www.makeuseof.com

17 lutego 2021
Category: Karta Kredytowa

Śledź MakeUseOf.com

Co to jest kredyt PayPal i gdzie można go wydać?Czym dokładnie jest kredyt PayPal? Oto, jak działa kredyt PayPal i czy jest to odpowiednia opcja płatności dla Ciebie.

Wyobraź sobie świat, w którym możesz robić zakupy online bez konieczności podawania numeru karty kredytowej lub debetowej; Samo zwiększenie bezpieczeństwa byłoby ogromnym dobrodziejstwem. Nikt nie może spojrzeć Ci przez ramię w miejscu publicznym, a Ty nie będziesz narażony na oszustwa związane z kartą kredytową lub fizyczną kradzież.

Cóż, właśnie to oferuje gigant płatności online PayPal w postaci kredytu PayPal .

Co to jest kredyt PayPal?

Kredyt PayPal (dawniej nazywany „PayPal Bill Me Later) to wirtualna karta kredytowa. Pierwotnie została uruchomiona w 2008 r., Ale w 2015 r. Została przemianowana na obecną formę. Usługa nie zawiera papieru, kart i jest wbudowana bezpośrednio w portfel PayPal.

Integracja z portfelem PayPal oznacza, że ​​możesz zarządzać płatnościami, przeglądać saldo i sprawdzać wyciągi za pomocą istniejącego loginu.

Dwie inne usługi – PayPal Extras MasterCard i PayPal Smart Connect Card – wchodzą w zakres kredytu PayPal. Jednak oferują fizyczną kartę, więc nie będą stanowić części tego zestawienia. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach kart kredytowych PayPal.

Karta PayPal Extras MasterCard wydaje się świetną okazją, zwłaszcza jeśli robisz dużo zakupów online. Ale czy powinieneś się o nią ubiegać?

Pozornie kredyt PayPal działa jak tradycyjna karta kredytowa; dokonujesz zakupu za pomocą karty i albo spłacasz saldo natychmiast, albo rozkładasz koszty na kilka miesięcy – ale na tym kończą się główne podobieństwa.

Kredyt PayPal a tradycyjne karty kredytowe

Największa różnica między kredytem PayPal a kartą kredytową wydaną przez bank polega na tym, jak wpływa on na zdolność kredytową.

Początkowa konfiguracja jest taka sama; PayPal dokona twardego zapytania w sprawie Twojego raportu kredytowego, co może tymczasowo obniżyć Twoją zdolność kredytową o kilka punktów.

Od tego momentu PayPal nigdy nie będzie zgłaszać biurom informacji kredytowej żadnej aktywności. Oznacza to, że jeśli spóźnisz się z płatnością lub całkowicie nie uregulujesz salda, nie wpłynie to negatywnie na twoją zdolność kredytową.

Z drugiej strony, jeśli jesteś dobrym klientem i dokonujesz wszystkich płatności na czas, nie zauważysz żadnej korzyści w swoim wyniku.

Uważaj, tylko dlatego, że nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową, nie oznacza, że ​​nie wpłynie to na Ciebie w inny sposób – PayPal obciąży Cię kwotą do 27 USD za pierwsze spóźnienie i do 37 USD za każdym razem . Dług może szybko narastać i nie jest łatwo się go pozbyć.

Warto również zauważyć, że PayPal nie oferuje typowych nagród, które zwykle idą w parze z używaniem karty kredytowej – pomyśl o milach lotniczych, punktach lojalnościowych lub ofertach typu cashback. Zamiast tego będzie oferować oferty promocyjne, takie jak obniżone stopy procentowe lub okresy nieoprocentowane przy niektórych zakupach, gdy płacisz za zakupy w sklepie internetowym.

W tej chwili PayPal oferuje zerowe odsetki od wszystkich zakupów powyżej 99 USD, o ile zapłacisz całą saldo zakupu w ciągu sześciu miesięcy.

Zmienna RRSO zakupu dla nowych klientów wynosi 25,74 procent, czyli jest nieco wyższa niż w przypadku większości popularnych kart. Twój limit kredytowy wyniesie co najmniej 250 $, a możesz nawet otrzymać 10 $ premii za rejestrację. Nie było oficjalnego słowa od PayPal, ale niepotwierdzone dowody sugerują, że maksymalny limit kredytu jest ograniczony do 10 000 USD.

Gdzie można skorzystać z kredytu PayPal?

Kto wpuścił mój spłukany tyłek do kredytu PayPal, teraz jestem spłukany

Jeśli zastanawiasz się, jakie sklepy akceptują kredyt PayPal, dobrą wiadomością jest to, że możesz korzystać z usługi w prawie każdej firmie, która akceptuje standardowe płatności PayPal, w tym w serwisie eBay (chociaż nie możesz jej używać do zakupów należących do kategorii dla dorosłych, broni , alkohol lub pojazdy). Inne uczestniczące sklepy to Walmart, Home Depot, Best Buy i Overstock.

Niektóre firmy mają opcję kredytu PayPal na ekranie kasy, inne nie. Jeśli nie widzisz tej opcji, nie oznacza to, że nie możesz korzystać z usługi – o ile akceptowany jest system PayPal, kredyt PayPal również będzie akceptowany.

Jeśli nie widzisz go na pierwszej stronie płatności, po prostu wybierz płatność przez PayPal, a następnie wybierz Kredyt PayPal jako metodę płatności na następnej stronie.

I nie martw się – jeśli nie masz jeszcze konta, możesz o nie ubiegać się w momencie płatności. Zostaniesz poproszony o podanie daty urodzenia i czterech ostatnich cyfr numeru ubezpieczenia społecznego, a następnie o zaakceptowanie Warunków korzystania z usługi. PayPal podejmie decyzję w sprawie Twojego wniosku niemal natychmiast.

Płatności z salda mogą być dokonywane z salda PayPal lub bezpośrednio z banku.

Bezpieczeństwo PayPal

PayPal oferuje ochronę „zerowej odpowiedzialności za oszustwa, która jest taką samą ochroną, jaką oferuje większość głównych kart kredytowych.

W praktyce oznacza to, że nie możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za nieautoryzowane obciążenia, a jeśli ktoś włamie się na Twoje konto i zacznie szaleć w zakresie wydatków, masz gwarancję zwrotu wszystkich swoich pieniędzy.

Jeśli korzystasz z usługi na urządzeniu z Androidem, zapoznaj się z naszym artykułem o tym, jak złośliwe oprogramowanie na Androida może opróżnić Twoje konto PayPal.

Czy kredyt PayPal jest odpowiedni dla Ciebie?

Teraz to koniec z tobą. Czy korzystałeś z kredytu PayPal? Czy użyłbyś kredytu PayPal? Jak myślisz, jakie są wady i zalety kredytu PayPal? Możesz poinformować innych czytelników o swoich przemyśleniach w komentarzach na końcu.

Jeśli próbujesz zdecydować, czy konto PayPal Credit jest dla Ciebie odpowiednie, pamiętaj, że nie są to darmowe pieniądze. Podobnie jak w przypadku każdej linii kredytowej, musisz ponosić odpowiedzialność finansową i upewnić się, że jest ona najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Oczywiście PayPal nie jest jedyną metodą płatności online, z której możesz skorzystać. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł o najlepszych alternatywach PayPal.

Wykazano, że klikalność przynosi korzyści wielu przyczynom i szybko przekazuje informacje, gdy problem wymaga uwagi społeczeństwa. Ale co to jest?

Dan dołączył do MakeUseOf w 2014 r. I jest Dyrektorem ds. Partnerstw od lipca 2020 r. Skontaktuj się z nim, aby uzyskać informacje dotyczące treści sponsorowanych, umów partnerskich, promocji i wszelkich innych form partnerstwa. Można go również spotkać każdego roku na targach CES w Las Vegas, przywitaj się, jeśli się wybierasz. Przed rozpoczęciem kariery pisarskiej był konsultantem finansowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy