Recenzja Delta SkyMiles® Blue American Express Card

17 lutego 2021
Category: Zwrotu Gotówki

Karta Delta SkyMiles® Blue American Express to karta kredytowa z nagrodami za podróże. Pozwala członkom karty gromadzić dodatkowe mile na podróże i restauracje, oferując jednocześnie cenne dodatkowe korzyści, takie jak ochrona kupujących i zniżki na zakupy podczas lotu. W przeciwieństwie do wielu kart kredytowych premium, ta oferta American Express nie jest objęta roczną opłatą, a jej oprocentowanie jest porównywalne z innymi opcjami podróży służbowych. Nowi posiadacze kart mogą skorzystać z oferty wprowadzającej, która daje im 15 000 mil, jeśli ich wydatki osiągną lub przekroczą 1000 USD w pierwszych trzech miesiącach członkostwa w karcie. Oferta wygasa 01.04.2020.

Podstawowe informacje o karcie Delta SkyMiles® Blue American Express
 • RRSO: 17,24% – 26,24% zmienna
 • Opłata roczna: 0 USD Główna funkcja: podwójne mile na zakupy w Delcie i w restauracjach Oferta bonusowa: nowi posiadacze kart otrzymają 15 000 mil po wydaniu 1000 $ na kartę w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Oferta wygasa 01.04.2020.Co jest ciekawego w karcie Delta SkyMiles® Blue American ExpressKarta Delta SkyMiles® Blue American Express Card umożliwia posiadaczom kart zdobycie dwóch mil za każdego dolara wydanego na restauracje w Stanach Zjednoczonych i każdego dolara wydanego na zakupy Delta. Obejmuje to loty zarezerwowane bezpośrednio na stronie Delta.com, a także Delta Sky Club®, Delta Vacations® oraz zakupy w trakcie lotu. Każdy inny zakup z kwalifikujących się kategorii daje posiadaczom karty jedną milę za każdego dolara umieszczonego na karcie. Obejmuje to artykuły spożywcze, paliwo i powtarzające się wydatki obowiązujące w Stanach Zjednoczonych, takie jak rachunki za telefon komórkowy. Posiadacze kart mogą wykorzystać mile, które zgromadzili w Delta lub u jednego z pozostałych 15 partnerów lotniczych.

  Możliwość gromadzenia mil to tylko jedna z zalet posiadania karty Delta SkyMiles® Blue American Express Card. Posiadanie konta ma inne ważne i cenne korzyści. W przypadku lotów Delta zakupy posiadaczy kont są o 20% tańsze. Otrzymują również bezpłatne ubezpieczenie wynajmu samochodu i dostęp do gorącej linii Global Assist® za każdym razem, gdy podróżują ponad 100 mil od domu. Członkowie Delta SkyMiles® Blue American Express Card również otrzymują dodatkową ochronę zakupów, w tym dodatkowe dwa lata gwarancji, ochronę zwrotów, członkostwo Shoprunner i ochronę przed oszustwami. A co najważniejsze, Delta SkyMiles® Blue American Express Card zapewnia możliwość planowania zakupów. Posiadacze kart mogą skorzystać z Plan It®, aby rozłożyć duże zakupy na zaplanowane raty za niewielką opłatą.

  Rzeczy do rozważeniaTo jest karta kredytowa rozliczana w milach. Chociaż karta Delta SkyMiles® Blue American Express oferuje pewne korzyści, których nie zapewnia wiele innych kart, posiadacze kont, którzy rzadko podróżują lub nigdy nie jedzą poza domem, nie dostaną tak wielu korzyści, jak ci, którzy to robią. Z drugiej strony, jeśli jesteś kimś, kto często podróżuje lub często podróżuje poza Stany Zjednoczone, możesz rozważyć kartę podróżną, której nagrody są bardziej zbliżone do tych czynności.

  Przyjrzyj się też uważnie stopie procentowej. Oprocentowanie tej karty nie jest ani dobre, ani złe – jest na równi z nagrodami za podróże służbowe. Jednak dobrze wykwalifikowani nabywcy mogą otrzymać kartę kredytową z niższym oprocentowaniem, która oferuje wiele takich samych korzyści, jak karta Delta SkyMiles® Blue American Express, jeśli nie większość z nich.

  Jak najlepiej wykorzystać tę kartę

  Maksymalne wykorzystanie karty takiej jak Delta SkyMiles® Blue American Express Card wymaga pewnego planowania. Najpierw przyjrzyj się, jak gromadzisz najwięcej mil. W tym przypadku Delta SkyMiles® Blue American Express Card nagradza posiadaczy kart 2-krotnymi milami za każdego dolara wydanego w amerykańskiej restauracji, a także za pieniądze wydane w Delta. Posiadacze kont powinni upewnić się, że dokonują uzgodnień bezpośrednio przez Delta podczas rezerwacji lotów. Pamiętaj też, że karta Delta SkyMiles® Blue American Express przyznaje posiadaczom 2 mile za dolary wydane na podwyższenie standardu miejsca, zakupy podczas lotu i karnety do Delta Sky Club®. Członkowie karty otrzymują podwójne nagrody za te wydatki, więc opłaca się ulepszyć swój lot.

  Upewnij się również, że poznałeś inne, mniej oczywiste korzyści wynikające z bycia członkiem Delta SkyMiles® Blue American Express Card. Ta karta kredytowa oferuje tak wiele korzyści zakupowych, że zapamiętanie ich wszystkich może być trudne. Członkowie karty otrzymują przedłużone gwarancje i ochronę zwrotów, a także ochronę zakupów. Z kolei przy zakupie warto zapłacić Kartą Delta SkyMiles® Blue American Express Card, zwłaszcza przy zakupach dużych. Co więcej, ta karta oferuje elastyczność płatności, dzięki czemu możesz podzielić te duże zakupy na łatwe do zarządzania płatności bez ponoszenia dodatkowych odsetek. Korzystanie z tej korzyści może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na spłatach odsetek. Shoprunner to kolejna zaleta. Daje członkom bezpłatną dwudniową wysyłkę od kilkudziesięciu sprzedawców detalicznych.Na pewno zechcesz się upewnić, że aktywujesz tę korzyść, aby zaoszczędzić pieniądze na wysyłce.

  Inne opcje kart, które mogą Cię zainteresować

  Posiadanie karty Delta SkyMiles® Blue American Express Card ma wiele zalet, ale to nie znaczy, że jest ona odpowiednia dla każdego. Osoby często podróżujące mogą odnieść większe korzyści, wybierając kartę Delta SkyMiles® Gold American Express Card. Oprocentowanie jest takie samo jak w przypadku karty Delta SkyMiles® Blue American Express i nie ma opłaty rocznej w pierwszym roku (potem 95 USD rocznie). Członkowie otrzymują 2x mile za zakupy Delta, ale nie ma żadnych opłat transakcyjnych, a posiadacze kart mogą bezpłatnie nadać swoją pierwszą sztukę bagażu podczas każdego lotu w obie strony.

  Jeśli niskie oprocentowanie i brak rocznej opłaty wydają Ci się szybsze, sprawdź kartę American Express Cash Magnet®. Zawiera 1,5% zwrotu gotówki przy każdym zakupie i oferuje takie same możliwości Plan It®, jak karta Delta SkyMiles® Blue American Express. Dodatkowo ma atrakcyjną ofertę początkową: 0% RRSO przez 15 miesięcy. Następnie mamy do czynienia ze zmienną RRSO wynoszącą 14,49% – 25,49%. Karta zawiera również 150 USD w postaci kredytu na wyciągu po wydaniu 1000 USD w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

  Ostatnie słowo

  Spójrz na Delta SkyMiles® Blue American Express Card, aby uzyskać nagrody za podróże bez rocznej opłaty. Jeśli lubisz latać Deltą i masz skłonność do jedzenia poza domem, struktura nagród będzie na wyciągnięcie ręki. Karta ma również zabezpieczenia, które pokochają kupujący, bez opłaty rocznej i przyzwoite oprocentowanie. Jeśli jednak nie podróżujesz często lub podróżujesz znacznie więcej niż wiele innych osób, karta Delta SkyMiles® Blue American Express może nie oferować tak dużych korzyści.

  Renee BreitenDostawca finansów osobistych

  Renee Breiten jest profesjonalną pisarką i MBA Exeter, która specjalizuje się w biznesie, finansach, inwestycjach i zarządzaniu. Jej prace pojawiły się między innymi w PNC, Credit Suisse, American Express, The Street, Investopedia, Motley Fool, Seeking Alpha, SCORE i Hello Giggles.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy