Temat: Afera w Volkswagenie

Był szef Volkswagena nadal uzyskuje milionową pensję  Tech

  • Media: Volkswagen może mieć następujące problemy. Nowe ustalenia w sprawie afery spalinowej
  • Szef Audi aresztowany
  • Były szef Volkswagena może mieć kolejne problemy
  • Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej
  • Skandal w Volkswagenie. Inżynier skazany na więzienie

Martin Winterkorn, były prezes Volkswagena, który odszedł z firmy w związku ze skandalem spalinowym, wciąż pobiera wynagrodzenie. Okazuje się, że VW będzie wypłacał mu milionową pensję do końca spodziewanego roku.

Przypomnijmy. Od czasu września świat żyje aferą spalinową w Volkswagenie. Idzie o manipulowanie pomiarem emisji spalin w silnikach diesla niemieckiego koncernu.

PE przyjrzy się Volkswagenowi. Jak i również powoła komisję śledczą

Do końca kontraktu

Manipulacja polega na tym, że w normalnych warunkach wozy Volkswagena z silnikami dieslowskimi mają lepsze osiągi, lecz zanieczyszczają powietrze o dużo bardziej niż to dopuszczają przepisy. Natomiast w testach laboratoryjnych spełniają wszelkie normy.

Pod koniec września Martin Winterkorn wziął na mojej dziurki odpowiedzialność za aferę i złożył dymisję. Otrzymał odprawę w wysokości 3 mln euro. Wówczas jednak tylko ułamek swoim zarobków, bo w 2014 roku zainkasował aż piętnasty, 9 mln euro.

Teraz okazuje się, iż majątek byłego już prezesa będzie rósł do finiszu przyszłego roku. Właśnie w takim przypadku wygasa jego kontrakt wraz z Volkswagenem. Czyli do tego czasu Winterkorn będzie otrzymywał wypłatę. Łącznie niemal 16 mln euro rocznie.

Efekt skandalu

Volkswagen ogłosił, że wezwie do modyfikacji ok. 8, 5 mln aut w UE, w poniższym 2, 4 mln w Niemczech. Naprawienie szkód wynikłych ze skandalu zajmie firmie 2-3 lata. Akcja usuwanie nieprawidłowości rozpocznie się po styczniu. Analitycy twierdzą, iż skandal będzie kosztował niemiecki koncern około 35 mld euro.

Bitcoin i kryptowaluty - rozmowa z Lechem Wilczyńskim Tech
brytyjskie firmy czipują pracowników. Wydaje się głośny sprzeciw  Tech

Brytyjskie firmy czipują pracowników. Wydaje się głośny sprzeciw Tech

Największa organizacja zrzeszająca przedsiębiorców oraz główny związek zawodowy w Wielkiej Brytanii biją na alarm. Trapi ich perspektywa wszczepiania pracownikom czipów pod skórę. Jak czytamy w "The Guardian", produkująca mikroczipy brytyjska…

Czytać......
bitcoin i kryptowaluty - rozmowa z Lechem Wilczyńskim  Tech

Bitcoin i kryptowaluty - rozmowa z Lechem Wilczyńskim Tech

Przegląd prasy. Skarbówka zabiera się za handlujących bitcoinami Najpotężniejsi chcą dostosowania kryptowalut. "Mogą stanowić doniosłe ryzyko" Kryptowaluty gwałtownie gubią na wartości Jaki będzie 2018 rok w gospodarce? Sprawdź prognozy Udany…

Czytać......