Temat: Syria spływa krwią

Ceny ropy w dół. Za pośrednictwem brytyjski odwrót ws. Syrii  Informacje

  • Poligon testowy w Syrii. Zobacz, im dysponuje rosyjska armia
  • "Borat" przekazał milion dolarów w pomoc syryjskim uchodźcom
  • Gigantyczne koszty. Rosja słono płaci za interwencję w Syrii
  • Spór o rosyjski most powietrzny. Żołnierze Rosji w Syrii "to wymysły i falsyfikacje"
  • Świat: konflikt syryjski w cieniu gry mocarstw

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw przy Nowym Jorku spadają, bowiem Brytyjczycy odrzucili możliwość interwencji zbrojnej w Syrii - podają maklerzy.

"Niuchacz" poleciał w nurcie Syrii. Amerykanie szukają śladów gazów bojowych?

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 106, 75 USD, po zniżce o 2, 05 USD. Brent przy dostawach na październik w giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 1, 53 USD do 113, 63 USD za baryłkę.

Brytyjczycy przeciwni interwencji

Brytyjska Izba Gmin (niższa izba parlamentu) sprzeciwiła się w nocy wraz z czwartku na piątek wnioskowi premiera Davida Camerona o interwencję wojskową w Jordani w celu ukarania reżimu Baszara el-Asada za użycie broni chemicznej przeciw populacji cywilnej.

Przeciwko wnioskowi zagłosowało 285 deputowanych, w trakcie gdy za odpowiedzią dzięki ataki chemiczne w Damaszku opowiedziało się 272 brytyjskich parlamentarzystów.

Francja wysyła swój najpotężniejszy okręt ku Syrii? Media: Charles de Gaulle wyszedł przy morze

Szef rządu po Londynie oświadczył, że odrzucić będzie lekceważył opinii parlamentu, gdyż jest oczywiste, iż izba nie chce wykorzystywania siły wobec Syrii.

Głosowanie wyklucza jakiekolwiek zaangażowanie Wielkiej Brytanii w operowania militarne przeciw Syrii. Minister obrony Philip Hammond zapewnił, że Londyn nie weźmie udziału w żadnej akcji wojskowej.

Dochodzenie ws. użycia broni chemicznej

Inspektorzy ONZ ds. broni chemicznej kończą w piątek misję w Syrii i przy sobotę mają opuścić ten kraj. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun rzekł w czwartek, że spotkał się telefonicznie z prezydentem AMERYCE Barackiem Obamą, którego poprosił o czas dla inspektorów na zakończenie dochodzenia. Podkreślił, że przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji w sprawie odpowiedzi na atak chemiczny, do odwiedzenia którego miało dojść 21 sierpnia pod Damaszkiem, trzeba wysłuchać wszystkich opinii.

Reżim syryjski zaprzecza, jakoby użył broni chemicznej i twierdzi, że dopuścili się tego rebelianci, walczący na temat obalenie Asada.

- Głosowanie w brytyjskim parlamencie, odrzucające możliwość interwencji po Syrii, to dla zbytów pewna ulga - mówi Michael McCarthy, główny strateg rynkowy w CMC Markets w Sydney.

W czwartek ropa na NYMEX staniała o 1, dwóch proc. do 108, 80 USD/b. W sierpniu surowiec w Nowym Jorku zdrożał o 2, 5 proc.

BGKN: chcemy włączyć 500 do zdolności czynszowej przy Miejscu zamieszkania plus Pieniądze
buffett przejmuje różowego króliczka. Nabywał legendarne baterie  Informacje

Buffett przejmuje różowego króliczka. Nabywał legendarne baterie Informacje

"To rekord! ". Ambasador USA na temat handlu z Polską Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! " Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Strukturze Handlu USA…

Czytać......
bruksela zaakceptowała 400 milionów obsługi dla LOT-u  Informacje

Bruksela zaakceptowała 400 milionów obsługi dla LOT-u Informacje

Komisja Europejska zaakceptowała warunkowo 400 mln zł pomocy publicznej udzielonej PLL LOT do periodu zapoznania się z harmonogramem restrukturyzacji spółki. - To dla LOT-u dobra wiadomość - mówi prezes firmy. …

Czytać......
aBC reformy emerytalnej. 10 faktów o ZUS i OFE. Przeczytaj zanim zdecydujesz  Informacje

ABC reformy emerytalnej. 10 faktów o ZUS i OFE. Przeczytaj zanim zdecydujesz Informacje

Reforma emerytur przy rządowej zamrażarce. "Decyzja nie została podjęta" Co dalej z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z sektorze. "To zwykła kradzież" vs. "chcemy…

Czytać......