Duża spółka doradcza padła ofiarą cyberprzestępców

Deloitte padło ofiarą cyberprzestępców  Tech

Firma konsultingowa Deloitte padła ofiarą cyberataku. W skutek włamania przestępcy weszli po posiadanie wrażliwych danych, po tym prywatnych maili klientów giganta. Firma oświadczyła, że skutki włamania dotknęły "tylko nielicznych klientów". Polski zespół koncernu poinformował, że problem nie dotyczy naszego państwa.

O sprawie poinformował brytyjski dziennik "The Guardian".

Kupisz tu dosłownie wszystko. Wyjaśniamy, czymże jest darknet

Deloitte potwierdziło informacje, jednocześnie dodając, hdy tylko niewielka część swoim klientów ucierpi w skutek owego incydentu.

Firma oświadczyła, hdy skontaktowała się z potencjalnymi ofiarami. Firm, których dane wpadły w ręce hakerów było sześć. Jednak Deloitte nie ujawnia, o które firmy chodzi.

Jak zapewniono, atak nie sprawił "żadnych zakłóceń w działalności biznesowej klientów ani po zdolności Deloitte do zaświadczania usług".

Jak wypływa z informacji, firma natrafiła na ślady cyberprzestępców w marcu tego roku, ale mogli oni móc korzystać ze narzędzi informatycznych już od października albo listopada 2016 r..

Mark Rasch, były prokurator, specjalista ds. cyberprzestępstw zauważa, że choć trudno jest na tę chwileczkę ocenić skalę ataku, wówczas sprawa jest poważna, bo Deloitte jest w dobrobycie wrażliwych danych swoich kontrahentów.

Co z Polską?

Głównym celem hakerów miały paść biura Deloitte w Stanach Zjednoczonych. Polskie ramię nie odczuło ataku hakerów.

"Osoba nieuprawniona dostała się do części korespondencji mailowej pracowników amerykańskiego oddziału Deloitte. Polski oddział nie został w żadnym stopniu dotknięty przez nieuprawnione działania cyberprzestępców wobec zagranicznego oddziału firmy. W USA sytuacja została już całkowicie opanowana i nie przesądza zagrożenia dla ciągłości pracy amerykańskiego oddziału" - napisała w mailu do. pl Ewa Rzeczkowska, rzeczniczka Deloitte Polska.

Zmiany

Hakerzy przeprowadzili atak z wykorzystaniem platformy mailowej firmy. Korzystali z kont administracyjnych przy systemie Deloitte, dzięki dlaczego mieli dostęp do każdego usług - podaje Guardian.

Po wykryciu ataku firma wdrożyła protokoły ochrony, w ramach których o zdarzeniu zostały poinformowane władze rządowe i organizacje nadzorcze, a zespół ekspertów dokonał nadzoru systemów.

To już kolejny przypadek, kiedy spółka będąca w posiadaniu wrażliwych danych pada ofiarą cyberprzestępców - przypomina Reuters. a mianowicie Takie firmy stają się celem, bo hakerzy doświadczają tu duże zyski a mianowicie zauważa w rozmowie z agencją Shane Shook, odrębny ekspert, który pomaga kompaniom podnieść się po cyberataku. - Taki trend funkcjonuje i będzie rósł - dodaje.

W poniedziałek informowaliśmy tym, że dane klientów polskich banków zostały wystawione na sprzedaż w tak zwanym darknecie.

O firmie

Deloitte nieopodal PwC, KPMG i EY należy do tak zwanej wielkiej czwórki w domenie usług doradztwa gospodarczego, finansowego, podatkowego i zarządzania niebezpieczeństwem. Co ważne, sama firma oferuje światowym bankom, korporacjom międzynarodowym i agencjom rządowym pomoc w ramach cyberbezpieczeństwa. Firma ma swoją siedzibę kluczową w Nowym Jorku.

Czy jest sceptycyzm? 17. Europejski Kongres Sceptyków we Wrocławiu
był szef Volkswagena nadal uzyskuje milionową pensję  Tech

Był szef Volkswagena nadal uzyskuje milionową pensję Tech

Media: Volkswagen może mieć następujące problemy. Nowe ustalenia w sprawie afery spalinowej Szef Audi aresztowany Były szef Volkswagena może mieć kolejne problemy Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej Skandal…

Czytać......
brytyjskie firmy czipują pracowników. Wydaje się głośny sprzeciw  Tech

Brytyjskie firmy czipują pracowników. Wydaje się głośny sprzeciw Tech

Największa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców oraz główny związek zawodowy w Wielkiej Brytanii biją na alarm. Trapi ich perspektywa wszczepiania pracownikom czipów pod skórę. Jak czytamy w "The Guardian", produkująca mikroczipy brytyjska…

Czytać......
bitcoin i kryptowaluty - rozmowa z Lechem Wilczyńskim  Tech

Bitcoin i kryptowaluty - rozmowa z Lechem Wilczyńskim Tech

Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą dostosowania kryptowalut. "Mogą stanowić doniosłe ryzyko" Kryptowaluty gwałtownie gubią na wartości Jaki będzie 2018 rok w gospodarce? Sprawdź prognozy Udany…

Czytać......