Internet wypiera tradycję? Boxing Day w wersji cyfrowej

Internet wypiera tradycję? Boxing Day w wersji cyfrowej  Informacje

Sklepy w Wielkiej Brytanii są dziś oblegane od rana, ponieważ - jakim sposobem każdego roku - łowcy sposobności mają swoje święto, czyli tzw. Boxing Day. Jednakże jak przekonują analitycy, przy tym roku spora frakcja klientów wyprzedaży przeniesie się do Internetu, żeby uniknąć kolejek.

"Kolejka długa na dwie, 4 przecznice". Czarny Piątek w Ameryce

Najbardziej wytrwali poszukiwacze przecenionych artykułów ustawiali się pod sklepami już o trzeciej rano, żeby stanowić pierwszymi w kolejce.

Najbardziej ekskluzywne butiki i gmachy towarowe, takie jak kultowy już Harrods, nie pozwalają jednak odczuwać dyskomfortu czekającym klientom. Sklep przygotował dla osób w kolejce kubki ciepłej czekolady, kanapki z wędzonym łososiem oraz koce. Dodatkowo, klientom czas umilały kwartet smyczkowy oraz pokazy ulicznego magika.

Zmiana zwyczajów

Jak przewidują analitycy wyprzedaże w sklepach internetowych mają możliwość "podkraść" tradycyjnym sklepom frakcja klientów.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej poprzez fundację Barclaycard prawie 1-a trzecia badanych (31 proc. ) zamierza w Sieci poszukiwać świątecznych okazji. Jedynie 27 proc. zamierza dobrać się do sklepów jak i również kupować w tradycyjny środek.

Krzyki, piski i przepychanka. Bitwa o gofrownice

Zmianie ulega także polityka ekskluzywnych marek, które również zaczynają brać udział w wyprzedażach i kusić kontrahentów podczas Boxing Day. Według ekspert od zachowania odbiorców jest to wynikiem krachu. - To oznaka desperacji, że nawet wielkie nazwiska mówią "patrzcie, jesteśmy dzięki wyprzedaży" - stwierdziła Jasmine Birtles. - Sklepy są świadome, że ludzie mają teraz ograniczone budżety - dodała.

Tradycyjna jednak w dalszym ciągu ma się dobrze. Według analityków z Verdict Research Boxing Day przyniesie zyski rzędu 2, 6 miliarda funtów.

Tradycja z pudełka

Boxing Day to tradycja ogromnych świątecznych wyprzedaży. Każdego roku, drugiego dnia świąt sklepy po krajach anglosaskich szturmują tłumy klientów. Święto wywodzi się od - sięgającego średniowiecza - zwyczaju darowania służbie lub biednym podarunków zapakowanych w pudełka.

Boxing Day obchodzone jest przy Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Świeżej Zelandii i Australii oraz w innych krajach Społeczności Narodów.

Gliński: w tym roku możliwe nowe rozwiązania dot. zniżek dla twórców Pieniądze
gazprom dogaduje się z Chińczykami. «Umowa gotowa na 98 proc. »  Informacje

Gazprom dogaduje się z Chińczykami. «Umowa gotowa na 98 proc. » Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór wokół Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa dla polskich przedsiębiorców".…

Czytać......
«FT» ostro o Polsce na COP 19. «Jakby Corleone przewodniczył konferencji o reformie prawa»  Informacje

«FT» ostro o Polsce na COP 19. «Jakby Corleone przewodniczył konferencji o reformie prawa» Informacje

Tusk apeluje na temat postęp w negocjacjach. "Nie stać nas na kolejną porażkę" Rewolucja klimatyczna? Nie wszyscy zadowoleni wraz ze szczytu w Warszawie. "Polska zawadą na drodze ambicji klimatycznych"…

Czytać......
«Financial Times» chwali Polskę zbytnio rynki kapitałowe, gani zbyt OFE  Informacje

«Financial Times» chwali Polskę zbytnio rynki kapitałowe, gani zbyt OFE Informacje

Polska na tle borykających się z kłopotami rynków bogatych jest jak bohater: posiada solidną gospodarkę i dobrze rozwinięte rynki kapitałowe, sprawne konkurować z tureckimi lub rosyjskimi. Ale ta opinia…

Czytać......
embargo uderza w Kaliningrad. Padają zakłady, Rosjanie wożą żywność z Polski  Informacje

Embargo uderza w Kaliningrad. Padają zakłady, Rosjanie wożą żywność z Polski Informacje

Wprowadzenie przez Rosję embarga w produkty z Unii Europejskiej uderza w firmy wraz z obwodu kaliningradzkiego - uwypuklają obserwatorzy. Już wcześniejszy zakaz importu wieprzowiny doprowadził do upadku kilku przetwórni. Zwykli Rosjanie…

Czytać......
ekspert: Putin uderzył w delikatne podbrzusze UE. Zapłacimy z kolei wszyscy  Informacje

Ekspert: Putin uderzył w delikatne podbrzusze UE. Zapłacimy z kolei wszyscy Informacje

Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur na rosyjskich wodach Spór naokoło Nord Stream 2. Media: Gazprom grozi Danii pozwem "Kommiersant": UE i Rfn zyskują nowe narzędzie naporu na Gazprom Moskwa potrzebuje…

Czytać......