Overstock.com zostaje pierwszym głównym sprzedawcą, który akceptuje Bitcoin na całym świecie

17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Dzielić

Overstock.com zostaje pierwszym głównym sprzedawcą, który akceptuje Bitcoin na całym świecieOverstock.com był pierwszym dużym sprzedawcą internetowym, który wprowadził bitcoin, przyjmując płatności w walucie cyfrowej tutaj w USA od początku stycznia. A teraz jest pierwszym, który obsługuje bitcoiny na całym świecie.

Wcześnie rano firma z siedzibą w Salt Lake City zaczęła akceptować płatności bitcoinami we wszystkich innych krajach. Każdy, gdziekolwiek, może teraz używać cyfrowej waluty do kupowania wszystkiego, co oferuje Overstock, od akcesoriów do telefonów po meble ogrodowe – chociaż są kraje, w których firma nie wysyła zakupów. „Dopóki możesz korzystać z Internetu, możesz zamawiać i płacić w bitcoinach – mówi założyciel i dyrektor generalny Overstock, Patrick Byrne. „Jeśli chcesz, możesz zamawiać w Korei Północnej – pod warunkiem, że dostarczasz towary, powiedzmy, do Singapuru.

Sprzedawcy internetowi Newegg i TigerDirect już akceptują bitcoiny zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie, a mniejsze firmy wykorzystują bitcoin do transakcji międzynarodowych, ale Overstock, firma z roczną sprzedażą 1,3 miliarda dolarów, nadal rozszerza zasięg cyfrowej waluty. Wiele pytań dotyczy przyszłości bitcoina, nowego rodzaju pieniędzy nadzorowanego przez oprogramowanie działające w rozległej sieci maszyn. Nadal nie jest jasne, w jaki sposób rządy na całym świecie regulują użycie waluty. Ale wciąż ewoluuje.

Dziś nawet najwięksi zwolennicy bitcoinów mają tendencję do gromadzenia bitcoinów, zamiast je wydawać, postrzegając cyfrową walutę, której cena jest zmienna, jako inwestycję bardziej niż cokolwiek innego. Jednak wraz z globalną ekspansją Overstock – i firmami takimi jak Dell rozważającymi podobne ustalenia – łatwiej jest płacić za rzeczy bitcoinem. „Wydaje się, że to świetna wiadomość – mówi Roger Ver, jeden z największych zwolenników bitcoina, którego serwis z częściami komputerowymi Memory Dealers od lat akceptuje cyfrową walutę.

Krucjata Byrne’aPrzejście Overstock do świata bitcoinów jest napędzane przez Byrne’a. Libertarianin z tytułem doktora filozofii, Byrne, podobnie jak wielu innych, postrzega bitcoin jako sposób na uwolnienie naszego systemu pieniężnego od czasami uciążliwej i kosztownej kontroli dużych banków i rządu. Niedawno obiecał, że weźmie 4 procent całej sprzedaży bitcoinów Overstock i przekaże je organizacjom non-profit pracującym na rzecz rozwoju waluty cyfrowej, a także bada sposoby wykorzystania technologii kryjącej się za bitcoinem do emisji akcji w jego firmie – bez pomocy tradycyjnych giełd, takich jak NASDAQ czy NYSE.

„Pływamy w założeniach na temat tego, jak powinno działać, i nie rozumiemy tych założeń, mówi Byrne, w typowy dla siebie sposób. „Nie rozumiemy funkcji rządów, naszych instytucji prawnych i finansowych. Nie potrzebujemy ich. Możemy korzystać z internetu.

Bitcoin jest już technologią międzynarodową. Częścią atrakcji zawsze było to, że otwarta sieć bitcoinów pozwala każdemu przesyłać pieniądze za granicę bez płacenia wysokich opłat za tradycyjne operacje, takie jak Western Union. Ale aby osiągnąć akceptację głównego nurtu, musi rozprzestrzenić się na nowy rodzaj usług online – łatwe w użyciu usługi świadczone przez zaufane firmy, w przeciwieństwie do raczej amatorskich operacji prowadzonych przez bankrutującą giełdę bitcoinów Mt. Gox. Przejście Overstock na bitcoin jest krokiem na tej drodze, a inne znaczące firmy pomagają legitymizować cyfrową walutę na inne sposoby.

Gdy Overstock zaczął akceptować międzynarodowe płatności w bitcoinach, Coinbase – startup z San Francisco, którego technologia napędza te płatności dla Byrne i firmy – rozszerzył swoją działalność na 13 krajów w Europie, co może spowodować większą akceptację bitcoinów wśród kupców tam zlokalizowanych. Wspierany przez 25 milionów dolarów finansowania od znanej firmy venture capital z Doliny Krzemowej Andressen Horowitz, Coinbase już obsługuje płatności bitcoinowe dla ośmiu amerykańskich detalistów, których sprzedaż wynosi ponad miliard dolarów rocznie. Inny znaczący procesor płatności bitcoin, BitPay, oferuje własne usługi w Europie i według Moe Levina, dyrektora firmy ds. Rozwoju biznesu w Europie, około 200 nowych handlowców korzysta z usług firmy każdego tygodnia, w porównaniu do 200 miesięcznie w kwietniu .

W rozsądnym czasie Coinbase oferuje teraz Europie usługę konsumencką, która umożliwia osobom fizycznym łatwe wysyłanie, odbieranie i przechowywanie bitcoinów. Może to pomóc napędzać zakupy bitcoinów z drugiej strony równania, a jak twierdzi założyciel i dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong, jest to równie ważne dla ewolucji waluty.

PodsumowanieBitcoin może potencjalnie pomóc konsumentom w łatwiejszym i tańszym przechowywaniu i wydawaniu pieniędzy, ale może również dać zastrzyk w ramię handlowcom takim jak Overstock. Jak wskazuje Byrne, przyjmowanie płatności kartą kredytową – zwłaszcza z zagranicy – jest dość kosztowne ze względu na wysokie opłaty pobierane od zewnętrznych procesorów. „Międzynarodowe karty kredytowe to prawdziwy bałagan – mówi Byrne. „Jeśli zabierasz karty z kraju takiego jak Rosja, istnieje ogromna dopłata, ponieważ stamtąd pochodzi tak wiele oszustw związanych z kartami kredytowymi Overstock nadal płaci Coinbase za obsługę tych transakcji, ale według Byrne opłaty te są znacznie niższe.

Płatności Bitcoin stanowiły około jednej czwartej jednego procenta sprzedaży Overstock od stycznia, czyli od 12 000 do 15 000 USD dziennie. Byrne nazywa to „trochę bardziej, niż się spodziewałem i uważa, że ​​wraz z otwarciem przez firmę płatności bitcoinowych na całym świecie cyfrowa waluta może wygenerować łącznie 8 milionów dolarów sprzedaży do końca roku. Nie jest to dokładnie duża część przychodów firmy, ale Byrne uważa również, że bitcoin może stać się sposobem na zwiększenie zasięgu jego witryny. „Nigdy nie mieliśmy silnego międzynarodowego biznesu – mówi Byrne – „i to jest dobry pierwszy krok w kierunku jego zbudowania.

Problem w tym, że regulacje rządowe – lub po prostu groźba przepisów rządowych – mogą zahamować wzrost bitcoina. Chociaż system bitcoin typu open source działa poza kontrolą rządów i banków, niektóre rządy pracują nad ścisłym regulowaniem cyfrowej waluty w swoich jurysdykcjach. Stan Nowy Jork zaproponował niedawno utworzenie licencji bitcoin dla firm, które wymagałyby od nich zgłaszania ogromnych ilości informacji, jeśli prowadzą działalność w stanie, a wielu uważa, że ​​okaże się to zbyt uciążliwe dla firm, które chcą handlować w cyfrowej walucie. Ale Byrne należy do tych, którzy wierzą, że organy regulacyjne znajdą sposób na dostosowanie się do większego ruchu bitcoinów. „Bitcoin stał się już zbyt duży, by upaść – mówi. „To nie jest dżin, którego mogą włożyć z powrotem do butelki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy