Złota karta Horizon nie jest warta twojego czasu ani pieniędzy

17 lutego 2021

To, co wydaje się łatwym sposobem na zbudowanie kredytu, to w rzeczywistości karta sklepowa z wysokimi opłatami, z której można korzystać tylko w jednym miejscu.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Można by pomyśleć, że plastikowa karta z napisem „Horizon Gold z przodu – wraz z nazwiskiem posiadacza karty, 16-cyfrowym numerem konta i datą ważności – byłaby typową kartą kredytową.

W końcu witryna karty reklamuje niezabezpieczony limit kredytowy w wysokości 500 USD, nie wspominając o raportowaniu przez biura kredytowe, braku zatrudnienia lub sprawdzaniu zdolności kredytowej oraz „szybkiej i łatwej aplikacji. Jeśli masz ograniczony lub zły kredyt, brzmi to idealnie.

Ale nie wszystko, co jest złotem, błyszczy, gdy przyjrzysz się bliżej. Karta Horizon Gold nie jest tradycyjną kartą kredytową, której można używać do codziennych zakupów, ale raczej kartą sklepową – niezwykle kosztowną – z której można korzystać tylko u jednego sprzedawcy internetowego. Krótko mówiąc, nie jest to warte twojego czasu ani pieniędzy, ani nie jest najlepszą opcją na budowanie kredytu.

Wskazówka dla nerdów: Warunki korzystania z usługi Horizon Gold dość jasno określają jego ograniczenia: „Horizon Card Services nie jest organizacją świadczącą usługi kredytowe, instytucją bankową ani firmą ubezpieczeniową ani nie jest powiązana z żadną organizacją świadczącą usługi kredytowe, bankową ani ubezpieczeniową. nie jest kartą Visa, Mastercard ani debetową. Konto Horizon Card Services to linia kredytowa, z której właściciel konta może korzystać wyłącznie na naszej stronie zakupów online www.thehorizonoutlet.com.… Horizon Card Services nie ułatwia ani udziela pomocy w uzyskaniu kredytu od jakichkolwiek innych podmiotów wystawiających kredyty. Horizon Card Services nie pobiera opłaty z góry za ustanowienie kredytu, ani też Horizon Card Services nie podejmuje prób naprawy historii kredytowej klienta ani nie twierdzi, że próbuje go naprawić.

Korzyści nie są wcale takie korzystne

Z karty Horizon Gold możesz korzystać wyłącznie w sklepie internetowym Horizon Outlet. (Dotyczy to również karty NetFirst Platinum, kolejnej karty sprzedawanej przez Horizon Card Services.) Za ten przywilej płacisz 24,95 USD miesięcznie za „Abonament / Plan korzyści Horizon Gold. To daje 299,40 $ rocznie, czyli znacznie więcej, niż zapłaciłbyś za dobrze zabezpieczoną kartę kredytową.

W rzeczywistości ten rodzaj rocznych kosztów rywalizuje z kwotą, którą zapłaciłbyś za rzeczywistą kartę kredytową premium od dużego emitenta, obciążoną wszelkiego rodzaju dodatkami i działającą w sieci płatniczej Visa, Mastercard, American Express lub Discover. Ale nic takiego nie dostaniesz z karty Horizon Gold.

Co otrzymasz z członkostwem: limit 500 USD i korzyści, w tym ochrona prywatności, zasiłek na receptę, pomoc prawna i plan pomocy drogowej.

Plan ochrony prywatności: Ta korzyść zapewnia raport kredytowy, który zawiera informacje potrzebne do obliczenia Twojej oceny kredytowej. Jednak generalnie masz już prawo do bezpłatnego raportu kredytowego raz w roku od każdego z trzech głównych biur kredytowych w AnnualCreditReport.com, autoryzowanej przez władze federalne witrynie. (Do kwietnia 2021 r. Możesz co tydzień otrzymywać bezpłatny raport kredytowy z każdego z trzech biur).

Zasiłek na receptę: Zasiłek „My Universal RX pozwala zaoszczędzić do 40% kosztów „leków na receptę objętych ubezpieczeniem, ale nie możesz uzyskać dostępu do listy kwalifikowanych leków, dopóki nie zarejestrujesz się w celu uzyskania karty.

Ochrona na drogach: masz prawo do „3 wezwań serwisowych lub holowania na odległość do 15 mil, aby nie przekroczyć kosztu operatora 50 USD rocznie. Pamiętaj, że zasięg obejmuje tylko jedną rozmowę w okresie 30 dni.

Plan pomocy prawnej: dzięki temu świadczeniu masz dostęp do jednej 30-minutowej konsultacji z „prawnikiem w Twojej dziedzinie specjalizującym się w Twojej dziedzinie prawa.

Korzyści te są dostępne tylko dla osoby, której nazwisko widnieje na koncie. (Możesz dodać członków rodziny, ale musisz zadzwonić do obsługi klienta, aby uzyskać wycenę). Więc jeśli, powiedzmy, twój nastoletni syn prowadzi samochód, który się zepsuje lub skończy mu się paliwo, nie może wezwać pomocy, chyba że jest został dodany do konta.

Niekoniecznie jest to również idealne rozwiązanie do budowania kredytu

Horizon Gold może pomóc w tej dziedzinie, ale może nie tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

Na początek zgłasza się do „co najmniej jednego dużego biura kredytowego – ale nie we wszystkich trzech biurach, jak robi to wiele prawdziwych kart kredytowych. Ma to znaczenie, ponieważ na ogół nie wiesz, jakie biuro przyszły potencjalny pożyczkodawca może sprawdzić przy określaniu Twojej zdolności kredytowej. Jeśli pożyczkodawca sprawdzi biuro, do którego Horizon Gold nie zgłosił się, możesz mieć pecha.

Co więcej, Horizon Gold jest zgłaszane jako karta obciążeniowa, a nie karta kredytowa. To rozróżnienie jest ważne, ponieważ karty obciążeniowe są często wyłączone ze wskaźnika wykorzystania kredytu lub procentu kredytu, z którego korzystasz w danym momencie, podczas gdy karty kredytowe są uwzględnione. Wykorzystanie kredytu jest drugim co do wielkości czynnikiem wpływającym na Twoje wyniki kredytowe.

To powiedziawszy, karty obciążeniowe mogą nadal wpływać na Twój kredyt. Terminowe płatności są bardzo ważne dla dobrej kondycji kredytowej – płacenie na czas jest najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uzyskać wyniki – a długość historii kredytowej również pomaga, jeśli trzymasz kartę otwartą przez długi czas (co możesz nie chcę robić w tym przypadku ze względu na drogie opłaty).

Horizon Gold obfituje w opłaty

Oprócz prawie 300 dolarów składek członkowskich rocznie, karta Horizon Gold wiąże się z wieloma innymi kosztami. Witryna wymienia je w siatce ujawnienia podobnej do skrzynki Schumer karty kredytowej.

Według skarg złożonych w Better Business Bureau klienci, którzy próbowali zlikwidować swoje konto Horizon Gold, napotkali trudności z uzyskaniem zwrotu opłat, gdy to zrobili.

Kosztownych opłat za wysyłkę nie można uiścić za pomocą karty Horizon Gold

Horizon Outlet oferuje szeroką gamę towarów, w tym odzież, artykuły gospodarstwa domowego, elektronikę i usługi finansowe. Ceny wydają się porównywalne z cenami w tradycyjnych sklepach dyskontowych, ale musisz zapłacić koszty wysyłki, plus 2 dolary opłaty za dostawę i 3,50 dolara opłaty za weryfikację podpisu przy dostawie.

Porozmawiajmy o tych kosztach wysyłki. Podczas wyszukiwania reklamacji w sieci kupujący w Horizon Outlet zgłaszali wygórowane koszty wysyłki. Co więcej, nie można ich opłacić kartą Horizon Gold. Musisz użyć karty Visa lub Mastercard – której Horizon Gold nie jest – aby pokryć koszty wysyłki, co może być trudne dla tych, którzy ubiegali się o Horizon Gold, ponieważ nie mają tradycyjnej karty kredytowej.

Tam są lepsze opcje

Istnieją znacznie lepsze, mniej kosztowne opcje dla osób ze złym lub ograniczonym kredytem.

Dla wielu najlepszym sposobem na zbudowanie kredytu jest użycie zabezpieczonej karty kredytowej. Za pomocą tych kart wpłacasz pieniądze – zaczynając od około 200 $ – i otrzymujesz linię kredytową zwykle na tę samą kwotę. Depozyt zmniejsza ryzyko dla banku, a płatności dokonujesz tak, jak w przypadku każdej innej karty kredytowej. Po poprawieniu stanu swojego kredytu i zamknięciu konta w dobrej kondycji, aby przejść do niezabezpieczonej karty kredytowej, otrzymasz zwrot gotówki. Niektórzy wydawcy oferują nawet ścieżki aktualizacji, co oznacza, że ​​możesz przejść na tradycyjną niezabezpieczoną kartę bez konieczności zamykania konta. (Nie ma takiej opcji w przypadku karty Horizon Gold).

Karty zabezpieczone działają tak samo, jak każda inna karta kredytowa, co oznacza, że ​​można ich używać w dowolnym miejscu, a nie tylko u jednego sprzedawcy. Są oferowane przez renomowanych emitentów, którzy będą informować biura kredytowe o Twojej aktywności kredytowej. Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli utrzymasz saldo na zabezpieczonej karcie kredytowej, zostaną naliczone odsetki, dlatego należy starać się spłacać je w całości co miesiąc.

Na początku oszczędzanie depozytu na zabezpieczoną kartę kredytową może wydawać się zniechęcające, ale z czasem jest to znacznie tańsze niż płacenie wysokich bieżących opłat za niezabezpieczoną kartę za zły kredyt. (Pamiętaj, że będziesz płacić te opłaty co roku i, w przeciwieństwie do depozytu zabezpieczającego, nie możesz odzyskać tych pieniędzy).

Alternatywnie, jeśli depozyt zabezpieczający jest poza zasięgiem, możesz wypróbować tak zwane alternatywne karty kredytowe, z których wiele nie wymaga depozytów z góry i korzystać z własnych nietradycyjnych standardów gwarantowania emisji, takich jak informacje o dochodach i zatrudnieniu, w celu określenia zdolności kredytowej .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy