Agencja odpowiedzialna za aukcję koni do likwidacji. Powstanie nowa

Agencja Nieruchomości Ropnych połączy się z Agencją Rynku Rolnego

Do konsultacji trafił po piątek projekt ustawy na temat Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich (AROW). Nowy podmiot ma powstać z połączenia frakcji Agencji Rynku Rolnego spośród Agencją Nieruchomości Rolnych, która to odpowiada m. in. za nadzór nad stadninami koni. Rewolucja ma nastąpić od stycznia 2017 r. Zostanie też wybrany nowy prezes.

Zdaniem resortu rolnictwa obecna struktura pomocy rolnictwa nie zapewnia wydajnej realizacji "koncepcji wielofunkcyjnego rozwoju obszarów wiejskich w Polsce". Za działalność tę replikują obecnie trzy instytucje: Przedstawicielstwo Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), Agencja Rynku Rolnego (ARR) i Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). Ta ostatnia organizowała w niedzielę aukcję koni arabskich Pride of Poland.

"Niezbędna wydaje się być optymalizacja funkcjonowania agencji i innych jednostek podległych jak i również nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi przez zmianę ich organizacji" - uzasadnia swój projekt ministerstwo rolnictwa.

Zmniejszenie kosztów

Celem ustawy jest lepsze wykorzystanie zasobów i zwiększenie szybkości realizacji zadań, poprawa współpracy i przepływu informacji i pomocy, a także obniżenie kosztów funkcjonowania instytucjonalnej pomocy rolnictwa - tłumaczy resort.

Polskich koni zero nie dogoni. W dniu aukcji Pride of Poland przypominamy historyczne rekordy

Według autorów projektu, proponowana ustawa doprowadzi do racjonalizacji podziału zadań i optymalizacji ponoszonych na nie kosztów. Ministerstwo zakłada, ze koszt utworzenia Agencji w okresie 10 lat wyniesie 147 mln zł, natomiast łączne korzyści w poniższym okresie wyniosą ponad 1, 2 mln zł.

Nowa Przedstawicielstwo będzie odpowiedzialna za konsulting rolnicze i programy pomocy dla rolnictwa. Ma również docelowo zarządzać instrumentami wsparcia i stabilizowania sytuacji po rolnictwie, jak np. dbałością dochodów rolniczych, marketingiem rolnym czy scalaniem i wymianą gruntów.

Unijna pomoc dla rolnictwa

AROW  stanie się wykonywała zadania dotychczas robione przez obie agencje: ANR i ARR, z tym zadania unijnej agencji płatniczej zostaną przejęte przez największą rolniczą instytucję wypłacającą dopłaty bezpośrednie - ARiMR.

Prezes stadniny przeprasza Shirley Watts. "Była bardzo istotnym klientem"

Dzięki ów rozwiązaniu zostanie również ograniczona liczba agencji płatniczych Zbiorowej Polityki Rolnej - wraz z dwóch do jednej, jak stanowi drugi element optymalizacji.

"Oznacza to, że w jednej agencji zostaną skupione funkcje płatnicze, a w drugiej (AROW) - funkcje rozwojowe, promocyjne i edukacyjne" - tłumaczy resort rolnictwa.

Nowy prezes

Projekt zakłada, że świeża Agencja będzie podlegała ministrowi rolnictwa, a na do niej czele stanie Dyrektor Ogólny powoływany przez prezesa Wskazówki Ministrów na wniosek ministra rolnictwa. Wybór kandydatów posiada się odbywać w trasie konkursu.

Projekt ustawy został skierowany do rad. Wypowiedzieć ma się przeszło 40 organizacji i związków działających w obszarze rolnictwa. Termin zgłaszania uwag mija 26 sierpnia 2016 r.

Zakłada się, iż nowe regulacje wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r.

coraz więcej niewypłacalnych firm

Coraz więcej niewypłacalnych firm

Projekt budżetu na 2019 dwanaście miesięcy do komisji sejmowych Koniec ze zmianą czasu? Komitet Europejska przedstawi propozycję W tę niedzielę zrobisz promocje. Potem długa przerwa Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały Coca-Cola…

Czytać......
beata Szydło o polityce dzięki Forum Ekonomicznym w Krynicy

Beata Szydło o polityce dzięki Forum Ekonomicznym w Krynicy

"Pod kontrolą, ale bez naszego udziału". Przyszłość płatności Polska gospodarka się rozpędza. Co ma możliwość ją zatrzymać? Ekspert: nie ma dobrych opcji, by powstrzymać Kima Amerykańscy giganci ciągną…

Czytać......
adamczyk: w 2026 r. będzie gotowa nowa linia kolejowa do Zakopanego

Adamczyk: w 2026 r. będzie gotowa nowa linia kolejowa do Zakopanego

Do 2026 roku zrealizowany zostanie nowa linia kolejowa spośród Krakowa do Zakopanego jak i również Nowego Sącza - zadeklarował w sobotę w Mszanie Dolnej minister infrastruktury jak i również budownictwa Andrzej Adamczyk.…

Czytać......
500 plus przynosi efekty, połówka osób złożyła wniosek

500 plus przynosi efekty, połówka osób złożyła wniosek

W opinii połowy Polaków program Rodzina 500 plus przyczyni się do tegoż, że w naszym kraju będzie się rodzić więcej dzieci. Wykładzinom młodsi badani, tym częściej są o tym przekonani. Jakie możliwości…

Czytać......
12 listopada wolny od roboty. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

12 listopada wolny od roboty. Senatorowie krytycznie o planie ustawy

Zakupy, wycieczka, wizyta w przychodni. Który świętuje w poniedziałek? Zakupy 12 listopada. Jest decyzja największej sieci przy Polsce Przychodnie, szpitale, apteki, szkoły. Kto świętuje w poniedziałek? 12 listopada…

Czytać......