10 tys. plus dla rencistów. Szydło zabiera głos

- Rząd zastanawia się nad rozmaitymi wariantami mającymi zachęcić Polaków do pozostania na branży pracy, a program 10000+ - to jeden wraz z pomysłów - mówiła na konferencji prasowej po rządzie premier Beata Szydło.

- Dyskutujemy różne plany, jest też raport Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powoduje dyskusje, ponieważ jest w tym miejscu dużo uwag i wniosków - powiedziała premier, odpowiadając na pytanie dziennikarza ws. programu 10000+.

Jak mówiła "rząd zastanawia się w tej chwili morzem możliwymi wariantami, cały okres dyskutujemy". Poinformowała również, hdy zaraz po tej konferencji prasowej, zbierze się prezydium rządu i będzie gadało m. in. na tematy gospodarcze.

Pomysł dziesięć tys. plus dla emerytów

O pomyśle 10000+ napisały w poniedziałek media. Program 10000+ miałby być bonusem zachęcającym do pozostania na rynku pracy przez dwa czasy po osiągnięciu wieku emerytalnego. Po minimum trzech latach emeryt miałby dostać około 10 tys. zł. A kto chciałby pracować jeszcze dłużej, temu spośród każdym kolejnym rokiem suma ta by rosła.

Ministerstwo Rozwoju we wtorek poinformowało PAP, że faktycznie takie prace trwają, jednak decyzje jeszcze nie zapadły.

Dłuższe pozostawanie w rynku pracy jest dobre dla przyszłego emeryta, gdyż oznacza wyższą kwotę zaświadczania. Dlatego istotna jest edukacja w tym zakresie jak i również rozważane są ewentualne zachęty. Na tę chwilę odrzucić ma jednak decyzji, jak do konkretnej propozycji.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała we wtorek rankiem w "Sygnałach Dnia", że jej resort na razie nie zaakceptować uczestniczy w przygotowaniu planu 10000+.

Szef Trwałego Komitetu Rady Ministrów Henryk Kowalczyk powiedział we wtorek w TVP1 "nie wydaje się to pomysł rządu". a mianowicie Pomysły są bardzo różne, pomysł rządu pojawia się wtedy, kiedy jest już konkretny projekt legislacyjny, okazuje na Komitecie Stałym... a mianowicie wyjaśnił.

Tagi: emerytury PiS Beata Szydło Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij po link „Zgłoś Facebookowi” obok wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem gniewny. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie