Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego (ubezpieczenie CMHC)

Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego (ubezpieczenie CMHC)
16 października 2020

Ostatnia aktualizacja treści: 5 czerwca 2020 r

Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego, które jest powszechnie nazywane ubezpieczeniem CMHC, jest obowiązkowe w Kanadzie dla zaliczek od 5% (minimum w Kanadzie) do 19,99%. Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego chroni pożyczkodawców na wypadek, gdyby pożyczkobiorca kiedykolwiek zaprzestał dokonywania płatności i nie spłacił kredytu hipotecznego.

Chociaż ubezpieczenie na wypadek spłaty kredytu hipotecznego kosztuje nabywców domu w wysokości od 2,80% do 4,00% kwoty kredytu hipotecznego, umożliwia ono Kanadyjczykom, którzy w innym przypadku nie byliby w stanie kupić domów, na dostęp do kanadyjskiego rynku nieruchomości. Bez tego oprocentowanie kredytów hipotecznych byłoby wyższe, ponieważ wzrosłoby ryzyko niewypłacalności. Kredytodawcy są w stanie zaoferować niższe oprocentowanie kredytu hipotecznego, gdy kredyty są chronione ubezpieczeniem na wypadek spłaty kredytu hipotecznego, ponieważ ryzyko niespłacenia kredytu przechodzi na ubezpieczyciela kredytu hipotecznego.

Kalkulator ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego

Poniższy kalkulator daje wyobrażenie o tym, ile ubezpieczenie CMHC może kosztować Twój kredyt hipoteczny. Podaj cenę wywoławczą i kwotę zaliczki, a to oszacuje Twoją składkę na ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Zakup

Odnowienie lub refinansowanie

Dostawca Oceniać Wybierz
Ładowanie.
Stawka niestandardowa Wybierz

Kto oferuje ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego?

W Kanadzie są trzej ubezpieczyciele kredytów hipotecznych: Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC), Genworth Financial i Canada Guaranty.

Kwalifikacja do ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego

Aby zakwalifikować się do ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego, musisz spełnić kilka wymagań:

  • Maksymalna amortyzacja dla ubezpieczonych kredytów hipotecznych wynosi 25 lat.
  • Jeśli cena zakupu mieści się w przedziale od 500 000 USD do 999 999 USD, wymagana jest wyższa zaliczka. Minimalna zaliczka wynosi 5% z pierwszych 500 000 USD i 10% pozostałej kwoty.
  • Ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego nie jest dostępne w przypadku domów zakupionych za ponad 1 milion USD; Oznacza to, że w przypadku tych domów wymagana jest zaliczka w wysokości 20%.

Aby uzyskać zgodę na pokrycie CMHC, należy spełnić kilka innych wymagań. Wymogi te uległy zmianie 1 lipca 2020 roku w odpowiedzi na spowolnienie gospodarcze. Aby kwalifikować się do ochrony ubezpieczeniowej CMHC po 1 lipca, pożyczki muszą:

  • Mieć wskaźnik obsługi zadłużenia brutto poniżej 35
  • Mieć wskaźnik całkowitej obsługi zadłużenia mniejszy niż 42
  • Mieć zdolność kredytową co najmniej 680
  • Nie wolno pożyczać pieniędzy na zaliczkę

Uzyskaj kredyt hipoteczny już za 5%

Uzyskaj najlepsze dzisiejsze oprocentowanie kredytu hipotecznego z ubezpieczeniem CMHC z zaledwie 5% obniżką.

Stawki ubezpieczenia spłaty kredytu hipotecznego (stawki ubezpieczenia CMHC) 1

Aby określić, jaką stawkę składki ubezpieczeniowej na wypadek spłaty kredytu hipotecznego musisz zapłacić, pierwszym krokiem jest obliczenie, ile zadatku stanowi procent ceny zakupu domu. Poniższy wykres przedstawia stawki składek dla każdego scenariusza zaliczki:

Pożyczka do wartości Premia za pożyczkę ogółem Premia za zwiększenie kwoty pożyczki za przenośność * Do 65% włącznie

* Do 75% włącznie

* Do 80% włącznie

Do 85% włącznie

Do 90% włącznie

Do 95% włącznie

0,60% 0,60%
1,70% 5,90%
2,40% 6,05%
2,80% 6,20%
3,10% 6,25%
4,00% 6,30%

* Te kredyty hipoteczne mają zaliczkę przekraczającą 20%. Chociaż w tym przypadku nie będziesz płacić składek ubezpieczeniowych CMHC, ubezpieczenie jest nadal dostępne dla Twojego pożyczkodawcy i często i tak wykupi ubezpieczenie CMHC na Twój kredyt hipoteczny.

Te same stawki są pobierane przez wszystkich trzech dostawców: CMHC, Genworth i Canada Guaranty. Pamiętaj, że jeśli mieszkasz w Manitobie, Quebecu, Ontario i Saskatchewan, musisz również zapłacić prowincjonalny podatek od sprzedaży od składek. PST nie może zostać dodany do kredytu hipotecznego, więc musisz zapłacić z góry gotówką.

Jak oblicza się ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego?

Aby zrozumieć, w jaki sposób obliczane i opłacane jest ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego, obejrzyj poniższy film. Przewiń w dół, aby uzyskać więcej informacji na temat obliczeń.

Powiedzmy, że właśnie kupiłeś dom za 300 000 $ i wpłaciłeś 40 000 $ zaliczki. Twoja składka na ubezpieczenie spłaty kredytu hipotecznego zostanie obliczona w następujący sposób:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy