Zaawansowane zarządzanie pieniędzmi: co należy wiedzieć o bankowości prywatnej

17 lutego 2021
Category: Oceny Kredytowej

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł podejmować pewne decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • Może. 19, 2019 /
 • 4 minuty czytaniaPodziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Uczciwość redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajDobrze jest wiedzieć, że kiedy masz pytanie, możesz uzyskać odpowiedzi od kogoś, kogo znasz i szanujesz. Świetnie też jest, gdy ta osoba zna już twoją konkretną sytuację.

  W świecie finansów zamożne osoby mają to w bankowości prywatnej i zarządzaniu majątkiem.

  Banki prywatne i firmy zarządzające majątkiem zwykle wyznaczają takich klientów jako głównego przedstawiciela, a nawet mogą stosować podejście zespołowe, aby zapewnić swoim klientom wielu ekspertów w różnych kwestiach finansowych.

  Bankowość prywatna zazwyczaj polega na tym, że prywatny bankier pomaga klientowi tylko w zakresie bankowości. Zarządzanie majątkiem zasadniczo koncentruje się na inwestycjach, zarządzaniu portfelem i innych obszarach specjalistycznych. Specjaliści ds. Zarządzania majątkiem mogą obejmować specjalistów podatkowych, specjalistów ds. Ubezpieczeń, specjalistów ds. Planowania nieruchomości i innych specjalistów w zespole.

  „(Bankowość prywatna i zarządzanie majątkiem) zdecydowanie się do pewnego stopnia pokrywają i często można ich używać zamiennie – mówi Michael Foy, starszy dyrektor praktyki zarządzania majątkiem JD Power.

  Wymogi kwalifikacyjne dla bankowości prywatnej

  Banki prywatne i firmy zarządzające majątkiem zwykle wymagają minimalnego salda. W przypadku bankowości prywatnej może to obejmować tylko depozyty w banku lub może również obejmować inwestycje, indywidualne ustalenia emerytalne – lub indywidualne konta emerytalne (IRA) – lub inne rodzaje aktywów, które można zainwestować.

  Minimalna wymagana kwota jest różna – 1 milion dolarów będzie najprawdopodobniej minimalnym poziomem dla większości prywatnych banków, mówi Foy. Ale są wyjątki; na przykład Chase Private Client wymaga średniego dziennego salda w wysokości zaledwie 250 000 USD lub więcej. Saldo to może obejmować kwalifikujące się depozyty powiązane i inwestycje.

  W przeciwieństwie do banków prywatnych, które zwykle wymagają jedynie minimalnego salda – chyba że chodzi o inwestycje – firmy zarządzające majątkiem prawdopodobnie będą miały model opłat, który pobiera określony procent zarządzanych aktywów.

  JD Power klasyfikuje osoby posiadające 1 milion dolarów lub więcej w aktywach do zainwestowania jako należące do kategorii osób o wysokiej wartości netto, a 100 000 – poniżej 1 miliona dolarów – do kategorii masowo zamożnych.

  „Więc tak właśnie postrzegamy świat – mówi Foy. „Większość naszych klientów, którzy są zasadniczo dużymi bankami i domami maklerskimi, ma tendencję do patrzenia w ten sam sposób.

  Bardzo wysoka wartość netto jest na ogół klasyfikacją dla tych, którzy mają więcej niż 10 milionów dolarów w aktywach do zainwestowania.

  Możesz się kwalifikować, nawet jeśli nie spełniasz wymagań

  Możliwe są wyjątki od minimalnych wymagań, jeśli ma to sens w oczach instytucji finansowej.

  Potencjalnymi wyjątkami mogą być dzieci osób o wysokiej wartości netto. Banki prywatne i firmy zarządzające majątkiem zawsze myślą o przyszłości – tak jak w przypadku transferów majątkowych. Jeśli w przyszłości pieniądze mają zostać przekazane, instytucje te chcą mieć pewność, że pozostaną przy nich.

  Możliwe jest również, że młodzi profesjonaliści, którzy jeszcze nie spełniają wymagań, ale w oparciu o swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową są na właściwej drodze do spełnienia minimum, do uzyskania wyjątku. „To wschodzący zamożni ludzie, mówi Foy.

  „Myślę, że tego typu rzeczy są dość powszechne, jeśli chodzi o wyjątki od standardowych wytycznych dotyczących poziomów bogactwa, które kwalifikują się do bankowości prywatnej – mówi Foy.

  Zalety bankowości prywatnej i zarządzania majątkiem

  Oto niektóre korzyści, jakich możesz oczekiwać od bankowości prywatnej.

  1. Dedykowany przedstawicielNajwiększą zaletą bankowości prywatnej jest posiadanie dedykowanej osoby – lub zespołu osób – które już znają Twoje okoliczności, a bankowość prywatna może ułatwić wpłacanie czeków, inicjowanie przelewów, zlecanie czeków i nie tylko. Niektóre z nich mogą nawet nie wymagać osobistej wizyty. Ponieważ prywatny bankier lub zespół zarządzający majątkiem zna Twoją sytuację, oszczędza to czas. W przeciwnym razie może być konieczne powtarzanie swojej sytuacji i preferencji za każdym razem, gdy będziesz potrzebować czegoś w banku.

  2. Umiejętność łączenia się z siecią specjalistówPrywatny bankier to rozgrywający, który łączy Cię z innymi członkami zespołu, takimi jak prawnik podatkowy lub doradca ds. Powiernictwa i nieruchomości, mówi Foy. Możliwość zorganizowania przez prywatnego bankiera lub zarządcę majątku spotkań ze specjalistami może być zaletą oszczędzającą czas.

  3. Indywidualna uwagaW przypadku osób o bardzo wysokiej wartości netto korzyści i usługi mogą być jeszcze bardziej szczegółowe. „Na pewnym poziomie, kiedy idziesz wyżej w spektrum i mówisz o prawdziwym związku typu białych rękawiczek, możesz mieć usługi concierge, które zapewniają nawet bardziej osobiste, filantropijne wsparcie – mówi Foy. „Nawet planowanie wydarzeń lub pomoc w zorganizowaniu wakacji. Zdecydowanie przenosi się na osobistego asystenta poza konkretnymi potrzebami bankowymi .

  4. Korzyści, gratisy i potencjalnie lepsze cenyBankowość prywatna mogłaby obejmować rabaty, począwszy od możliwości darmowej skrytki depozytowej o określonej wielkości, a skończywszy na możliwości darmowych czeków. „Otrzymasz preferencyjne ceny niezależnie od tego, czy mówisz o opłatach za zarządzanie aktywami, czy o innych usługach, które otrzymujesz od instytucji – mówi Foy. Może to potencjalnie obejmować niższą roczną stopę procentową (APR) kredytu hipotecznego lub pożyczki pod zastaw domu lub wyższą roczną stopę procentową (RRSO) na rachunku oszczędnościowym lub płycie CD.

  5. Korzyści biznesoweWłaściciele firm mogą również skorzystać z relacji w zakresie bankowości prywatnej lub zarządzania majątkiem z tym samym bankiem, co ich konto firmowe. Relacja ta może pomóc w zabezpieczeniu możliwości udzielania pożyczek komercyjnych lub zniżek lub korzyści po stronie bankowości biznesowej. „Myślę, że właściciele firm będą stanowić dość znaczący odsetek klientów bankowości prywatnej – mówi Foy.

  Wady bankowości prywatnej i zarządzania majątkiem

  Uważaj na wady bankowości prywatnej i zarządzania majątkiem.

  1. Możesz tracić odsetkiJeśli musisz przeznaczyć znaczną ilość pieniędzy na konto o niskim rocznym zysku procentowym, warto pomyśleć dwa razy o bankowości prywatnej. Lub możesz przynajmniej dążyć do ulokowania większości oszczędności na koncie o konkurencyjnej RRSO.

  „Utracone odsetki to koszt alternatywny – mówi Greg McBride, CFA, główny analityk finansowy Bankrate. „W tym środowisku plony przekraczają 2 procent. I właśnie do tego ludzie powinni dążyć, jeśli chodzi o to, co chcą zarabiać na swoich gotówkach .

  2. Wysokie opłaty za zarządzanieRozsądnie jest porównać opłaty za zarządzanie pieniędzmi w firmie zarządzającej majątkiem z innymi alternatywami. Opłaty za zarządzanie wynoszą zwykle około 1 procent inwestycji, zwykle pobierane co roku, mówi Foy.

  3. Prywatni bankierzy przychodzą i odchodząObroty również mogą być czynnikiem. Jeśli Twój prywatny bankier lub zarządca majątku opuści instytucję finansową, będziesz musiał zdecydować, czy pozostać w tej instytucji, czy przenieść się z przedstawicielem.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy