Polacy szturmem ruszyli po 500 zł dzięki dziecko. A co myślą o programie?

500 plus przynosi efekty, połówka osób złożyła wniosek

W opinii połowy Polaków program Rodzina 500 plus przyczyni się do tegoż, że w naszym kraju będzie się rodzić więcej dzieci. Wykładzinom młodsi badani, tym częściej są o tym przekonani. Jakie możliwości ciekawe, już połowa spośród adresatów programu złożyła konkluzja - wynika z kwietniowego badania TNS Polska.

92 proc. uprawnionych do korzystania z Programu Rodzina 500 plus jest dobrze poinformowanych, gdzie należy złożyć wniosek, aby tu skorzystać.

W kwietniu 2016 r. TNS Polska zapytał Polaków o opinie dzięki temat rządowego programu Rodzina 500 plus i o to, czy przyczyni się on do większej energii urodzeń w Polsce. Przebadano 1015 mieszkańców Polski w wieku 15 i większą ilość wiadomości lat.

W doświadczeń połowy Polaków (50 proc. ) program Rodzina pięćset plus przyczyni się do odwiedzenia tego, że w Polsce będzie się rodzić większą ilość wiadomości dzieci. Im młodsi grupa testowa, tym częściej są na temat tym przekonani (od 45 proc. w najstarszych bandach wiekowych do 62 proc. wśród respondentów w stuleciu 15-19 lat). Sukces prognozują gospodynie domowe (64 proc. ), zwolennicy PiS (62 proc. ), dobrze analizujący pracę rządu (61 proc. ) oraz badani używający z programu (60 proc. ). Ci, którzy mogą mieć jedno dziecko nieco w niewielu sytuacjach są przekonani, że system spowoduje więcej urodzeń (twierdzi tak 52 proc. spośród nich).

Wiceminister: ewentualna obniżka ratingu nie zaakceptować zagrozi 500 plus

Dwóch na pięciu respondentów (41 proc. ) uważa, hdy program jest głównym faktorem branym pod uwagę obok podejmowaniu decyzji o posiadaniu kolejnych dzieci. Uważa faktycznie również 70 proc. badanych znajdujących się w kiepskiej sytuacji materialnej, którym nie starcza na opłacenie ważnych świadczeń, 60 proc. gospodyń domowych, 57 proc. respondentów, którzy posiadają dwoje pociechy, 55 proc. zwolenników PiS oraz mieszkańców małych miejscowości – do 20 milionów ludności (50 proc. ).

Nie wszystko na konsumpcję

Program Rodzina pięćset plus jest częściej brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o posiadaniu pozostałych dzieci przez respondentów mających dwoje dzieci (57 proc. ) niż tych, którzy mają jedno dziecko (40 proc. ).

Badani posiadający jedynaków częściej niźli inni biorą pod uwagę pomoc państwa w postaci dostępności żłobków i przedszkoli (29 proc. ), wydłużonego do roku urlopu macierzyńskiego (29 proc. ) oraz pomoc państwa przy nabyciu mieszkania (27 proc. ).

Respondenci byli pytani o to, na jak - ich zdaniem a mianowicie zostaną wydane pieniądze z programu. 42 proc. uznało, że będą to odzież i obuwie, 31 proc. a mianowicie opłaty bieżące, 23 proc. - uważa, że nakłady zostaną przeznaczone na lekcje dodatkowe dla dzieci, a 16 proc. - że pieniądze te zostaną odłożone.

Pieniądze dla 3, siedmiu mln dzieci

Według informacji z początku maja, po skali kraju, w zakresie aplikacji Rodzina 500 Plus złożono ponad 2 mln papierów (ok. 75 proc. spodziewanych wniosków). Według szacunków resortu uprawnionych do świadczenia wydaje się 2, 7 mln rodzin, a wsparciem objętych może zostać ok. 3, szóstej mln dzieci.

Z danych ministerstwa wynika, hdy ok. 1, 5 mln to wnioski złożone w gminach, a 477 tys. złożono online. Dotychczas wypłacono ponad 130 mln zł. Najwięcej wniosków złożono w województwach mazowieckim, śląskim jak i również wielkopolskim.

Program Familia 500 plus ruszył 1-wszą kwietnia. Zgodnie z tej zapisami świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde następne i kolejne dziecko. W wypadku dochodu poniżej 800 zł netto na osobę, rodzina otrzyma wsparcie także dzięki pierwsze dziecko. Dla rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne wyznacznik dochodowe wynosi 1200 złotych.

coraz więcej niewypłacalnych firm

Coraz więcej niewypłacalnych firm

Projekt budżetu na 2019 dwanaście miesięcy do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz promocje. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…

Czytać......
beata Szydło o polityce dzięki Forum Ekonomicznym w Krynicy

Beata Szydło o polityce dzięki Forum Ekonomicznym w Krynicy

"Pod kontrolą, ale bez naszego udziału". Przyszłość płatności Polska gospodarka się rozpędza. Co ma możliwość ją zatrzymać? Ekspert: nie ma dobrych opcji, by powstrzymać Kima Amerykańscy giganci ciągną…

Czytać......
12 listopada wolny od roboty. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

12 listopada wolny od roboty. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

Zakupy, wycieczka, wizyta w przychodni. Który świętuje w poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci przy Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, szkoły. Kto świętuje w poniedziałek? 12 listopada…

Czytać......