Temat: Interes dla Ludzi

Dłużnik kontra windykator. Blajer wyjaśnił, jakie masz prawa  Informacje

  • "Biznes dla Ludzi". Odwołany lot - jakie dysponujemy prawa?
  • "Biznes gwoli Ludzi". Nowe otwarcie na rzecz Modlina
  • "Biznes dla Ludzi". Zmiany w związku z RODO
  • "Biznes dla Ludzi". Na gry wydajemy coraz to więcej
  • "Biznes dla Ludzi". Nowe połączenia lotnicze

W programie "Biznes na rzecz Ludzi" Paweł Blajer zastanawiał się, jakie prawa ma dłużnik, gdy do swoim drzwi puka windykator. Doradził też, w jaki sposób dogadać się z korporacją windykacyjną.

Piotr Krupa, prezes zarządu firmy Kruk twierdzi, że dłużnik musi spróbować osiągnąć porozumienie spośród windykatorem.

Blajer wraz z Krynicy. Jak gospodarka odziałuje na finanse osobiste?

- Każdemu to doradzam. Jeżeli mamy dług, wówczas najlepiej zadzwonić i skosztować porozumieć się z windykatorem. Mówimy szczerze, że nie mamy całej kwoty, lecz jesteśmy w stanie opłacać co miesiąc np. 200-300 złotych. Wtedy firma windykacyjna próbuje dostosować się do dłużnika, bo jest właśnie po to, a nie aby coś wymusić - uważa Krupa.

Jak to się opłaca?

Krupa twierdzi, że o ile ktoś ma 10 tys. długu, to należy się zastanowić, dlaczego ma ten dług. - Odpowiedz wydaje się banalna: bo nie istnieje ludzi pieniędzy. Jeżeli windykator przybędzie do niego i zażąda 10 tys. to przecież wie, że on naszej kwoty nie ma. Zatem bardziej opłaca mu się to, aby dłużnik spłacił tyle ile ma, bo całości często i faktycznie nie da się odzyskać - tłumaczy prezes Kruka.

Co zrobić?

Prezes Krupa twierdzi, iż osoba, która ma długotrwały, powinna od razu skontaktować się z firmą windykacyjną, wobec której ma zaległości.

- Trzeba przyznawać się, iż mamy dług, an odrzucić mamy pieniędzy, ale zechcemy się dogadać, aby ów dług spłacić. Należy zapytać, co taka firma ma możliwość nam zaproponować. Firma wykonuje wówczas ankietę, w której to sprawdza m. in., lub dłużnik ma stałe zyski, czy ma na utrzymaniu rodzinę. W ten sposób udaje się ustalić, jaka miesięczna rata spłaty długu jest realna - dowodzi Piotr Krupa.

- Kiedy uda się ustalić system rat, które trasat ma spłacać, to na rzecz firmy staje się kontrahentem, a to zasadnicza poprawka dla obu stron a mianowicie dodaje Krupa.

Amerykanie nie docenili naftowego biznesu Państwa Islamskiego Ze świata
ceny ropy w dół. Za pośrednictwem brytyjski odwrót ws. Syrii  Informacje

Ceny ropy w dół. Za pośrednictwem brytyjski odwrót ws. Syrii Informacje

Poligon testowy w Syrii. Zobacz, im dysponuje rosyjska armia "Borat" przekazał milion dolarów w pomoc syryjskim uchodźcom Gigantyczne koszty. Rosja słono płaci za interwencję w Syrii Spór o rosyjski most…

Czytać......
buffett przejmuje różowego króliczka. Nabywał legendarne baterie  Informacje

Buffett przejmuje różowego króliczka. Nabywał legendarne baterie Informacje

"To rekord! ". Ambasador USA na temat handlu z Polską Amerykanie zadowoleni z wizyty w Pekinie. "Rozmowy przebiegają bardzo dobrze! " Trump grozi wycofaniem USA ze Światowej Strukturze Handlu USA…

Czytać......
bruksela zaakceptowała 400 milionów obsługi dla LOT-u  Informacje

Bruksela zaakceptowała 400 milionów obsługi dla LOT-u Informacje

Komisja Europejska zaakceptowała warunkowo 400 mln zł pomocy publicznej udzielonej PLL LOT do periodu zapoznania się z harmonogramem restrukturyzacji spółki. - To dla LOT-u dobra wiadomość - mówi prezes firmy. …

Czytać......
aBC reformy emerytalnej. 10 faktów o ZUS i OFE. Przeczytaj zanim zdecydujesz  Informacje

ABC reformy emerytalnej. 10 faktów o ZUS i OFE. Przeczytaj zanim zdecydujesz Informacje

Reforma emerytur przy rządowej zamrażarce. "Decyzja nie została podjęta" Co dalej z reformą OFE? Emerytalna rewolucja przyspiesza. Rząd szykuje zmiany dla pracowników OFE znikną z sektorze. "To zwykła kradzież" vs. "chcemy…

Czytać......