Temat: USA. Gospodarka

Buffett przejmuje różowego króliczka. Nabywał legendarne baterie  Informacje

  • "To rekord! ". Ambasador USA na temat handlu z Polską
  • Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! "
  • Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Strukturze Handlu
  • USA wstępnie dogadały się z Meksykiem co do umowy handlowej
  • Apple pokazał rekordowe wyniki. Wartość spółki zbliża się do biliona dolarów

Koncern Berkshire Hathaway Warrenna Buffetta nabywał od Procter&Gamble markę Duracell. Znana jest ona przede wszystkim z produkcji baterii i ładowarek.

Legendarny inwestor Warren Buffett zapłacił za Duracell 4, 7 mld dolarów. Transakcja będzie podparta głównie na oddaniu działaniu Procter&Gamble, które posiada Buffet. Dopłaci też 1, 12 mld dolarów w gotówce. Cała umowa ma stanowić dopięta w drugiej połowie 2015 roku.

Elektrownie inwestują. W zamian zbyt darmowe emisje

Inwestycja

Buffett po dokonaniu zakupu wydał komunikat, w którym stwierdził, że zawsze był pod wrażeniem marki Duracell. Imponowała mu nie wyłącznie, jako klientowi, ale również jako wieloletniemu inwestorowi Procter&Gamble i Gillette, do jakiej należała marka przed 2005 rokiem.

"Duracell wówczas wiodąca marka pod każdą szerokością geograficzną. Oferuje produkty najwyższej jakości. Toteż pasuje do Berkshire Hathaway" - mówi cytowany w komunikacie Buffett.

Dalsza wyprzedaż

Procter&Gamble zapowiedział tuż przy okazji także to, że planuje wyprzedaż kolejnych producentów i większe "odchudzanie" swojego portfela. Władze spółki nie zaakceptować sprecyzowały jednak o które konkretnie marki może iść.

Źródło: nasdaq. com Roczny wykres firmy Procter&Gamble

bruksela zaakceptowała 400 milionów obsługi dla LOT-u  Informacje

Bruksela zaakceptowała 400 milionów obsługi dla LOT-u Informacje

Komisja Europejska zaakceptowała warunkowo 400 mln zł pomocy publicznej udzielonej PLL LOT do periodu zapoznania się z harmonogramem restrukturyzacji spółki. - To dla LOT-u dobra wiadomość - mówi prezes firmy. …

Czytać......
aBC reformy emerytalnej. 10 faktów o ZUS i OFE. Przeczytaj zanim zdecydujesz  Informacje

ABC reformy emerytalnej. 10 faktów o ZUS i OFE. Przeczytaj zanim zdecydujesz Informacje

Reforma emerytur przy rządowej zamrażarce. "Decyzja nie została podjęta" Co dalej z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z sektorze. "To zwykła kradzież" vs. "chcemy…

Czytać......