Temat: Afera w Volkswagenie

Będzie książka o skandalu po Volkswagenie  Ze świata

  • Media: Volkswagen może mieć kolejne problemy. Nowe stwierdzenia w sprawie afery spalinowej
  • Szef Audi aresztowany
  • Były szef Volkswagena może posiadać kolejne problemy
  • Zaskakujące wyniki niemieckiego giganta. Mimo afery dieslowej
  • Skandal w Volkswagenie. Inżynier skazany na więzienie

Skandal w Volkswagenie trafi do Hollywood. Całość za sprawą praw do odwiedzenia książki o niemieckim producencie, które nabyło studio filmowe Paramount Picture oraz Appian Way, studio należące do odwiedzenia znanego aktora Leonardo DiCaprio.

Amerykańskie studio filmowe Paramount Picture oraz firma należąca do Leonardo DiCaprio nabyli prawa filmowe do książki dziennikarza "New York Times'a" Jacka Ewinga o skandalu w Volkswagenie, najwyższym w jego 78-letniej opowieści, poinformowała w poniedziałek Marly Rusoff z literackiej agencji New York. Warto uwydatnić, że książka ma pozostawać dopiero opublikowana.

Oczekuje się, że książka zbada w jaki sposób etos "więcej, lepiej, szybciej" napędzało jedno z największych kłamstw w historii branży motoryzacyjnej.

Volkswagen wycofuje auta z Chin. Chodzi o dwa modele

DiCaprio, producent i gwiazda filmowa, znany m. in. spośród głównej roli w filmie "Wilk z Wall Street" jawi się jako jeden z czołowych hollywoodzkich działaczy na rzecz ekologii - przypomina Reuters.

Mimo że, prawa do pozycje książkowe nabyły środowiska związane z Hollywood w tej chwili brak danych o planach nakręcenia filmu o skandalu w niemieckim koncernie.

Globalny skandal

W ubiegłym miesiącu amerykańska federalna Agencja Ochrony Otoczenia (EPA) poinformowała, że w swych samochodach z silnikami Diesla Volkswagen instalował zabezpieczenia przed nadmierną emisją tlenków azotu podczas testów. Ujawnienie tego faktu wywołało najpoważniejszy na przestrzeni ostatnich lat skandal w globalnej gałęzi motoryzacyjnej, a Volkswagenowi grożą teraz w USA wielomiliardowe kary.

Oprogramowanie wyłączało system neutralizacji tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji auta i włączało go po razie rozpoznania, że napęd poddawany jest testom. Volkswagen przyznał się, że wykorzystał takie rozwiązanie w razem około 11 mln samochodów na świecie, z jakich około 8 mln sprzedano w państwach Unii Europejskiej, w tym 2, 8 mln w Niemczech.

Był szef Volkswagena nadal uzyskuje milionową pensję Tech
bez porozumienia w sprawie datku cyfrowego  Ze świata

Bez porozumienia w sprawie datku cyfrowego Ze świata

Ministrowie finansów państw Unii Europejskiej nie byli w dzieje porozumieć się na wtorkowym spotkaniu w Brukseli w sprawie propozycji podatku cyfrowego na rzecz firm takich jak Yahoo, Facebook czy Amazon. Republika francuska…

Czytać......
amerykanie nie docenili naftowego biznesu Państwa Islamskiego  Ze świata

Amerykanie nie docenili naftowego biznesu Państwa Islamskiego Ze świata

Kilka tygodni przed zamachami w Paryżu, które zabiły 129 osób, amerykańskie myśliwce wznowiły loty bojowe nad Syrią i Irakiem. Rysy były ukierunkowane na pola naftowe, dzięki którym Państwo Islamskie stało się najbogatszą…

Czytać......
airAsia startowała z dwoma samolotami. A stała się rekinem w regionie  Wraz z świata

AirAsia startowała z dwoma samolotami. A stała się rekinem w regionie Wraz z świata

Linie lotnicze Air Asia były zbudowane w 2001 roku kalendarzowego "na dwóch samolotach" a dziś posiadają ponad 180 maszyn. Z 475 zamówionymi lub już dostarczonymi samolotami AirAsia została największym azjatyckim klientem…

Czytać......