całe 1,6 biliona dolarów zadłużenia z tytułu kredytów studenckich.

Czy to naprawdę oznacza brak możliwości wybaczenia kredytu studenckiego?

W rzeczywistości istnieje ukryty sposób uzyskania umorzenia pożyczki studenckiej w ustawie CARES i ma ona zastosowanie do pożyczkobiorców, którzy ubiegają się o umorzenie pożyczki na cele publiczne. Chociaż Trump wezwał do zakończenia programu wybaczania pożyczek publicznych w swoim rocznym budżecie na rzecz uproszczonego planu spłaty opartego na dochodach, a Sekretarz Edukacji Betsy DeVos wyjaśniła, dlaczego uważa, że ​​dobrym pomysłem jest zakończenie tego wybaczania pożyczki studenckiej program umorzenia kredytów z tytułu świadczenia usług publicznych jest nadal aktywny. Ustawa CARES zapewnia określone korzyści pożyczkobiorcom ubiegającym się o umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych. Niektórzy pożyczkobiorcy pytali o nowe ogłoszenie dotyczące zawieszenia wszystkich federalnych spłat pożyczek studenckich i czy dobrym pomysłem jest zaprzestanie spłaty federalnych pożyczek studenckich.Program wybaczania pożyczek publicznych wymaga 120 miesięcznych federalnych spłat pożyczek studenckich, chociaż płatności nie muszą następować po sobie. Pożyczkobiorcy nie chcą popełnić jednego błędu i zostać odrzuceni za umorzenie kredytu studenckiego. Kiedy skontaktujesz się z osobą zajmującą się pożyczkami studenckimi lub odwiedzisz witrynę internetową Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, możesz zostać poinformowany, że nie możesz dokonać kwalifikującej się płatności za umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych, gdy federalne pożyczki studenckie są wstrzymane.możesz zostać poinformowany, że nie możesz dokonać kwalifikującej się spłaty za umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych, podczas gdy federalne pożyczki studenckie są wstrzymane.możesz zostać poinformowany, że nie możesz dokonać kwalifikującej się spłaty w celu umorzenia pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych, gdy federalne pożyczki studenckie są wstrzymane.

Możesz odetchnąć: wszelkie spłaty federalnych pożyczek studenckich, które pominiesz od teraz do 30 września 2020 r. ,wliczają się do 120 wymaganych płatności. Chociaż Departament Edukacji lub osoba obsługująca pożyczki studenckie mogą jeszcze nie zaktualizować swoich witryn internetowych (ponieważ przepisy są zupełnie nowe), ta korzyść jest częścią ustawy CARES, a brak płatności nie będzie traktowany jak zwykła zwłoka. Pomyśl o tym w ten sposób: tradycyjnie musisz dokonać 120 miesięcznych płatności. Jeśli wstrzymasz spłaty federalnych pożyczek studenckich do 30 września 2020 r., Nie będziesz już musiał dokonywać 120 płatności, ponieważ te miesiące bez spłaty będą nadal „liczone. Oznacza to nie tylko mniej płatności, ale także mniejszą spłatę salda kredytu studenckiego. Jeśli wstrzymasz spłaty federalnych pożyczek studenckich, w rzeczywistości możesz zaoszczędzić pieniądze i otrzymać więcejodpuszczenie kredytu studenckiego, ponieważ technicznie rzecz biorąc, nie możesz dokonać 120 płatności. Z tej perspektywy ustawa CARES zapewnia „tajne przepisy dotyczące umorzenia pożyczek studenckich dla pożyczkobiorców ubiegających się o umorzenie pożyczki z tytułu świadczenia usług publicznych.

Jak spłacić pożyczki studenckie

Co jeszcze możesz zrobić, aby szybciej spłacić pożyczki studenckie i zaoszczędzić pieniądze w tym trudnym okresie? Oto cztery opcje, z których wszystkie są bezpłatne:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy